• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Rezati, nadam se da se šališ?
Napravi kaj ti je @MUHA rekel. Ako pak unutra ima rđe, napravi i slijedeće.

Postavi unutra neki lanac i i tresi ga, da mehnički načneš rđu ak je ima.
A onda nastavi elektrolitski: Napuniš spremnik vodom do vrha u koju dodaš sodu (za pranje bačvi). Kroz čep gurni neki flah, ali tak da bude izoliran od spremnika. Spojiš punjač akumulatora, - na spremnik, + na flah.
Tak sam očistil spremnik kompresora, koji ima 1/2" navoj.

Pogledaj jedan od primjera:
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Rezati, nadam se da se šališ?
Ne, stvarno mislim. Danas ga tri puta napunio z vodom, ako ga režem flexom, neče biti ništa. I svasati nije problem. Lim je 2 mm debel.

Postavi unutra neki lanac i i tresi ga, da mehnički načneš rđu ak je ima.
A onda nastavi elektrolitski:
Ako ga ne načnem mehanski neče biti ništa? A farba unutra če ostati ili bu isla dole? Sta dobijem ako ga elektrolitski očistim?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Znam da su spremnici bili poolovljeni (ili galvaizirani nekim drugim metalom), nemam iskustva s farbanim.
Ak se farba na mjestima dobro drži, ne vjerujem da bu otpadala (možda i griješim). Farbu bi valjda trebalo skidati nekim kemikalijama, a elektrolitički skineš samo rđu.
Bude skinulo i bez struganja, ali treba više vremena. No ak je gore farba, ona je izolator, pa budu ostale hrđavi fleki.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
@ZJ , puno hvala. Farba ili šta je, visi od stijene a nece pasti, treba vap ali ne mogu vapom, jer je mala rupa. A to moram dati dole...

Napuniš spremnik vodom do vrha u koju dodaš sodu (za pranje bačvi).
Kakva je to soda? Bikarbona?

Možda ima gdje da se nabavi plastični rezervoar takvih dimenzija?? Ima ko iskustva sa kupnju platičnih rezervoara za naftu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,631
Ne, kaustična soda, za pranje lagvi za vino.

Operi neko sitno kamenje (da nema pijeska), nasipaj ga u spremnik i tresi, da ostruže kaj se da ostrugati.

Ne bih ti savjetoval postavljati plastični spremnik iznad motora. Jedino ak nabaviš nekoga pa da ga postaviš izvana, pored poda.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,138
Nezz odkud boja i ja sam imao s tim problem.
Došlo u nafti oprao dimerom i vrućom vodom i bez greške radi.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Pozdrav drustvo. Danas prerezao rezervoar i oprao ga dimerom i vapom. Na gornjoj polovici bilo gore neke crne smole ili sta je to, dole je vise nije bilo. Potle uzeo flex i cetku i cistio, cistio.. 🙈
 

Prilozi

  • IMG_20210502_163625.jpg
    IMG_20210502_163625.jpg
    60.6 KB · Pregleda: 43
  • IMG_20210502_195816.jpg
    IMG_20210502_195816.jpg
    38.6 KB · Pregleda: 43

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Ne, nemam autogeno. Sirotinja... 🙈
Naravno da cu provjeriti vodom ako curi.. 👍 Hvala.
 

cloos

Iskusan lik
Tu od
19 Sij 2021
Poruka
792
Trebalo je. Šta ti znaš, kad nisi vidio šta je bilo. Na slikama se ne vidi sve. A sad če barem bit dobro. :cool:
 

Najnoviji postovi

Na vrh