• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560 moj novi ljubimac

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Kolega @Gajtan moreš se ti sad na mene uvrediti kolko ti volja ali ovo sa ovog videa je tuga i jad od posla
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Vodilice ventila se na taj način ne ugrađuju nikada. Pošto veli da prešu nije imal pri ruci mogel si je sa škripcom pomoči, sa dizalicom.....

Nijedan posel nije nizašta kolko god da ga ima ako osoba koja ga radi u njemu uživa (y)
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Kaj se u ovom slučaju loše desi u odnosu na prešu ili mučenje sa škripcem? Vodilice su nove, sve funkcionira odlično tak da.... A nije baš niti da su ovo prve vodilice koje sam ovak nabil...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Vodilica je gusena i na taj način ju oštetiš, oštetil si ti i svoju pa si ju kasnije popravljal samo taj dio nisi u video stavil ;)
Same vodilice mogu biti i mesingane, sa čim bi te nabil?
Nisam baš ni ja samo jednu do sad naprešal tak da...... a za prešanje istih imam napravljen alat koji oštečenje smanjuje na minimum jer se vodilica (nakon kaj pripremim glavu i vodilicu) preša po vanjskom rubu.
Ona mjera koju spominješ, to se uzme čahura od 15mm do koje naprešavaš jer tvojim postupkom postoji velika vjerojatnost da ju nalupaš preduboko i kaj onda?
Gotova, čista, obrušena, ušlajfana, sastavljena glava na kojoj su ostali komadi brtvi koje treba skinuti, to sam mislil prešueteti ali ni to nije posel.

Nemoj ove moje komentare shvatiti zlonamjerno, bilo bi mi žal da si neki forumaš napravi štetu naučen tvojim načinom rada.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ja sam ti davno prerasel ovakve rasprave, bedastoće i uvjeravanja po društvenim mrežama. Stvarno mi se ne da nadmudrivati i voditi ovakve rasprave niti liječiti nečije poteškoće, pogotovo kad je netko još i vidovit pa zna da sam nekaj oštetil kaj niti ja ne znam... Imal sam volju napraviti ovu temu od početka do kraja da se vidi sve od A do Ž kak je traktor složen ali vidim da jednostavno nema smisla. Nisam dugo bil na forumu ali izgleda da se ništa nije promijenilo... Odjavljujem se s teme i opčenito s ovog foruma jer nemam vremena za gluposti pogotovo kad me neko j...e bez k....a. Tako da eto, radite s temom kaj hoćete, možete ju obrisati ili kaj god jer od mene objava više ne bude niti na ovoj temi niti na bilo kojoj drugoj...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,541
E baš sam mislio reagirati na ovu temu kad je otvorena. Pošto obrađuje samo jedan traktor i radove na njemu. Smatrao sam da je sasvim nepotrebno citirati postove, kad se zna o čemu je riječ. Znači tema je specifična i nekako mi se činilo da će se dobro razviti. Ali kako sada stvari stoje , izgleda da neće!:unsure:
 

