• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT motokultivatori

  • Temu pokrenuo staffmen
  • Datum prvog posta

maslina

Član
Tu od
27 Ožu 2016
Poruka
39
Ako bude kupovine, nabacite koju sliku :icon_thumright:

E sad da opet pitam nešto, prije nego bude kasno.
Naime, moram kupiti izlaznu osovinu, i rekli mi da ima stari i novi tip. Navodno o tome ovisi kasnije kakav tip noževa ide gore. Noviji ide sa vijkom skroz, stari ne...
Neki savjet oko ovoga ? I dali je ista (uključujući i pripadajući zupčanik) na modelu sa i bez rikverca ?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Zavisi kakve nastavke (osovine) za noževe nabaviš.
Znači ako nabaviš nastavne osovine za noževe šuplje (za šipku) onda nazubljenu izlaznu osovinu (šuplju). Bolje je tu varijantu je ćeš lakše naći takav tip (jer ih ima više, polovnih).
Čini mi se da su u IMT izvedbi šuplji a u orig. agrjinoj izvedbi nastavni produžetak na produžetak (znači bez šipke).

Nema veza da li je inverter verzija!
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
Ekipa jedno pitanje,

za promjenu lanca(onog što se vidi na lančaniku s desne strane kada se skine poklopac) na imt 506, da li se taj lanac moze zamjeniti sa desne strane,ili pak treba ''raskopati'' pola motora s ljeve strane da bi se doslo do samog lanca?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Zašto bi raskapao motor sa lijeve strane, kad je lanac na desnoj strani ?

Otpustiš ona tri vijka koji drže motor na kućištu i onaj četvrti vijak koji služi za zatezanje lanca. I moraš otpustiti onaj poklopac na polovici kućišta (gdje se spajaju gornji i donji lanci).
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
brgud, imas mozda koju sliku svega, jer bas neznam gdje se nalaze doticni vijci o kojima pricas? :icon_scratch::icon_scratch:

Pomislio sam da se sve mora s ljeve strane bas zato sta sa desne gdje vidim lanac ne vidim neko mjesto gdje bi se kuciste odvojilo od svega...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Ovo je model sa inverterom i on se nalazi sa lijeva strane, jedino se tu može otvoriti sredina, dok onaj model bez invertera ima poklopac na desnoj strani.

IMG_20170207_124544_1.jpg


Ovo su te tri rupe kroz koje dođu tri vijka koji drže motor.

IMG_20170207_124459_1.jpg
 

Tomislav523

Član
Tu od
30 Kol 2010
Poruka
596
hmm, Cek moj model ima inveter,tj opciju za rikverc, znaci onda isto na isti nacin s ta 3 vijka odvajam motor od kucista?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Treba skinuti motor i inverter da bi mogao promijeniti lanac.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Na onom poklopcu obično bude jedna pločica (na kojoj piše) 4,5 KW = 6,12 KS.
 

denisvalesic

Član
Tu od
24 Svi 2016
Poruka
122
E SAD zanima me jeli ovih 6ks jače od recimo mio standard f420 3,5 ks pošto je IMT dvotaktni motor a mio četverotaktni.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Pa valjda je 506 jača od F420 za skoro duplo, a da možda stisneš koji Hvala za ove odgovore na tako banalna pitanja !:icon_cool:
 

BitterLife

Novi član
Tu od
2 Pro 2016
Poruka
1
Imam IMT 506 relativno nov , 5-6 godina, od početka je tesko ubacivao u brzine i "zakucavao" kad ubaci. Mislio sam da ce to nadoci dok se dobro razradi jer u komsiluku ima isti takav ali stariji i covjek ga "šalta " bez problema, cak i u hodu. Kada pritisnem rucicu kvacila cujem da se mijenja zvuk tj. cujem lanac kako bruji kao da je odvojio ali opet moram malo nategnuti rucicu mjenaca da ubacim. Sa jednim trikom uspijevam a to je kad osjetim da nece, malo dodam gas, sacekam da se smiri i onda ubacim nesto kao sto su se salatali "dajcovi" sa među gasom. Na to sam ja i navikao ali sad me muci to sto kad frezam i kad se dobro zagrije jednostavno u jednom momentu stane, freza ne okrece ma koliko se pojacavao gas. U tom slucaju jednostavno moram ostaviti da se ohladi i onda nastavim do nove blokade. Pregledao sam prirubnice i gumene mandžetne uz karburator sve je tip top (nema naprslina), ulje u mjenacu odgovarajuce i novo. Svjecica originalalna Bosna. Eh sad ne znam da li ovaj motokultivator ima kakvu temperaturnu blokadu, ako neko nesto zna molim da javite.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja bi svojeg prodal sa svim priključcima. Samo mu paljenje ne valja....
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,664
Ova varijanta je jako dobra da se slika i da se stavi na YuTube, i naravno da stoji u radioni.

Kao prvo, ružno izgleda !
Kao drugo, motor je nasađen previsoko !
Kao treće, previsoko težište, prevelika tendencija naginjanja lijevo - desno (teško upravljanje) !:icon_lol:
 

Najnoviji postovi

Na vrh