• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Kupio termostat neki sparex proizvođač.. 38 kuna, strah me to stavit, jel zna netko sa cega paše a da je malo kvalitetniji?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,713
Renol 4 vam ima termostat u gumenoj cijevi.
Ne znam sad koji je fi cijevi na 577 i koji je obujam termostata od R4, izmjeriti jedno i drugo i ako se da nagurati unutra imaš ok termostat ta 70-tak kn.
Ja sam to osobno napravio sebi na jednom autu i radilo je odlično.
Mislim da čak i golf 3( neki modeli) imaju takav termostat.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja od jozica stavio termostat evo 800 sati i sad vec je gotov diže tempraturu oko 80 bila na 60.
Sad cu ga morat mjenjat
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Termostat u cijevi i nije neko najsretnije rješenje.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,718
Mislim da bi trebal pasati od iveco daily-a uzmeš ovoga i odeš prodavaonu autodijelova.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Uzmeš taj i odeš u auto dijelove takav isti kao na golfu 2 je
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zato jer ne stigne otvoriti ako ga netko malo posiluje prije nego se ugrije na radnu temperaturu. To se događa i sa starijim zetorima.

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Zoki stari Zetor (1974 g) još ima svoj termostat koji radi . 560nema termostat i isto izbaco dosta vode pod punim gasom čelije u kileru ne ostaju suhe pa tak radi kad je bil termostat vodu nije izbacival no kak je zablokiral moral sem ga maknuti a kak treba skidati limaruju rezervar da ga vratim bude se načekal .
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
pozdrav kolege, naj prije sretan Božić sa zakašnjenjem hehhe evo malo slika friških, danas smo probudili 577, malo se vozali i tako

n3n1nk.jpg


mo21.jpg


2rs5s.jpg
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Puno je spavao ili tek tako da malo radi?

Poslano sa mog LG-H818 koristeći Tapatalk
 

Marko96

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2018
Poruka
316
Kod mene nije puno ove godine radio, kupio sam ga proljetos.. malo je tanjuro vočnjak i prašio strnjake, i onda sam odlucio remont radit, napravio mjenjač i motor, obro sam kukuruz sa 560, plug nisam kupio za 577 pa nisam ni orao snjim, do godine 2.9 sjetvospremač i 2 brazde okretač plug.. oko 17 hektara če orat i pripremat, vuc prikolice i brat kukuruz

Evo stavio sam i zadnje staklo, sad još moram na vratima i onda ce skoro sva stakla bit nova.. kupio sam i reflektore pa čemo lagano i struju krenut radit

345low6.jpg


29vsb6.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Jbt traktor od skoro 80 konja ako nemre tri brazde vuc. Ja bi ga zapalil..
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Traktor od 100 konja se patio s tri brazde, iako je bila rauola, tek kad sam uprego 170 ps i tri brazde išlo je nekako. Iako imam zemlje samo kilometar dalje koje traktor od 80 ps i tri brazde vuče bez problema.

Poslano sa mog LG-H525n koristeći Tapatalk
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Cuj, ja se ne bi složil s tim.. Cemu traktor od skoro 80 konja ako ore sa skoro istim plugom ko i onaj 20-30 konja slabiji? Kod nas je zemlja stvarno jako teška, ilovaca - žutenica i hrastovaca koja je katastrofalno teška za obradu. Rus 82 od prvog dana vuce tri brazde. I Torpedo 7506 isto. ***** mu miša pa mali 533 dela s 2*10, ako ovaj nemre vleci barem 3*10 ja bi ga prodal u staro željezo
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,835
Gajtan, nemaš pravo.
Bilo je članova iz okolice SB, koji su spominjali pucanje plugova u toj zemlji.
Ima svakud teške zemlje, ali tam na mjestima zemlje je tipa "armiranog betona".
Nije riječ o snazi, već o vučnoj sili. Očito bi na tih 80ks trebalo 5 tona mase, da bi mogel vleći 3 brazde.
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Pa baš kod nas se dešavalo da pucaju plugovi kad je suhlje zbog te teške zemlje.

Ako ponovo pogledaš moje postove onda buš videl da ja nisam spominjal ni vucnu silu ni masu nego sam jednostavno rekel ako nemre vleci ja bi ga zapalil ili prodal u staro željezo, nisam ulazil u to zbog cega nemre vleci. Ocito je da jednostavno nemre, a sad, jel slab, ili je prelagan ili kaj god da je, jednostavno nemre. Iako se može reci da sam fan IMTa drago mi je da ujak nije kupil 577(a bil je opcija) tad kad je kupil Rusa jer kak veli kolega Željko, 577 je stvarno igracka prema Rusu.

Opcenito i moj prvi dojam kad sam se srel s 577 je bil da je to šprica sve dok nisam s ceste sišel na zemlju, tad je postal razocarenje, jedino kaj taj nema duplu vucu.

I imaš pravo, fali mu još barem 700 - 1000 kg da bi to bil traktor kak treba

Iako sad kad gledam na internetu podatke piše da ovaj 4WD ima skoro 4 tone, ako je to tocno onda je težak ko i Rus..
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,835
Shvatil sam tvoje mišljenje, no okolnosti uvijek čine razliku veću nego kaj nekad možemo pojmiti.
Ne samo masa, već i raspored iste, širina traga, širina i opseg guma...a kad fali snage, uvijek postoji niža brzina. Ali to i sam znaš :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh