• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542 zamjena semeringa kardana

bded

Novi član
Tu od
6 Stu 2007
Poruka
25
Poštovanje.

Pokušao sam tražiti ali sam našao samo za 533/39.

Interesira me kako zamijeniti semering kardana na 542, jer mi se čini da izvana to ne ide

kardan%2020160808_210311_zpskf0udghw.jpg

http://i629.photobucket.com/albums/uu12/bded/kardan 20160808_210311_zpskf0udghw.jpg

i kako najjednostavnije zamijeniti filtar hidraulike na istom traktoru.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Trebaš skidati poklopac hidraulika da izvadiš seger na kardanskoj.
Odmah i fiter očistiš, a on se inače vadi kroz poklopac s lijeve strane.
 

bded

Novi član
Tu od
6 Stu 2007
Poruka
25
1. Kad se skine taj seger onda se može izbiti ovo kučište u kojem je semering prema van ?
2. Da li treba vaditi van i kardansko vratilo ?

Poslano sa mog SM-G388F koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mijenjal sem semering na 540 još je bila Ex Yuga kad je propustil uzel sem cijev kaj štiti kardan i po njezinom navoju dal napraviti prirubnicu sa semeringom , ubacil semering i samo zašarafil (naravno i diftung između) . Kad je trebalo promjeniti semering čas posla .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Sad si mi dal misliti, zaboravil sam :s:
Sad mi se nekak čini da kardanska netreba van več da treba skinuti lijevu trubu pa onda seger na toj čahuri izvaditi jer ako segera na čahuri nema onda bi ona i sad išla van bez da se kardanska vadi :icon_scratch:

Moral bi pogledati u katalog da bi ti mogel s sigurnošću reći.
Ako nitko (Lisnik ili neko ko je radil) ne odgovori bum javil.
 

bded

Novi član
Tu od
6 Stu 2007
Poruka
25
Nije loša ideja...samo je pitanje koliko to dugo drži ako navoj nije 100 % u centru s kardanom

Poslano sa mog SM-G388F koristeći Tapatalk

Sad si mi dal misliti, zaboravil sam :s:
Sad mi se nekak čini da kardanska netreba van več da treba skinuti lijevu trubu pa onda seger na toj čahuri izvaditi jer ako segera na čahuri nema onda bi ona i sad išla van bez da se kardanska vadi :icon_scratch:

Moral bi pogledati u katalog da bi ti mogel s sigurnošću reći.
Ako nitko (Lisnik ili neko ko je radil) ne odgovori bum javil.
Ok...fala

Poslano sa mog SM-G388F koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Izdržalo nekih 20 godina dok nije prodan a sad bog zna gdje je . Semering garant ide prema nutra a mislim da ide i to željezo u kojem je semering .
 

bded

Novi član
Tu od
6 Stu 2007
Poruka
25
A budem si probal onda jednu istokariti...ak uspijem naći nekoga ko ima poklopac da izmjerim koji je gore navoj.

Poslano sa mog SM-G388F koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja kad sam na svojem 542 mijenjo semering skido sam poklopac hidraulike pa skinuo zeger i izvuko sve komplet van kuciste s semeringom i lezajem jer jos jedan zeger ima iza semeringa!!
 

bded

Novi član
Tu od
6 Stu 2007
Poruka
25
Znači kardan ne treba vaditi van?

Poslano sa mog SM-G388F koristeći Tapatalk
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja sam i kardan izvuko van jer samo kuciste s semeringom nisam uspio izvuc ko sta je @željkokž napiso!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ja kad sam na svojem 542 mijenjo semering skido sam poklopac hidraulike pa skinuo zeger i izvuko sve komplet van kuciste s semeringom i lezajem jer jos jedan zeger ima iza semeringa!!
Tak je i meni u prvi mah kroz glavu prošlo, ali stvarno sam zaboravio pa nisam 100 posto.
 

bded

Novi član
Tu od
6 Stu 2007
Poruka
25
Ok...onda je to ispravan postupak. Hvala na informacijama.

Poslano sa mog SM-G388F koristeći Tapatalk
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Imas tri nacina vadenja semeringa kardanskog vratila.
1.Skidas poklopac hid.Skines zeger i kardansko vratilo izvadis van.Najsigurniji nacin.
2.Skidas lijevu trubu.Izvadis dif. van. skines zeger i izbijas kuciste lezaja i semeringa.Malo tezi nacin ako kuciste neide van.Moguce da ga ostetis.Meni licno se ovaj nacin nije praktican i nikad tako neradim ovaj zahvat.
3.Meni najbrzi nacin al za nekog ko se dobro nekuzi najtezi.Skines poklopac na kucistu dif.Tj. poklopac iza kojeg bude filter hid.Skines filter i usput ga zamjenis novim.Kroz taj otvor skines unutra zeger i izvadis kardansko vratilo van.Malo nezgodan nacin za laika al se moze odraditi bez problema.

Ako trebaju slike skidanja reci nece biti problem da ih postavim..
 

bded

Novi član
Tu od
6 Stu 2007
Poruka
25
Super...ne trebaju sve slike ali ne bi bilo loše ako ima slika na kojoj se vidi gdje se nalazi zeger u odnosu na kuciste semeringa

Poslano sa mog SM-G388F koristeći Tapatalk

Našao sam jednu sliku ali moram priznati da ne vidim zeger koji drži kučište semeringa

kardan%20jpg2_zps9xmrkzma.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bded

Novi član
Tu od
6 Stu 2007
Poruka
25
Da li bi mogao netko staviti sliku ili opisati koji zeger treba skinuti da se to izvuče van?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,074
Seget odmah (desno) iza lagera b .
 

bded

Novi član
Tu od
6 Stu 2007
Poruka
25
Ovaj na osovini ili u kučištu? Pretpostavljam na osovini.

Poslano sa mog SM-G388F koristeći Tapatalk
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Na slici se ne vidi , zeger je označen slovom j.
Kad skineš poklopac hidraulike vidjet češ ga na kardanskom vratilu između spojnice i zupčanika je.
Ovog označenog slovom b skidaš kad izvadiš vratilo van.
 
Posljednje uređivanje:

Gjoko

Novi član
Tu od
31 Ožu 2022
Poruka
2
Mika zanima me kako se vadi simering kod drugog lagera. Ima li neki osigurac radi se za IMT533. Ako mozes reci mi itno je. Pozdrav
 

Najnoviji postovi

Na vrh