• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 558

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Ima grijač i malo je bilo toplije oko njega. Treči put dugog verglaja je kresnil.
 

Fendt939

Iskusan lik
Tu od
26 Stu 2014
Poruka
1,360
Drži grijač i nakon 15 sekundi pustiš...onda opet držiš grijač i nakon 15 sek zaverglaš. S tim da bi se trebalo čut puckanje iz grijača ak je ispravan.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Ja sada nemam problema sa paljenjem, popravio sam alnaser, novi akomulator i zagrijem desetak sekundi i krene verglati, ako neće malo stanem još zagrijem koju sekundu, okrenem ključ i lupi kao mina.

Da, to je 78 godište, ali vjerojatno treba generalku a to je još minimalno 1000+€ ako radiš generalku i na kraju te dođe 25 tisuća kuna. Netko prodaje takav traktor bez generalke za 25 tisuća što je očito preskupo.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Fendt939 Više puta smo držali grijač i nije se čulo puckanje, niti dimilo se nije iz njega. Riješenje radi paljenja bi bilo da uzmem Ursus 360.

jossip hvala. Ali mislim, da se mi ne isplati delati generalnu.

Kupljenec, ima kod nas puno imt ali baš i ne 558. Ima puno 533/539. I večim farmerim ne isplati se ovakav trakor prodavati, jer nic ne dobije za njega.
 

MF 4445

Član
Tu od
19 Tra 2013
Poruka
84
Meni je isto 558 zanimljiv traktor, ali kad gledam po oglasnicima ne vidim ih bas s kompresorima, odnosno neki imaju kompresor, ali nema boce za zrak. Jel moze onda taj sto nema boce kociti prikolicu koja ima zracno kocenje?
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
A ti da pogledaš 539 možda?
Nee... :confused: Nema težine...

Meni je isto 558 zanimljiv traktor, ali kad gledam po oglasnicima ne vidim ih bas s kompresorima, odnosno neki imaju kompresor, ali nema boce za zrak. Jel moze onda taj sto nema boce kociti prikolicu koja ima zracno kocenje?
Ne može kočenje prikolice, jer nema dovoljno lufta direktno. Ovo je rezervoar u kojem se kompenzira stisnen luft, jer nema stalno potrebe po luftu a kad je ima, treba puno lufta pod pritisakom.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
😇 hvala.
Znači teško pali u hladnom samo zato, što su klipovi i pikse slabe? Gledao sam jednog i pritisaj u ulju je 3,2 bara, i ne spusti odmah, kad izključiš motor. Znači taj motor je dobar ili ne? Ali pali jako slabo, dugo mu treba za prvi put. Šta kažete?
Pritisak ulja u motoru nije mjerilo stanja kompresije motora.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Poz. Hvala muha. Moze se to vidjeti kako drugcije ili samo mjerrnje kompresije?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Mjerenje kompresije je pokazatelj stanja motora kaj se tiče paljenja, a da bi motor palil uz to mora biti i sistem za ubrizgavanje ispravan.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Zanima me da li su ovi mobilni mjerači za kompresiju uredu za takvo mjerenje ili se mora ići mehaničaru? Koliko vidim cijene su od 300-400 kn, ali to bi se i isplatilo. Bolje bar taj segment provjeriti nego kupiti traktor pa onda misliti.

Odavno sam dobio savjet da kod takvih starijih mrcina prvo treba izmjeriti kompresiju jer šta će ti traktor od 60 konja koji vuće kao da ima 40 konja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
To mjerenje kompresije je isto mač s dvije oštrice. Možda je motor zdrav ali glava ne brtvi na ventilima.
teško da ti bu dal koji vlasnik da mjeriš kompresiju i rastavljaš motor kod kupnje traktora.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
A sta onda mogu napraviti kod kupnje? 😇 Nista. Voziti ga kuci in raditi...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Možeš probati kak pali hladan, kak puše na odušak kad je ugrijan, provjeriti luftove u volanu, zadnjem kraju, prednjem trapu, probati kočnice, kvačilo da ne klizi i dali odvaja, ima kakvih zvukova iz mjenjača, hidraulik probati pod teretom, instalacija u kakvom je stanju, malo ga na oko pogledati jel ti se sviđa i kakav je ukupni dojam i to ti je to.

Kad bi svaki kupac dize skidal i mjeril kompresiju za čas nebi navoja na šarafima i maticama bilo, a i svaki put nafta curi na povratima pa je sve masno..... ja osobno nebi dal.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
A ja moram dati 20 tisuća kuna za traktor bez da ga provjerim? Mislim da tako nebu išlo. Ipak su to stariji traktori. Ako prodavatelj ne pristane na mjerenje kompresije okrećem se i idem ća.

Ja imam imt 533 i recimo da kupac zahtjeva da se izmjeri kompresija, ja ne bi imao ništa protiv, dapače to bi mi potvrdilo cijenu koju držim ako je sve u redu. Slaba kompresija zahtjeva generalku i dodatnih 7-10 tisuća kuna a to nije mala stvar.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
A ja moram dati 20 tisuća kuna za traktor bez da ga provjerim?
Dobar mešter koji se razumije bude puno toga skužil bez da mjeri kompresiju i pritisak ulja.
Za 20 hiljada ni nemreš kupiti traktor u top stanju.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Moj imt, 2600 radnih sati, mašina nikada zakašljala. Prolazi test kompresije 90%. Ne znam za koliko bi ga ja realno mogao prodati. Maksimalno 14 tisuća. Sve iznad toga je u rangu bajke a ima ih do 20 tisuća. Znam kolegu kupio imt 560 za 20 tisuća kuna, stani pa gledaj i to bez mjerenja kompresije.

Tako da mislim da se može naći kvalitetan 558 od 18-20 tisuća kn.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Maksimalno 14 tisuća
Na brzinu sam na njuškalu našel 4 komada, najjeftiniji je 27 tisuča i to starija linija. I u svakog treba još ulagati.
Ti ako hočeš prodaj svog za 14.
 

jossip

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2019
Poruka
878
Ja sam za svoj dao 12 tisuća kuna. Ne znam tko drži takve cijene, tko to kupuje. Stvarno to ne razumijem. Imt 533 stara linija, sedamdeseto godište za 27 tisuća kuna? Ne znam šta bi rekao.
 
Na vrh