• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 542

  • Temu pokrenuo strongboy
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
ISPRAVAK: šelna je prvi put bila više, za cca širinu šelne. Crijevo je novo, išlo je teško ali malo sam podmazao antifrizom i onda je išlo normalno.
Znam da je bila više.
Ja mažem sa simom prije navlačenja crijeva.

Ti imaš (najvjerojatnije) problem kaj pumpa nije dobro "počiščena" na odljevu donje cijevi a to naravno nisi gledal.
Sad je to problem jer je više brusilici nedostupno bez skidanja pumpe dole.

Probaj sa dvije šelne, a ako ne uspije napravi kak su ti kolege napisale.
Dobro očisti od masniče, diht masa na cijev i tanko na crijevo i s tim gore pa bu najvjerojatnije dobro.
Za skidanje ne brini, ako koristiš skalpel lakše ide dole nego gore ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Skidaj pumpu i obradi izvod za crijevo ako je ono krivac .silikon..ajde brate to radiš na polju a ne u radioni.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Diht masa je iz raja izašla, samo ju treba špahtlom gore mazati ko paštetu kaj počepi sve kanale ....
 

Perica mali

Novi član
Tu od
26 Srp 2020
Poruka
2
Pozdrav.
Plan na jesen uzet IMT542 novu liniju za vecim nema potrebe a 539 vise necu.
I sad bitna stavka kardan.
Ok pronasao prirucnike i bla, bla, bla.
Dali je na tih cca 1600rpm kardan 540o/min?
Koliko je kardan pozdan izdrzljiv kako god.
Malcer 160cm vidim teraju sa 533/539 i ljepe sikare, trave da ne vidis traktor sa kabinom.
Nisam ni priblizno tak forsiral 539.
Od obrezivanja da melje granje.
Freza 160-170?cm.
Onak bedasto jel roto brane imaju cca 160-180cm? I jel on to moze terat?
Koliko je pametno jednom stavit motor od 560 ne brine me radi registracije vec da nece bit previse za mjenjac, kardan, poluosovine.
Koja svrha ako poslje trga ostalo.

Mjenjac znam da oce zafrkavat ali me ne brine nije popravak nesto bauk.
Nisam ima priliku usporedit mjenjac 5 i 3 brzine.
Recimo spore bas radi malcera i frezanja koliko su sporje prve 3 spore.
Hvala unaprijed za info i savijete.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Pozdrav.
Plan na jesen uzet IMT542 novu liniju za vecim nema potrebe a 539 vise necu.
I sad bitna stavka kardan.
Ok pronasao prirucnike i bla, bla, bla.
Dali je na tih cca 1600rpm kardan 540o/min?
Koliko je kardan pozdan izdrzljiv kako god.
Malcer 160cm vidim teraju sa 533/539 i ljepe sikare, trave da ne vidis traktor sa kabinom.
Nisam ni priblizno tak forsiral 539.
Od obrezivanja da melje granje.
Freza 160-170?cm.
Onak bedasto jel roto brane imaju cca 160-180cm? I jel on to moze terat?
Koliko je pametno jednom stavit motor od 560 ne brine me radi registracije vec da nece bit previse za mjenjac, kardan, poluosovine.
Koja svrha ako poslje trga ostalo.

Mjenjac znam da oce zafrkavat ali me ne brine nije popravak nesto bauk.
Nisam ima priliku usporedit mjenjac 5 i 3 brzine.
Recimo spore bas radi malcera i frezanja koliko su sporje prve 3 spore.
Hvala unaprijed za info i savijete.
542 ti je 539 sa težom šasijom i 5 brzina(bilo je već rasprava o tome i ispada da 542 dobiva ta 3 konja više samo jer se vrti 250 okretaja više).
Ak ti treba jak traktor na kardanu gledaj nekaj drugo, a ne IMTa ispod 560....
 

Perica mali

Novi član
Tu od
26 Srp 2020
Poruka
2
Imali i 560 prevelik za to kaj i koliko radi. Ako je mehanicki kao 539 onda je to ok. Nikad ne fersiram max, nagledal sam se kaj rade sa njima nikad nisam ni u sumi forsiral. Vuku 2x12 i pate ga meni 2x10 dosta daj zamisli ako cu 30min duze orat istu povrsinu na 4rali vao vremena. Ne radi se puno. Ali da je tezi malo da se ne propinje cim grbu vidi. Stric ima 540 nesto je vislji, tezi vise mi pase od 539. Racunam da 542 5 brzina treba bit nesto sporji u prenosu bar 1-3.
549 mozda bi bio radi snage bolji mada nema potrebe za sad.
Ali po oglasima dosta su u losem stanju, generslke radili na 3500rh. Pa bolje 542 u boljem stanju se nadju ako motor i ode generalka mozda 560motor ali to vise radi eto jel se moze nego kaj je potreba. Ako mu je tesko u 3coj ima 2 ili 1 spora. Nemam potrebu za necim "boljim" vecim, jacim.
Dosao covijek daj odi sameli mi zemlju kupil neku parcelu kad sam vidrl koliko šibja i trnja ma trazi nekog sa pravim strojem.
Na kraju mu radil neko neznam ga sa 540 ali kaj je napravil sramota. Dakle nije da cu ga lomit ni za sebe kamoli da bi zaradil koji euro ali da je "bolji" od 539 radi tezine, visine, prenosa radi 5brzina Potrosnja goriva me ne brine kao nesto vise trose, pa ne radim +50hetara.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

oboliti

Aktivni član
Tu od
27 Velj 2014
Poruka
258
Pozdrav, zanima me je li imao tko problema pri paljenju traktora( radi se o imtu 542).
Nakon okretanja ključa za paljenje nešto škljoca , ali ne vergla. Je li to moguće ako je otkazao osigurač ili alnaser?
Promjeni bravu za paljenje i provjeri priključke na regulatoru ispod volana(uključi ga mala ručaka u srednjem položaju, oće stopice otići i nema dobar kontakt)
 

Crnki

Novi član
Tu od
24 Ožu 2022
Poruka
11
Pozdrav kolege,

Zna li netko gdje se mogu kupiti elementi bosch pumpe imt 542. Navodno odgovaraju na 539 i 542. Po IPM-u kataloski broj je 301.39.00. U srbiji po oglasima vidim da imaju od Motorpala ali nema nikakav kataloški broj koji bi povezao s ovim brojem od IPM-a. Trebao bih te elemente i uloške za dizne ako netko zna gdje se moze kupiti ili još bolje dati kataloski broj tog elementa od boscha, motorpala, delphija recimo, ako postoji
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Pozdrav, u moru dijelova na trzistu trenutno, čije lamele (pogonsku i kardansku) kupiti a da je ipak nekakva kvaliteta??
Isto pitanje i za druk lezaj.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ako možeš nabavi Ruen.
Ako nema onda barem Kron.
Ako imaš love onda se nudi i Luk.

Za potisni nemam pametan odgovor.
Da ugrađujem sebi raspertlal bi starog i unutra ubacil neki kvalitetniji ležaj, a najvjerojatnije sve skupa preradil na aksijalni ležaj ili kosi kuglični.
 

matijavz

Član
Tu od
13 Pro 2015
Poruka
232
Gore je original, 3600radnih sati i jos dobra(po debljini) ali se zamastila i poderale se capice...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Onda Ruen ili Kron, ta bu izdržala još toliko,a onda bu vreme i za generalku motora.....
Luk je cca 100 eura, a po mojem te novce ne vredi jer nije duplo bolji od prije navedenih, a ako se zamasti opet ode mast u propast.
 

Najnoviji postovi

Na vrh