• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Imt 577

  • Temu pokrenuo Neven 533
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
Ovo ti piše na IMR službenoj stranici:
Rakovica 76 SUPER je univerzalni traktor savremenog dizajna. Oprema traktora R 76 SUPER obezbedjuje povoljne radne karakteristike i siguran komfor vozača. Ovaj traktor se proizvodi u standardnoj verziji pogona preko zadnjih točkova (4x2) ili u verziji sa pogonom na sva četiri točka (4x4) sa opremom po želji kupca. Njegove najvažnije karakteristike su: ekonomičnost, lakoća rada, pouzdanost, univerzalna upotreba (poljoprivreda, gradjevinski radovi, šumarstvo, komunalne delatnosti itd.).

MOTOR
IMR S44T, dizel sa direktnim ubrizgavanjem, 4 cilindra, vodeno hladjenje
Zapremina cilindara (lit.): 4,07 l
Prečnik cilindra: 101 mm
Hod klipa: 127 mm
Snaga motora: 56 kW pri 2250 o/min prema JUS M. F2. 026
Maks. momenat: 272 Nm pri 1350 o/min


Podatak o momentu je manji nego za 577/587. Pitanje je tko je krivo napisal???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Eh da...nikad se nezna kad svakak sastavljaju te tekstove.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
2623806.jpg
[/IMG]
dcgfpi.jpg
[/IMG]
2hfp3c8.jpg
[/IMG]
jrscyf.jpg
[/IMG]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sve ima, al jedino 577 i 587 nevidim :)

Nejerojatno koliko je tih starih modela bilo!!
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Procjenjujem da je katalog iz 73.godine, tak da 577 još nije postojao. Mislim da je upravo te godine 575/585 i izašao. Zanimljivo, na prvoj stranici se vidi da je imao original perkins motor:icon_e_wink:

Imam takve opširne testove za Deutz xx06, Bnt gusjeničar, IMT 533, 558, Rakovica 60, Ursus 355, Zetor x5xx, neda mi se skenirati, ima 400 stranica
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa bilo je več rasprave o tim traktorima, svi ti stare linije solci i dupljaci su se razlikovali u tom jednom broju oznake i večinom su imali perkins motore.
Predpostavljam da se iz toga svega razvio S44 motor i 577 i njemu slični, nove linije.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
pozdrav ekipa imr motor s 44 sa roto pumpom i imr motor sa klipnom dali su to isti motori a samo druge pumpe ili je i borung drugačiji
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Klipne pumpe su išle ja mislim na ove motore koji su se ugrađivali u tamiće.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
zbog toga i pitam stavio bi taj motor na 577 a nigdje nemogu nac prospekt dal su isti ili je ovaj borung jaci ili je samo pumpa u pitanju
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pričekaj nek neko od mehaničara vidi pa budeš 100% znao.
Ja mislim da su motori identični, samo je pumpa drugačija.
 

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
koliko ja znam ovaj sa klipnom pumpom ima borun 98 a a za točnu imformaciju bi moral iti mjerit jer imam doma oba bloka i znam da je ovaj sa klipnom manji
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
hm manji borung a jači motor:icon_scratch: na koju foru ?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
stupanj sabijanja kompresije,količina goriva koja se ubrizgava pod kojim pritiskom i kojim stupnjem itd
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
je niš onda je to to stavljam taj motor na stroja :icon_thumright:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Žuti org

Član
Tu od
19 Svi 2012
Poruka
232
ne znam koliko ti bu jak radi okretnog momenta jer vozila imaju manji od srojeva po meni moral ga buš više šaltati trebale bi deti traktorsku pvp i onda bu dobre ili ovu dati majtoru i objasnit za kaj ti treba i on ti to riješi
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
motor od tamića 80 ima radni obujam (3860cm3) a snaga je 59 kw i pumpa je klipna, dok motor u skipu ima 3330 cm3 i 52 kw i rotacionu pumpu. podaci su iz prometne
 
M

montoya1

Guest
blok je isti sigurno pitanje je samo koji su klipovi u tom prvom jer u tom drugom su sigurno 98,5 ako je i taj prvi iz tamića pošto 75-ca je imala rotacionu pumpu onda i on ima klipove 98,5
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
hm manji borung a jači motor:icon_scratch: na koju foru ?
Motor je jači radi okretaja na kojima postiže punu snagu na kamionu, no tebe zanima moment, a on je manji nego na traktorskom motoru.
 

baltazar 3

Član
Tu od
2 Kol 2012
Poruka
167
pa ok je to sto kazes ali me zanima ako je ovo jaci motor po konstrukciji samo se nastela pumpa na traktorski rezim i gassssss:icon_fU:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh