• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 549

  • Temu pokrenuo intercooler
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Radil sam to na jednom. Dobilo se na snazi ali izgubilo na brzini.
Nije to nikakva umjetnost za napraviti.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,165
Malo bolji tokar ti napravi..
Koja je veličina navoja otprilike?
Uzmeš mjeru veći, sa čim dužom stabljikom, DIN 931. Čvrstoće 10.9 i iz njega je najbolje napravit
 

llmb0611

Iskusan lik
Tu od
11 Ožu 2013
Poruka
1,647
Puno toga je trebalo napraviti

Recimo jedan posrani nožni gas na 539
zkj nožni gas? meni paše kaj ga nema..sad dok dojdem u traktor sa nožnim gasom mi je čudno...
a i paše mi zato kaj sam visoki pa ne moram još i gas tiskat...noge stavim iznad kočnice i kuplunga u kut do stakla...
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,165
Nisi ti visok, nego je ferko premali 🤭
Al stvarno, nožni gas bi mu pasal.
Čak ga i moj Hanomag iz 52. I Kramer iz 55. godine imaju. Pa su menjši i slabiji od ferkija 💪
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,415
Radil sam to na jednom. Dobilo se na snazi ali izgubilo na brzini.
Nije to nikakva umjetnost za napraviti.
Otkud si potegnul crijevo za cilindre i jel originalni još uvijek u funkciji il je nekako blindiran?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Malo bolji tokar ti napravi..
Koja je veličina navoja otprilike?
Uzmeš mjeru veći, sa čim dužom stabljikom, DIN 931. Čvrstoće 10.9 i iz njega je najbolje napravi
Može napraviti, ali to nije isto. Originalni šarafi su valjani, koji puno teže pucaju nego tokareni. ;)
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,165
Sve 5. Al ko ti more kod nas zvaljati 1 šrajf? I iz čega?
Već je i nekim tokarima, pogotovo mladima problem delat nekaj takvo.
Tak da i tokareni bude držal 💪💪
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Može se valjda negdje kupiti originalni.
Vijci Kranjec ili RotoMetal Promet se bave šarafima, pa bi bilo dobro njih pitati... nego kaj je bilo s originalnim?

Nemreš baš delati nove od "starih" dugih šarafa na drehbanku jer su obično - grbavi (savijeni).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Otkud si potegnul crijevo za cilindre i jel originalni još uvijek u funkciji il je nekako blindiran?
Ja sam ti človek kaj dela niže rangirani posel i neznam kolko je pametno da takve savjete dijelim javno.
Radije bi taj zadatak prepustil ljudima koji su obrazovani na višim školama....
Mada napravil sam to davno, i cilindar sam bušil na veču mjeru i ugradil kvalitetnije brtve od karika.... po mojem ugradnja dodatnih cilindara nije potrebna jer se time ništ značajno nije dobilo. Kolko tereta je prije mogel diči isto tolko ga diže i sa njima.
Mada vidim kolega @ZJ ima neka druga saznanja oko toga pa nek on malo obrazloži te neke modifikacije koje su bile potrebne da bi tvornica opstala.

U radiničkom priručniku br. 019755 piše ovako:
Na izlaznom kanalu pumpe nalazi se sigurnosni ventil koji stupa u dejstvo kad pritisak (e sad ga jebi, danas je to tlak) naraste iznad nominalnog koji iznosi 172 bara.
Do toga može doči pri nastojanju da se podigne pretežak teret na donim polugama ili pri pokušaju da se podigne oruđe čiji su radni organi uhvačeni nekom zaprekom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh