• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Petretić moj lupa pod tanjuračama 24 diska u leeru inače MF je prijavil patent hidraulika na oko 200 kg i radi toga se posvadil sa Harisom .
 

zeko1982

Član
Tu od
2 Ruj 2016
Poruka
129
imam pitanje traktori koji imaju izlaz za kardan,neki imaju onu kvrgu neki direktno izlazno vratilo kao na manjem,u cemu je razlika?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
U kvrgi ti je reduktor 14 zubaca vrti 18 po meni ta kvrga samo smeta pa sem ju izbacil i stavil kardan od 542 razlog kaj je kardan bil prespor za neke priključke i kaj se otkapčil od silokombaja ako sem ga digel više od 30 cm jer su cijevi na kardanu bile samo 12 cm
.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Zgotovljena polukabina i LED reflektori postavljeni, strašna stvar, još samo prednje identične da mi je nabaviti i tip top :)
P.S. i prednji farovi su novi :p
20296 20297 20298
 
Posljednje uređivanje:

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Novi prednji farovi na haubi su bili 80kn po komadu, a reflektori su bili 73 ili 74 kune kod Jakopica, ima i jedne kvadratne koji koštaju 50kn ;)
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Koliko jako ih napuhava?

Probaj na čepu od hladnjaka ga zatvorit samo na prvi zub ili brtvu na čepu skinut pa vidi kako će se ponašat
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Zanima me kako IMT 560 ima u originalu riješen povrat ulja u mjenjač za one koji imaju dodatnu pumpu hidraulike i dvoradne komande za kipanje ?
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Vidim nešto da za imt 560 ima brzi i spori kradan. Koji je bolje imati i kolko je posla s izmenom ?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Zavisi od posla. Mana sporog kardana(540 okr.) je šta ima reduktor iza pa mu ne odgovaraju kardani od drugih traktora već moraju bit kraći ali sa sporim kardanom je stvarno sila nebeska šta se tiče mlinova za meljenje, malčera i sl. Brzi kardan(720 okr.) je bolji za lakše radove špricanje, prevrtanje sijena, košnju i sve poslove koji ne zahtjevaju previše snage jer sa brzim kardanom on iskoristi malo manje od 3/4 snage motora zbog čega djeluje slab ali zapravo je sve samo ne to što se tiče snage na kardanu i naravno pašu normalni kardani ako se posuđuje priključak od susjeda ;), potroši on vjerojatno manje goriva jer 540 okretaja kardana razvija na 1600 okretaja motora ali opet to više nije ona snaga koju on ima.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Ne, reduktor se skida i stavlja se poluosovina od 558 ili 542 ali nisam siguran jer ja smatram da je to glupost skidati jer traktor više nije za raditi na malčeru i mlinovima.
ALI TO JE SAMO MOJE MIŠLJENJE!
Najjače bi bilo imati i 540 i 720 okretaja na ručici kardana da se prebacuje ali to onda nebi bio IMT :p
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Ovisi sta planiraš radit sa traktorom.. Ako će prskat, sijat, kosit, bacat umjetno i radit lakše poslove onda ima smisla prepravit, i naravno sve ovisi koliko radiš sati sa tim traktorom pa koliko je to isplativo
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Silirati nemože sa sporijem a može sa brzim motor ima snage po meni je spori totalna glupost otkad sam ga izbacil to je preporod . Sad mi na 560 odgovaraju kardani kao i.na ostale traktore .
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Jebote kak je onda moj susjed siliral 10 godina sa imt 560(stara linija) sa sporim kardanom i SIP vihar80. U biti dok ga je imal jedino kaj je delal je siliral i ispeljal gnoj s njim u proljeće i jesen.Godište je bil 83 ili 84 a prodan je 98 sa 620radnih sati za nekih 5000DM a danas neki traže skoro tolko u eurima.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Da za nove linije u finom stanju, a za 565 čak i 6-7000€. Kvaliteta opravdava cijenu vrlo jednostavno :p
 

Najnoviji postovi

Na vrh