• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 555

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
napiši na PP koliko te izašlo otprilike......

gledam te bočne reduktore, jel se oni nebi mogli postaviti u vodoravan položaj, da se dobije traktor malo niži........mislim da se kod vladimirca na taj način mjenja visina traktora.........

i postavi slike.......


pošto imaš oba, zanima me koji bi bio bolji, landinac ili imt 555........
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
bit će slika, samo da ga dovučem. možda bi se i mogli postavit, samo mislim da bi i prednje moro spuštat. ali ovako izgleda moćnije ;) izgleda ko pravi traktor. mislio sam ako ih ne nađem ubacit od 558, ali spore. baš me zanima kako bi se ponašao sa sadilicom...
nema toga koji je bolji od landinca :D
btw, kombajn ti je vrhunski ;)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo jedna od mene slika ljute masine..Roda---Galeb ili kako ga ko vec zove.
dsc04155fv.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Jel za 555 ima više djelova za kupiti?
Čul sam da su grdi problemi kad se mjenjač podrobi
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Jedini problem zna biti spojnicka.Ona je razlicita.Ostalo je sve ko na 533,539 i sl.Drugi problem je kuciste diferencijala.Zbog reduktora smjer vrtnje tockova je kontra i samim tim diferencijal se ubacuje sa desne strane.Ako se dobro sjecam ova desna bi trebala biti od 555.


Uploaded with ImageShack.us
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
što mislite, dali bi se mogli napraviti novi planetarci. baš mislim napraviti, na glodalici. u tom slučaju bi radio samo sa sadilicama, znam da nema teorije da bi izdržali oranje ili nešto slično, ali samo za sadnju???

@lisnik, jel oreš ti s njim? vidim da nemaš španere na rukama.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nije ovo moj traktor.Inace ovaj je tad bio u rashodu.Ja samo popravljam traktore.Nebavim se poljoprivredom.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
jel bio na prodaju ili su se skidali djelovi po potrebi? pričo sam s jednim čovjekom s njuškala, on prodaje djelove, kaže za par planetaraca 200 eur. a čuo sam da su u rumi oko 50-60 eur. jel znaš ti odprilike koliko bi mogli koštat?
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Nekaj mi ne stima tam na pocetku je neko napisal da je to isti motor ko i na 533 samo sa jednim cilindrom vise.nekak mi se ne poklapaju ks. kad iste podijelim po cilindrima i dodam za jedan vise jer roda ima 4 a pise joj 52 ks.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
A zakaj ne? Snaga se dobije podešenjem pumpe.
A možda se vrti 2250 a ne 2000 ko motor na 533?
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Neznam na koliko se vrti jer nema vure.ali ako dijelim cilindre od 539 i dodam jednog dobim 52 ks kak i na rodi . Ima rakovica motor i na plocici pise 52 ks.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
To nema veze s elementarnom matematikom nego konstrukcijom stroja i bos-pumpe.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Neznam to ali tamo prije pise da je isti plus jedan cilindar znaci promjer klipa I duzina klipnjace je isti .
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Zasada netrbaju dela dobro,kosi i vuce balirku ali gleda na generalku najvise zato kaj curi na sve strane
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ha, imt i rus će ti curiti i nakon generalke :D: Samo nadosipavaj.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Puse na sve rupe ali radi i pali ko novi.ipak bude raskopan prije oranja jer sve drugo funkcionira dobro.meni za moje potrebe bude potrajal.jos kad mu servo nekak nabavim bude ko pravi trakror
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To kaj curi nije problem traktora, nego nemar vlasnika.
Uloži u njega 500 kn i nebude više curel, nek majstor predihta motor i da vidiš da bude ok, to je najmanje kaj se da učiniti.
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
tak sam ga kupil a tak i onak puse na sve rupe a neda mi se samo karike karike menjati. Do jeseni ga budem slozil pa ga imam dok sam ziv.za mene je dobar kad za boljeg nema novci
 
Na vrh