• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 555

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
e to sam ja gledao bas ti ako ima dobar motor isplati se vidim da je i regan cak gume ok ne izgleda lose samo sipku van gas u pod ako ne pusi ne dize ulje jako ili nikako onda je savrsen
Nevene, Nevene cviječe mamino :heart:
Pa kaj si to sad napisal (a več si mi se počel dopadati) :scratch
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
ja ga probam u oranju......tamo se osjeti ako fali snage......a i vidi se kakav dim izlazi iz auspuha.....te na šipci od ulja ili čepu.....
 
N

Neven 533

Guest
ja ga probam u oranju......tamo se osjeti ako fali snage......a i vidi se kakav dim izlazi iz auspuha.....te na šipci od ulja ili čepu.....

kad ga dobro zagrijes vidis sve jer kad on ude u oranje pa ga zagrijes pod naporom pa bijelo na odusak iz sipke pa kad ulje pocne dizat van na sipku ulja znaci da nece dugo
 
N

Neven 533

Guest
Nevene, Nevene cviječe mamino :heart:
Pa kaj si to sad napisal (a več si mi se počel dopadati) :scratch

pa kako ako pusi bijelo na sipci i dize ulje onda je losija kompresija zar ne
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
pa kako ako pusi bijelo na sipci i dize ulje onda je losija kompresija zar ne
Kad na navedenom traktoru izvadiš mjerač ili skineš čep za naljevanje ulja uvijek šprica ulje. E sad zakej je tome tak, to stvarno nebi znal :oops:

A pušenje i kontrola istoga se može provjeriti na iberlaufu.
 
N

Neven 533

Guest
Kad na navedenom traktoru izvadiš mjerač ili skineš čep za naljevanje ulja uvijek šprica ulje. E sad zakej je tome tak, to stvarno nebi znal :oops:

A pušenje i kontrola istoga se može provjeriti na iberlaufu.

e neznam moj 533 ne dize nista na sipku dok radi u iberu ... neki drugi sam gledo da a 577 sam jedan gledao ne skinem cep od ulja nego sipku van i nis nije dizao na gasu ni pusio a ovaj moj malo je i malo je dizao ali kad sam promjenio ulje u motoru sad je puno bolje ne dimi nis a bice da ga i ne trosi pa cemo jos vidit sad neznam tako veli da vidis kompresiju
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,978
e neznam moj 533 ne dize nista na sipku dok radi u iberu ... neki drugi sam gledo da a 577 sam jedan gledao ne skinem cep od ulja nego sipku van i nis nije dizao na gasu ni pusio a ovaj moj malo je i malo je dizao ali kad sam promjenio ulje u motoru sad je puno bolje ne dimi nis a bice da ga i ne trosi pa cemo jos vidit sad neznam tako veli da vidis kompresiju
Pa da, začepiš mu mjerač i čep za naljevanje, a na odušak staviš manometar i mjeriš :scratch
Izmjerene rezultate daš nama na uvid i mi utvrdimo stanje 8)
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
e neznam moj 533 ne dize nista na sipku dok radi u iberu ... neki drugi sam gledo da a 577 sam jedan gledao ne skinem cep od ulja nego sipku van i nis nije dizao na gasu ni pusio a ovaj moj malo je i malo je dizao ali kad sam promjenio ulje u motoru sad je puno bolje ne dimi nis a bice da ga i ne trosi pa cemo jos vidit sad neznam tako veli da vidis kompresiju

daj mi prodaj taj savršeni imt533
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
moj 533 nediže na šipku, al prije 100 i nešto sati su mjenjane karike i tako,par sitnica......dizne, dihtunzi la la la la

al ovaj 555, baca na šipku i dimi plavo,a na gasu i dosta crno zadimi, što je pitanje i dizni, u kakvom su stanju, s obzirom da je stajao 4-5 godina......al kako rekoh, taj motor mi nebi bio bitan, jer bi stavljao drugi, ako bi se upustio u tu avanturu......a plug nemože s mjesta pomaknuti......gotov je......al mašina nevjerojatno čista, izvana, nigdje ništa necuri......
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
moj 533 nediže na šipku, al prije 100 i nešto sati su mjenjane karike i tako,par sitnica......dizne, dihtunzi la la la la

al ovaj 555, baca na šipku i dimi plavo,a na gasu i dosta crno zadimi, što je pitanje i dizni, u kakvom su stanju, s obzirom da je stajao 4-5 godina......al kako rekoh, taj motor mi nebi bio bitan, jer bi stavljao drugi, ako bi se upustio u tu avanturu......a plug nemože s mjesta pomaknuti......gotov je......al mašina nevjerojatno čista, izvana, nigdje ništa necuri......

Teško ćeš naći imt da nigdje ništa ne curi,ja sam kupio 565 prjje 2god.platio 500eura više nego što su drugi tražili ali nisam pogriješio zato bolje dati malo više ali u konačnici te izađe puno jeftinije to je iz iskustva.
 
N

Neven 533

Guest
Pa da, začepiš mu mjerač i čep za naljevanje, a na odušak staviš manometar i mjeriš :scratch
Izmjerene rezultate daš nama na uvid i mi utvrdimo stanje 8)

treba imat manometar ma moze se i na oko vidit motor ako se dobro zagledas ulje pogledas sve ti je jasno al ne kupujes nov traktor pa jbg ne mozes ni ocekivat za te novce nesto bolje al kako sam prosao dobro sam prosao
 

dreger

Novi član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
21
ovo je moj IMT 555 iz 1963 god.pre tri godine uradjena generalna motora,kvacila i hidraulike.radim sa njim 4 ha zemlje i nemam zamerki na njega,eh da me sve uzivotu sluzi kao ovaj traktor.

Uploaded with ImageShack.us
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Jeste 4 klipa.Ima naziv jos Galeb ili Roda.Neznam tacnu oznaku motora al je isti ko na 533 +jos jedan klip.Ka sto se vidi pr.stel mu je drukciji od ostalih dosta.Nazad ima reduktore na principu kao u Zetora.Zato mu je diferencijal na desnoj strani kucista zbog smjera vrtnje.Inace to je djed od 558.



Uploaded with ImageShack.us
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Roda- jedan od najljepših i najzanimljivijih IMT-a
Ovoga na slici gore jedino narušavaju neadekvatne gume napred :cry:
 

ExtermoIvan

Član
Tu od
15 Ožu 2013
Poruka
53
Labud mi pusta hidro ulje na sve strane. kao da negde stvara neki pritisak i na polugama i na trubama . Sta li je problem?
de5mrs.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh