• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IMT plugovi

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nabavljeno i drugo crtalo.

Za Posavca ako dobijem i manje od onoga sto tražim u plusu sam.

Ovoga sam uzeo samo zato što je taj model sa Kverneland glavama. Probao sam par brazdi odorati, iako je dosta mokro, zadovoljan sam. Kukuružnjak orem samo 1 ha godišnje i ako zbilja budem imao problema sa niskim klirensom i štopanjem preradit ću ga u visoki.

79a2acdcf3e0f66520efd076ba2c8238.jpg


Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,696
Koliko si platil crtalo?
Odgovara li ti promjer ove šelne za šipku crtala?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
300 kuna.
Nosač odgovara promjerom osovine, ali ne odgovara na plug. Nabavit ću originalno, a ovo ću vratiti tome od koga sam uzeo crtalo. Dao mi je da probam...

Ima možda netko za prodati nosač?

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,699
Probaj nać nazubljeno, bolje je od ovog običnog.
Prednji ti i nije tolko bitan, ja ga obično maknem ako imam puno mase za zaorat, manje se štopa, zadnjeg ostavim.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,696
Za koliku širinu grede je taj nosač?
I za koji promjer šipke?
Meni bi to trebalo pa možda paše.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,119
Slama malo bježi kukuruzovina ide bez problema,kod ako ju kosa zalijepi za zemlji sve baca pod brazdu

Poslano sa mog S60 koristeći Tapatalk
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Za koliku širinu grede je taj nosač?
I za koji promjer šipke?
Meni bi to trebalo pa možda paše.
Širina grede je 80mm, a promjer osovine odgovara na IMT crtalo, ne znam je li to 35mm?

Ako te zanima javi se
53632a78b3ce5906670a3fefd8ea2fb7.jpg


Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

borna92v

Član
Tu od
23 Sij 2013
Poruka
647
Imam imt 756 VK 2x12cola, na njemu je sve novo jer sam ja stavljal, nove daske, deflektori, crtala, lemeši... da ne duljim orem s njim oko 25 do 30 rali, i nek veli ko kaj oče al taj plug ne valja niš u usporedbi sa stranim plugovima... niti zaorava, niti okreče brazdu nego ju naslanja i zato ostaje puno mase vani... ako zaoravam kukuruzu koja je sijana na 17cm i ima 3metra i više, posle berača sipovog je problem zaorati, a posle kombajna u zrnu da ne govorim... al eto, služi svrsi dog ga ne zamjeni veči plug i veči traktor... a ja se nadam da bu to več ovu sezonu oranja... a kaj se tiče olta 2x 12 cola, nije neki plug isto ko ni imt, ali kolko sam ja radil s njim, meni se čini da je olt bolji i ljepše zaokreče brazdu
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Bolji je olt, imao 756, vukao sa 60ks, moze orati ako nema mase.....olt slavonac koji imam ima daleko vece daske, o posavcu 1x16 da i nepricam, i jadno su napravljeni imt plugovi, posavijao se cjeli.....mali razmak izmedu brazdi i klirens pa stopa, o 755 plugu nevrijedi ni pricati.....kao ni o ovim skupim deflektorima koji se prodaju za 100€, barem je netko tako pisao, a zapravo se nabave za 20€.....za obje brazde, bas da moraju zaraditi 5 puta, previse je.....
 

Goran1987

Novi član
Tu od
26 Kol 2017
Poruka
6
Dali je tko stavljao predplužnjake na IMT plugove i dali mogu biti zajedno sa crtalima na dvobrazdnom IMT plug? Kod Ferenčaka ima za kupiti predplužnjake, 750 kn komad.
 

prozac

Novi član
Tu od
9 Velj 2018
Poruka
20
Samo ako imaš plug 14 cola na gore, a na manje colaže nemoj stavljati jer se bude štopalo.
Imt plug nula bodova prema stranim plugovima.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Tako je.
Isti slučaj pred 20 godina nešto su značili a sad su to loši strojevi iako rade posao.
Nekog amatera i zadovolje al eto ko nam kriv što smo sirotinja
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Na jednobraznjaku mi je daska pri kraju, e sad jel bi se mogla pripasati kakva daska od zapadnog pluga koja bi bila vise spiralna od ove originalne?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
I o tome sam razmisljal, samo gdje kupiti ili naci glavu, a i trebalo bi nosac glave tj onu stangu malo produziti, jer i taj jednobrazac je dosta nizak plug.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Tvoj vrat pluga ostaje, na novoj glavi treba busiti rupe da se vrat pričvrsti i to je sve

Ja bi uzeo od vogela, resetkasta daska
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Na jednobraznjaku mi je daska pri kraju, e sad jel bi se mogla pripasati kakva daska od zapadnog pluga koja bi bila vise spiralna od ove originalne?
Imam ti ja novo čelo daske, plug sam prodao..ako hočeš jeftino dam sam da prodam.
 
Na vrh