• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,295
Odgovor na to pitanje potraži u temi o plugovima.
Tam ima vrsnih znalaca koji ti budu najbolje odgovorili.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Klirens ti je visina pluga trobrazni ti budu previše bolje 2x12 ili 2x14 probaj posuditi za probu :icon_idea:
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Pozz,traktor je u dvoristu :)
Gume kupite,Seha
Pitanje,,kod mene ferguson vuce dvije brazde,bez patnje,,takva je zemlja,
Dali ce onda 560 vuci tri?
I dali je pametno ....
Kupujem plug,pa moram pitati,,,,,
Sta znaci niski/visoki klirens?
I od koliko cola mora biti plug?
Znaci treba mi za normalno oranje,sjeetva kuruz,
Zita....itd
Hvala

i kod mene 533 vuče 2 brazde 2x10,560 može vući 3 ali to nije oranje najbolje mu odgovara 2x12
koliko su te koštale gume i koje dimenzije, moram i ja mjenjati
 

goran007

Član
Tu od
12 Sij 2014
Poruka
81
Dobro,onda cu gledati sa dvije brazde
Gume Seha, 16.9 28
10 vlakana
6042kn,dovezu ljudi kuci.
Ratar,iz Osijeka,,
Pozz
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ti si to odvojio kabinu od mjenjača??? Svaka čast, buka je za 70% manja!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
@Bimbo:kakve gumene nosače si stavljao ispod kabine,može koja slika ??
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Zanimljivi nosači,nisam ih vidio jos..:rolleyes:

Moram potraziti nesto takvo,jer moram na svom traktoru zamijenit nosače a sad malo gledam kakve bi mogao stavit da nemma puno prerade...
 

darkopol

Novi član
Tu od
6 Velj 2012
Poruka
9
pozdrav kolege

Da li može netko od Vas poslikati na svojem imt 560kompletno polužje špere da vidim kak to izgleda jer na mojem je to ivan funkcije pa sam mislil nekaj skarabudžiti da to funkcionira kak bog zapovijeda

Unaprijed se zahvaljujem:drink:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nisam to nikad vidio, niti čuo da je itko ugrađivao. Em je velik, neokretan, nepregledan, puno troši, nije to za kositi :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Točno ŠANANA a i za roto kosu ne valja radi kratkog kardana i zastarjelog hidraulika a sad ono puno troši baš i ne neznam kak svima puno troši a rakavica malo kod mene obratno ..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
R65 i 560 su različiti motori, no ti to dobro znaš....

Ja sam prezadovoljan s košnjom, roto kosa 165 i imt 565 idealna kombinacija za košnju, okretajan brz, snažan, kosi u svim uvjetima bez greške, a mala potrošnja :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Naravno da može, bilo koja zahvata 165 cm, samo da je ispravna. Preporučam Deutz-Fahr KM 22 ili FELLA 165.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod mene km 22 isto 165 mali zetor 3511 s sa njom uz pomoč kočnica čini čuda i i df 165 6945 za teške terene no 565 i 560 zastarjeli traktori ali kad se prilagodiš služe ali kak sam dodaval priključke uvjek je nekaj trebalo pripasivati na traktorima a na prastare zekene sve pasalo .no da ne bi krivo svatil koristi se kaj se može i ima jedino se ne slažem da tkz imt troši puno više od rakovice motora jer i jedni i drugi pale i troše različito jer uzmi par istih ponašaju se različito :(emo): Kod 560 i565 i ostalih mrzim onaj nos na kardanu kaj ne pašu normalni kardani već krači a kad digneš hidraulik otkopčaš kardan i stisneš kuplung a padne hidraulik .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak i veliš, treba se samo priviknut na to s čim raspolažeš.
I ja sam moral skratiti kardan na rotokosi, točno je prilagođena za 565 i nikad mi nije ispal dok sam podigel kosu niti sam ikad imal bilo kakvih problema s tim, mora samo sve biti ispravnp i podmazano i bez luftova.
Ako pak recimo tu istu kosu kapčim na 540 ili 539 imam kupljen produžetak kardanske osovine za 150 kn i to ubacim i dalje opet radi bez ikakvih problema.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mene muče silokombajni imal sam sip meng 200 peting 2 za svaki drugačiji kardan i poteznicu za svaki drvo na trubi reguliralo visinu rada i graničnik visinu dizanja jer bi se do kraja otkopčal kardan naročito problem kad visi teren lijevo kombajn ne možeš više diči a on struže pa kod baliranja nizak kardan moral sam raditi limenu zaštitu (rolo balirka ) itd a sad se ponavljam kod zetora isti kardan ista poteznica i nema tih problema govorim o brdovitim terenima .
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I mene je mučil silokombajn na 565 najviše, ove smo jeseni nekaj s njim morali silirati i živa muka, mada sam posudil novi skračeni kardan od kolege koji nema lufta i nije padal i mogel sam nositi SIPov kombajn na jarku gde je trebalo, ali to je živa muka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh