• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT 756.25 - Kverneland

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Ne. Koliko znam, to je plug s Kverneland (istina prastarim) daskama.
Najveća mu je mana mali razmak brazdi, ali i to se da riješiti.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,092
Pogledaj na daskama, sa zadnje strane, da li ima oznaku-strelicu (Kverneland). Kao što je rekao kolega ZJ to bi trebao biti plug od 12 cola, a i to možeš lako izmjeriti metrom. Ako je plug sa takvim daskama onda bi trebal ljepše zaoravati od IMT 756, ali je preniski i ima premali razmak između radnih tijela tako da će biti štopanja na kukuruzištu i tamo gdje ima puno mase.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Ak daske valjaju, sve ostalo se da popraviti ;)
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
Realno 500eura, al pošto nema crtala ni deflektora imaš razloga za spuštanje cijene.
To je dobar plug, 12" je, takvog imam doma, a nedavno sam i postavil video zaoravanja kukuruzišta u temi oranje.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Kakvih 500 eura? Na kojoj vi planeti živite kad takve cijene govorite?

Je li itko od vas pokušao prodati u zadnjih godinu dana IMT 755, 756, tako nešto?
 

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,652
Kod mene je tak situacija, kod vas u ravnici i s velikim tablama takvi plugovi nemaju prođu, zato i nisu na cijeni. Kod mene je zadnjih par godina pomama je jednobraznim plugovima
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,537
Inače kod nas takovi plugovi skoro pa da idu na procijenu k ZENTI pa oni stave u izlog pa tko da više ili ode u kakovu željezaru.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,629
Nema više ni Zente, ni procjene, ni otkupa...
 

besni

Novi član
Tu od
23 Lis 2017
Poruka
4
Kolega, svaka ti cast. Zbilja, taj je plug zbilja rijedak i cim sam vidio oznaku .25 znao sam da se radi o kverneland glavama na plugu.

naime, tek nedavno sam saznao na srpskom forumu da je postojala i serija plugova 757.25 i 757.35 na kojima su dolazile kverneland glave i zi 14" plugovi u vojvodini i nisu tako rijetki, da ih se pronaci jos po neki, ali prvi puta vidim 12" plug.

E, sad, je li to stariji tip pluga nego 754 ili nije, nemam pojma, ali i oznake na daskama govore da se radi o kvernelandu a sam izgled plazova dokazuje to isto.


Pitaj u Gudovcu na PLAMEN standu da li mogu i koliko bi kostalo da ti naprave dasku po uzorku i to je to, das im jednu staru dasku, i dobijes dvije nove i to je to. Recimo da nazoves nekoga iz SE-KRE jer s njima suradjuju i da ti to dogovore i da im u gudovcu das dasku a oni ti posalju u SE-KRU pri iducoj posiljci i to je to.

Inace kako vec napisah na drugojo temi, imas kod njih i lemese i plazove, kao i prsa za daske vec u proizvodnji pa je moguce da imaju i daske ali samo po narudzbi, jer su rijetke. Dasku za 14" imaju u ponudi kvernelandovu tako da je sve moguce.

Rupe za lemese mi se cini da nisu original, nego ih je netko mozda i busio da prilagodi plug IMT lemesu, ali to ti nije nikakva briga, tebi to jos bolje pase, jer imas veci izbor ;)


Sve u svemu, cestitam na plugu ;) Sad sam ljubomoran. ja takvo sto trazim vec neko vrijeme a ti ni ne znas sto tocno imas u dvoristu...
Imam
Kolega, svaka ti cast. Zbilja, taj je plug zbilja rijedak i cim sam vidio oznaku .25 znao sam da se radi o kverneland glavama na plugu.

naime, tek nedavno sam saznao na srpskom forumu da je postojala i serija plugova 757.25 i 757.35 na kojima su dolazile kverneland glave i zi 14" plugovi u vojvodini i nisu tako rijetki, da ih se pronaci jos po neki, ali prvi puta vidim 12" plug.

E, sad, je li to stariji tip pluga nego 754 ili nije, nemam pojma, ali i oznake na daskama govore da se radi o kvernelandu a sam izgled plazova dokazuje to isto.


Pitaj u Gudovcu na PLAMEN standu da li mogu i koliko bi kostalo da ti naprave dasku po uzorku i to je to, das im jednu staru dasku, i dobijes dvije nove i to je to. Recimo da nazoves nekoga iz SE-KRE jer s njima suradjuju i da ti to dogovore i da im u gudovcu das dasku a oni ti posalju u SE-KRU pri iducoj posiljci i to je to.

Inace kako vec napisah na drugojo temi, imas kod njih i lemese i plazove, kao i prsa za daske vec u proizvodnji pa je moguce da imaju i daske ali samo po narudzbi, jer su rijetke. Dasku za 14" imaju u ponudi kvernelandovu tako da je sve moguce.

Rupe za lemese mi se cini da nisu original, nego ih je netko mozda i busio da prilagodi plug IMT lemesu, ali to ti nije nikakva briga, tebi to jos bolje pase, jer imas veci izbor ;)


Sve u svemu, cestitam na plugu ;) Sad sam ljubomoran. ja takvo sto trazim vec neko vrijeme a ti ni ne znas sto tocno imas u dvoristu...
Imam ja takav plug doma, mogli bi se dogovoriti??
 

besni

Novi član
Tu od
23 Lis 2017
Poruka
4
Hvala, pozdrav!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

besni

Novi član
Tu od
23 Lis 2017
Poruka
4
Poslikati ću ga ovih dana, trenutno ga koristim kao jednobrazni jer 542 ga teško vuće po ilovači, zato ga i prodajem, uzeo bi 755. izorem još jedan komad zemlje pa ga poslikam. Cijena 2800kn
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh