• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Pa mogel si za 70kn platiti cugu Muhi i meni, koliko je bila dostava. Tim sam se putevima vozil s bijelim čudovištem, pa bi sigurno stal unutra ;)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhača nisem mogel uloviti a tvoj mob nemam , kaj se tiće cuge može odma sutra !!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Ma ni reč o cugi, već o tome da ti donesem ak kaj treba iz ZG i bliže okolice.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Meni je mehaničar objašvanjavao da je to kod nas 200 maraka, i nam da bi mi to prijeko trebalo za samoutovarnu, međutim ne znam da li bi opet bila zahebancija s tim budući da pumpa ( bar sam tako skonto) ima veliki prohod ulja pa bi mi tako za milimetar ili dva podizanja kugle, heder od prikolice letio u nebo, a opet milimetar dva spuštanja heder se skljokao na zemlju...

Koliko sam ja skontao tog majstora to je samo da razdvoji poluge ali ne i da smanji protok ulja, ili da ga uspori, sto znači da bi meni opet trebale dodatne komande, pa povrat pa 300 čuda...

Ili sam ja njega tako skontao ili je on meni slabo objasnio, pa zato pitam

Ako se to ugradi da li se hodanjem kugle od 3-4 cantimetra može lijepo stelati heder prikolice, a ne da radim u 3-4 milimetra...jer ipak raditi u traktoru i štelati nešto u radu na 3-4 milimetra je sposobnost, preciznost gotovo nemoguca.
Heder ne bi ništa brže dizao nego bez to ventila /preklopnika .
Samo bi s tim ventilom poluge ostale na "zemlji " .


E sad pitanje željkakž za 50 dolara .
Da li kad bi dignuo kipu ili heder okretanjem rućice u položaj " normalno" kipa ostala na dignutoj visini ili bi pala kad bi spustio kuglicu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Ostala bi, jer to je obični preklopnik s 3 izlaza, koji zarobljava ulje pri napuštanju položaja.


Nego, mislim da imam rješenje za dva...tri izlaza bez toga preklopnika :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Sigurno bi pomoglo, jer možeš s tim postepeno dodavati količinu ulja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Nego, mislim da imam rješenje za dva...tri izlaza bez toga preklopnika :)
Nebi smjelo biti problem to napraviti bez toga preklopnika.
Problem bi bilo kak orati bez toga. Jedino riješiti cilindar i kotač na plug.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,058
Muha, mislim da imam rješenje toga svega, s time da se može i normalno orati (naravno, u trenutku korištenja vanjske hidraulike, nema podizanja vanjskih poluga, baš kak ni na normalnim traktorima).
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj ste zapeli za oranje po ravnom FINI hidraulik i netreba a po bregima i onak je beskoristan a kotač izmislili Rimljani a služi i danas Muhač je opet u pravu .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Puknuti nije u pitanju brzina upravo je suprotno meni treba da sporije diže...ja ovako kad blokiram poluge moram riktati u 2-3 milimetra, a digne hederu u sekundi i onda pumpa klepeće...a meni treba da sporije diže i da imam veći krug rada na kuglu bar 3-4 centimetra...

ne znam bi li ovo riješilo stvar

http://www.pik.ba/artikal/3724329/traktorski-razvodnik-hidraulike/
Daj mi objasni kaj napraviš kad se heder digne ...
Da li heder u gornjam položaju ima neku mehaničku zsdršku ili držiš kuglicu/pumpa klepeče dok se okreneš i udeš u drugi red?

Ja bi tu ugradio jedan nepovratno prigušni ventil .
http://www.hidraulika.biz/hidraulika/4-hidraulicni-ventil/nepovratno-priguni-ventili-detail.html
On u jednu stranu prigušuje i prigušenje se može podešavati a u kontra smjeru tj. kad spuštaš heder ide bez prigušenja .
I dalje bude pumpa klepetala ali to me ne sekira jer je za to napravljena .
Veličina 3/8 tj.
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
e sad tu gdje se stavlja kipa od traktora smo postavili obični ventil od vode...i kad se heder digne, pumpa normalno klepeće hoće da pukne jer ulje nema kud a mora da nabija pritisak, dok pumpa klepeće moram ustati s sica okrenuti se preko zadnje šajbe i zavrnuti taj ventil od vode (kipe)..tad na brzinu spustim kugle i to je to, ulje ostane tamo u hederu i tek tada mogu da vozim cestom ili do njive, i to je dobro a sad zamisli kad si na njivi i svaki put kad izlaziš iz otkosa kojeg kupiš moraš raditi to isto..puče mi nadlaktica od natezaja preko zadnje šajbe a i gledam uvjek kad ću zaroniti između traktora i prikolice i zapetljati se u kardan...

Ma muke žive zato to moram rješavati dok nisam posto invalid...loše je rješeno do kraja...zato ne znam sam da li će taj preklopnik usporiti protok ulja koji ide preko kipe da se heder diže lagano.

Kako da niko nema problema s tim ovdje na forumu ili je svako to riješio kako treba....pojma nemam...ili imate drugu prikolicu ???
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Ako ne bi hizbacio iz lera nebih se mogao toliko rastegnuti da držim kvačilo i odrađivam ono sto sam napisao...a kakve veze ima ako je motor u leru ili u brzini, pod kvačilom.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ha , motor na ler je za mene postaviti motor da radi na ler gasu kad dižeš heder .
Kod mene je cilindar radnog promjera 19 mm pa na leru to nije toliko brzo .
no radi se o 533/539 pa možda ti imaš nešto" bržu pumpu".?
 
B

bosniahos

Guest
Dobro veče,ima bi pitanje koju bi stavi mašinu na imt 560 jaču od ove koja je nanjem a da ide na vijak.Ili da poradim na minjaču,mada mi se to neradi.Trebam snagu i brzinu,ne za oranje i obradu več za izvlačenje.Sadašnjim karakteristikam nisam zadovoljan ni u direkt ni u sporim brzinama.Radi se o 560 iz 84 godine stara linija.
 
B

bosniahos

Guest
A di ču nač landinija za recimo 500 eu,ili ga imaš pa nudiš.Od iveco kamion 90 ks imam na ponudu i fiat odnosno zastava-zeta.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Motor od Tama 80Ks,da se nač povoljno,samo je preinaka kod zamašnjaka,ako nađem slike stavim ih
 

Najnoviji postovi

Na vrh