cvajko997

Iskusan lik
Tu od
29 Tra 2020
Poruka
725
Nekim ljudima je gust pokazat kaj rade u slobodno vrijeme. Ti ljudi ne zele ucit druge ljude. Ja nigdje nikada nisam vidio ni cuo da kolega kaze ovo se tako radi, to je dobro i ispravno. E sad, neki ljudi se pale na guranje, tu pomoci nema. Kad radim za sebe, nema tu ovo ti ne valja. Meni je dobro. Tako lako. Na kraju, ovo su javne platforme, svatko tko zna i ne zna moze komentirat bilo sto. Nema smisla to uzimat za ozbiljno. Isto tako, premala je ovo grupa ljudi za ozbiljan prihod od YT kanala. To vjerojatno radis kao hobi jer volis. Nije to nuklearni reaktor, stari IMT.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Postoje pravila struke, kojih se treba držati radiš li za sebe ili za druge. Ovo kaj je javno prikazano "je za druge" i ne bi trebalo nikoga navesti na krivi način rada.
@MUHA je složil takvih motora vjerojatno više nego svi "filmaši" zajedno, pa njegove primjedbe itekak imaju težinu. Ne vidim razloga za vrijeđanje i uvredu na te primjedbe.
Na kraju, i neki "YT majstori" su ovdje učili od njega, samo su to zaboravili...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Ja sam ti davno prerasel ovakve rasprave, bedastoće i uvjeravanja po društvenim mrežama. Stvarno mi se ne da nadmudrivati i voditi ovakve rasprave niti liječiti nečije poteškoće, pogotovo kad je netko još i vidovit pa zna da sam nekaj oštetil kaj niti ja ne znam... Imal sam volju napraviti ovu temu od početka do kraja da se vidi sve od A do Ž kak je traktor složen ali vidim da jednostavno nema smisla. Nisam dugo bil na forumu ali izgleda da se ništa nije promijenilo... Odjavljujem se s teme i opčenito s ovog foruma jer nemam vremena za gluposti pogotovo kad me neko j...e bez k....a. Tako da eto, radite s temom kaj hoćete, možete ju obrisati ili kaj god jer od mene objava više ne bude niti na ovoj temi niti na bilo kojoj drugoj...
Bil sam svjestan da se buš uvredil, žal mi je zbog toga.

Sa moje strane ovo nije nikakvo nadmudrivanje več osvrt na posel za koji smatram da može biti odrađen bolje i da bi netko sa foruma ko bi pogledal tvoj video sebi mogel štetu napraviti

Meni je drago kaj si ti prvenstveno svojom voljom, a tek onda savjetovanjima koja si tražil djelom i na ovom forumu prije 7-8 let kad si ono 558 kupil Imt 558 DEDA. Remont izrasel u majstora koji uživa u svom voznom parku i sam ga održava.

Isto tak ne razumijem zašto vi jutuberi reagirate burno na loše komentare s kojima bi vam možda neko nekaj i savjetoval ili jednostavno ne odgavarate u komentare na takva pitanja? A kad vas hvale........
Eto neki dan smo na forumu imali situaciju da je "majstor" turpijom tražil GMT i napravil štetu kolegi forumašu. I sad da je taj "majstor" jutuber i da je kojim slučajem uspel i da je video završil na jutubu možda neko drugi nebi imal sreče.... a možda je i taj majstor jubtub mešter...

Naravno da pratim tvoje video uradke na youtubu u kojima ima jakooooo puno dobrih i pametnih stvari koje si podjelil s ljudima ali ne komentiram dobro ni loše.
Sad kad si me se več dotaknul i dotaknul se mog lječenja ja osječam potrebu i moram komentirati ovdje na forumu nastavak sastavljanja motora da si nebi netko od forumaša ponesen tvojim videima napravil štetu.

Vidim da su klipovi bili skračeni na strojnoj obradi, da ih je onaj na strojnoj ovak nabijal da ih izmjeri i nazad izbijal pitam se na kaj bi ličili bolcni (kojima ti tvrdiš da ne može biti ništa) i puškice klipnjača?

Screenshot 2022-03-08 at 11-10-44 (1) IMT 560 Generalka 3 dio - YouTube.png


U samom videu kod ugradnje dauflex (3karike) nisi napomenul da nije svejedno kak se ta karika okrene kaj je jako bitno a nadam se da si ih barem okrenul kak treba ako si več zaboravil taj dio napomenuti.
Isto tak se nadam da ih nisi rasporedil u Mercedesov znak kak večina prakticira kaj nije savršen raspored karika, a i vidim da si šelnu prije stezanja vrtel pa ko zna kak je to na kraju ispalo.

Screenshot 2022-03-08 at 11-12-35 (1) IMT 560 Generalka 3 dio - YouTube.png
 

Najnoviji postovi

Na vrh