• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 560

  • Temu pokrenuo jackerjean
  • Datum prvog posta

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Mali pričaš gluposti, 560 ide i kroz repu i kroz soju di je red 50 od reda.. A 577 sa 18.4 ide kroz kukuruz a ne 560 da ne ide.. sa 560 i sijem i prskam i kultiviram tako da ti priča ne drži vodu.. A ovo što govoriš za boju trupa, čista glupost.. Pa moj 560 ima zeleni zadnji kraj, sivi mjenjač i kolijevku, i prednji most zeleni.. motor je hrđav nemam pojma koje je boje, karter je isto zeleni.. I takav je traktor došao iz tvornice, ima neku veliku kabinu sa ventilacijom i grijanjem, obloge oko mjenjača i 2 pomoćna sjedala, a traktor je skoro 9000 sati napravio od osvježavanja motora i sad radi ko sat, bez trunke dima i na -15 Je lane palio bez spojenog goriva na grijač.. kap ulja ne troši na 120 sati
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kod tebe je sve unikatno s 50 boja .
Moj ne ide ima 190 i na olt sijacicu ne ide od dva reda.
A zato sluze uske gume a ne da mi traktor pola parcele pogazi.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
evo ti kolumbo pa gledaj, a to ako ti siješ sa 2 reda sijačicom izgleda da ne znaš sijat, ja sijem sa 4 reda olt psk i 577 ide i 560 izmešu reda, jer ti je između redova 210 širina..
evo ti slike

1op3de.jpg


ftzdac.jpg


2dv8mro.jpg


o02dcw.jpg
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Vidi se da ti je traktor van serijski sklepali ga ko kolibu.
I tvoj 560 je sužen
Kad bi ti bar znao računat pa zavest 577 dv s širinom210 u
rede.
A što neću još pročitat i to s 18 .4 gumama
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
To je traktor navodno za aerodrome.. ima kabinu duplo bolju nego ove standardne, i mjenjač ima izolacije..

Nemoj se ljutit ali malo si zaostao sa razvojom mozga, između 4 reda kukuruza, da ti 2 idu ispod traktora je 210 centimetara i 577 DV ide između.. za berač je potrebno 2 reda probrat i on ide tu između.. A ovaj 560 nije ništa uži nego svi ostali
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Marko96 otom potom kaj je ovaj za aerodrome, svaki IMT koji je rađen za komunaliju i takve namjene je bojan u žutu boju sa sivom šasijom. Ta kabina kaj ti imaš je neka Orašje kabina koja je očito malo bolje izvedena od originalne.
Samo bi molil bez vrijeđanja jer toga ovdje ne treba! Kaj je toliki problem argumentirano razgovarati ?
A nek kolega mali prvo pogleda koliki mu je razmak redova na oltovoj sijačici, a i opet bi moro 560 ić u redove i da su uži redovi od 70cm. Sutra ću baš premjerit i ja mog 560 pa da vidimo kolka mu je širina i da ide u redove 70cm!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Sužen do kraja sa original kotačima gazi 180cm.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Član mali svaki puta kontrira na neke objave i omalovažava što netko objavi, ako ja kažem da idu i 560 i 577 u kukuruz kako on može reć da ne ide i da je traktor sužavan, ja garantiram da 560 koji je 190 cm širok ide i kroz redove od 50 cm a kamoli od 70.. svaki njegov post je podbadanje i nisam jos vidio da je nešto pametno napisao
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
917
Član mali u svakom postu kontria i provocira. Pa malo veći traktori od 560 idu u red kukuruza.
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Može Željko biti i 35.. ali neki standard je 70, 90 posto ljudi sije na 70 cm red od reda.. a ja govorim iz iskustva da sa 560 i 14.9 28 gumama može da se radi i u rezmaku od 50 cm redovima.. ako se sije sa sijacicom sa neparnim brojem redova, 5 ili 7 u standardu ide, ako ideš na 6 redi onda se mora proširit da bude unutarnja mjera mora bit oko 160 cm otprilike ali nisam točno siguran, jer ne širim ga za sjetvu i kultivaciju soje

Exit, evo i slika iz kultiviranja soje, 560 i Rau kultivator 7 redi

wbulo8.jpg
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ak je 560 širok 190 cm, pa mora onda ić u redove ak su sijani na 70 cm bez ikakvih problema.
To šta netko sije van nekih standarda ili ima drugačije nariktan traktor je već druga priča.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Meni kako je došla tako i sije u krumpir isto nemože.
A ni nema pošto gazit je*eš takav posao.
Nisam mjerio na koliko je sijačica naštelana a nije ni bitno.
Ali u redove ne ide osim da pola pogazim.
S uskim gumam da ali o tome otom potom
Al zato quad ide u rede.

 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Koliko je razmak redova?
Bolje je namjestiti sijačicu jednom nego zajebavati se sa gumama svake godine.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nisam mjerio možda je i 65.
Ali nebitno bolje da je gušće kuruz odličan pa nema potrebe za šrenjem
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Osim kaj su i preuski redi za branje beračem, pogotovo ak je polje na nagnutom i malo je blato.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Sa jednorednim beračem sve ispod 70cm je jako teško brat, pogotovo SIP berači koji imaju kotač vani.
Ima takvih bisera i kod mene koji siju na manji razmak da dobe više kukuruza i onda nakon prvog reda branja lijepo mu naplatim 100 kn za dolazak i okrenem se doma.
Čak i ovi sa samohodnim beračima ne žele brat takav kukuruz.

Poslano sa mog SM-A600FN koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh