• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

imt 549 motor radi jako čudno

ljubomir

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
29
problem je sljedeči motor dosta puši nesabija kompresiju u karter dize nove i štelane filter zraka novi a motor koda da radi na dva cilindra šta bi moglo biti da krenem dalje ?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
problem je sljedeči motor dosta puši nesabija kompresiju u karter dize nove i štelane filter zraka novi a motor koda da radi na dva cilindra šta bi moglo biti da krenem dalje ?
Nekužim, jel puše na odušak i ne nabija kompresiju?
Ako je tak onda nije do pumpe
 

ljubomir

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
29
motor jako puši na auspuh punpu skidm kad bude menje posla ili dok se nerazleti uglavnom još desetak dana traktor nepuši na iberleuf i nije to kad otpustim drugu dizu mislim lajtung motor se smiri i prestane pušit pa pitam da nije do ventila ili nečeg goreg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
A to, onda se slažem s kolegama da posjetiš Bošistu s pumpom.
od Šporca begaj ko vrag od tamjana, mada na jednom 549 je on otkril kvar koji mnogi "bolji" od njega nisu.
Istina da je to veselje koštalo 2 soma kuna ako ne i više ali ju je složil da mu svaka čast, za taj put.
 

ljubomir

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
29
ja poznam mnogo ljudi koji se bave boš punpama ali ima jedan kad nesmijem reklamirat iza vrbovca prema zagrebu na staroj cesti tamo budem nosio jer je tu punpu radio ima 4000 radnih sati a to je bilo pred 12 godina
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Pošalješ mi kontakt i adresu na pp da vidim jel sam čul za njega.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
motor jako puši na auspuh punpu skidm kad bude menje posla ili dok se nerazleti uglavnom još desetak dana traktor nepuši na iberleuf i nije to kad otpustim drugu dizu mislim lajtung motor se smiri i prestane pušit pa pitam da nije do ventila ili nečeg goreg


Zar tu ne bi trebao biti problem u diznama!? Isti slučaj kod mene bio i kad smo odneli dizne kod bošiste i vratili ih, traktor dobro radio, a isto je dimio i nejednako radio i kada se dizna otpusti, rad motora se smiri.
 

ljubomir

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
29
mislim da sam naoisao da su dizne metnute nove ali motor radi jednako majstor koji ih je mjenjao rekao da ni stare nisu bile tako loše metnuo nove ne kineske nego neke skuplje naštelao na 175 bara ali nema promjene
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,409
El odmah radio tako kada su stavite nove dizne? Ako je onda je vjerojatno pumpa kao što su gore dva vrsna majstora napisali.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma jok....skidaj te dizne i nosi ih na provjeru!!!!!!!!!!!
Garantiram 99% da dize nevaljaju!!!!

Nemoj misliti da to kaj si stavil nove dize da su ispravne i dobre :)
 

ljubomir

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
29
dizne su mjenjane zato što je počeo čudno radit i plavo pušit na auspuh ispočetka izmjenio filtere zraka goriva ulja i ulje motor radi čudno skido dizne dao ih provjerit nisu bile sjajne ali kad su več skinjene odmah ih majstor promjenio i naštelo ali motor radi jednako sad sljedeče skidam punpu i nosim na popravak idem redom ako nebude dibro ide glava dolje pa budem više onda znao motor je strava oslabio barem jedno 20ks
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,644
Ja bih ti predložio da provjeriš i auspuh..skini ga i probaj bez njega.
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Neću pametovat , al ja sam imao na jednom 539 isto jako loš rad motora, tukao je i bila je jednostavno raspuštena klackalica na usisnom ventilu prvog cilindra i taj ventil nije otvarao.Kad bi ga rasteretio na lajtungu dize ,malo bi manje tukao.Naravno poslije štelanja sve ok.Možda ti je najjeftinije i najlakše pogledat ventile.
 

ljubomir

Novi član
Tu od
20 Ožu 2014
Poruka
29
vidite ovakav sam odgovor tražio da mi netko kaže da probam od najednostavnije stvari punpa ide dolje tak i tak ali ventile budem prvo pregledo jedino sad moram rezervoar skidat hvala svima na sugestijama sve više budem znao kroz 10 dana onda budem napisao šta sam otkrio
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ljubek, sunčece ti presvetlo, kolko sam te ja imal prilike upoznati misli sam da si te jenostavnije stvari tipa usis, ventili .. riješil pa da zato tražiš mišljenje za dalje.
Gradečki je dobar mešter i nebi smjelo biti problema oko pumpe, ali on ti je prije Vrbovca gledano od smjera Bjelovara, a ne između Vrbovca i Zagreba kak si ti napisal :icon_wink:
Ja mislim da je ipak problem u pumpi i to u regulatoru kuta ubrizgavanja, imal sam slične poteškoče
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Gradečki je u Gradečkom Pavlovcu oko 300 metara iza Kalinskog nasuprotnoj strani desno kad ideš od Bjelovara .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Točno otprilike tam gde je slikan onaj IMT kaj brod vozi :icon_wink:
 
Na vrh