• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

marko kt

Član
Tu od
15 Kol 2013
Poruka
159
mjenja se karter i razvod,barem je tak kod 577 i ako tko hoce prebaci roto pumpu umjesto klipne.ali od tam-a 65 pase 100% motor na 560.ali mislim da bi mogo i od tam-a 75 i 80
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Od TAM-a 2001 imam motor na 560 smanjeni okretaji na 2500 čak i pvp je od TAMiča (u rezervi imam od 560 ) to sigurno paše ali pvp od 577 ne paše na 560 jer se vrti u lijevo .:x:
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Tam 2001 ima isti motor ko i Imt 560, M34,(60 ks) Samo karter treba biti od traktora, a tam 75, i 80 ima S motore (nisu isti), mislim da ni jedan nema DM 34 znači 65 ks.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Tamič ima M34 64 ks na 2700 ok/min ja sam smanjil na 2500 a org je 2250 Puknuti nemožeš lijevu pvp vrtjeti u desno (predpaljene se neda naštimati ) ali znam da ti to znaš :icon_axe: i sitnica okrenuti polugu za gašenje da ne bi kao ja šlepal traktor .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo jednog traktora, koji je gotovo identičan mehanici na 560.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=jvcUJXPBZ_Q[/YT]

Kad pogledate video, vidite kak frajer upravlja s dvoradnim cilindrom.
Znači ima ventil pod sicom i svaki puta kad digne plug gore, prebaci ventil i zatim ga okrene.
E sad tu nemogu dokučiti dvije stvari!
Dal ga okreče s kuglicom ili kockicom???

I od kuda je izvučeno dva zvoda hidraulike, ako predpostavimo da nema nikakav dodatni razvodnik, a iz ove priče bi zaključio da ga nema, znači samo ovaj ventil pod sicom??
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Evo jednog traktora, koji je gotovo identičan mehanici na 560.



.

Jako jednostavno na ventil staviš dva crijeva na dupli celinder od pluga kad digneš plug prebaciš pritisak na jedno crijevo i okreneš plug vratiš ventil u poćetni položaj i koristiš hidraulik za oranje kad digneš plug prebaciš pritisak na drugo crijevo i opet vratiš plug nakon toga opet ventil u početni položaj i koristiš traktorski hidraulik .:(clap)::(clap):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A kam dva creva??? Ako se ne varam na ventilu je samo jedan izlaz??
Ne kužim to kak ulje jednom bi išlo u jedno crevo, a drugi put u drugo??
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na ventilu imaš tri izlaza jedan prema traktoru kao da ništ nemaš i dva za crijeva ručica ima tri položaja znaći kad odrediš dubinu oranja i oreš kad podigneš plug (normalno kak da nema ventila) onda ventilom odrediš koje crijevo da puni tj kam da okrene plug kad ga okrene vratiš ventil u sredinu i dalje opet koristiš hidraulik kak da nema ventila mislim da sad kužiš .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
AHA!!!!!!!!
Sad kužim, pa kaj nisi odmah tak napisal!!
Sad mi je sve jasno, pa onda je taj ventil rješenje za puno toga, pa i za plug prekretač može služit sasvim solidno!


Jel treba još kaj posebno kod ugradnje da se ubaci ispod njega, kakva cjevčica ili nekaj slično???
Ili samo se skine onaj poklopac i ventil ušerafi i to je to?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Odeš malo u natrag imaš sliku kaj je postavil Muhač videl budeš gdje izlazi crijevo i kod prednjeg šarafa sa desne strane ćep kam bi išlo drugo crijevo meni netreba jer imam blok .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ne dobiješ šarafe koji su duži jedino kaj moraš preraditi nosać od ručne jer je ventil viši od pločice i polako izvadiš pločicu da ne oštetiš gumice na cijevi da dobiješ i gumicu o ring koji ide na dno ventila na dosjed ima i ploćica tu gumicu ali manju . ni je komplicirano kad ja to uspel riješiti .
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
prije godinu dana kupim glavni kočioni cilindar zastavin i danas moro mijenjati gumice
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene je traktor oko 1987 g još ima svoj glavni celinder gumice mijenjane jedanput celinderi u kotačima mijenjani i odmah stavljene druge gumice one kaj su bile u njima ni su bile dobre i umjesto odzračnika stavljeni vijci i podloške jer malo slinili nako ugradnje kuglica ni je dobro dihtala ..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koji je to promjer?

Skinite to na otpadu s nekog starog auta ..nikad više ne bude otišlo .
vaš velečasni
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Glavni celinder 19,1 mm u kotaču 22mm ali ima O ring ili šešir kao manžeta O ring paše od Lade za šešir nezman .
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Išlo bi to i na pol cola pumpu ..samo malo produžiti zaimaču polugu ..


vaš velečasni
 

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
prije godinu dana kupim glavni kočioni cilindar zastavin i danas moro mijenjati gumice

Oh... muke s glavnim kočionim cilindrom. Ja sam to izbacio na 577, stavio dva Zetorova cilindra, ventil za regulaciju pritiska između ta dva cilindra.... i gumice od Mitsubishija u zadnje kočione cilindre.
Sad je mir već 4 godine :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh