• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

imt577dv ili td7506

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ajmo forumaši koja je opcija bolja pošto se radi o ograničenim sredstvima,oranje20 rali,ispomoč kod nošenja bala,tanjuranje,dali imt 577dv ili td 7506,opskrbljenost sa dijelovima mi je blizu za oba,znači potrošnja,okretnost i snaga:partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Najbolje nijedan :lol:
Znam samo da td manje pije, ali se zato bolje kvari
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ova tema bu opet napravila sranje,kak i svaka ko je bolji i ko ima večeg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,906
Pa kaj onda. Nije ni prva,a ni zadnja :lol:. Evo naprimjer ti si več krenul u tom pravcu, a ja te podržavam pisanjem ovoga.
Navedena su dva konkretna modela i dva kokretna tipa, tak da nebi smjelo biti problema, a i ako ga bude opet bu neko na nagradnom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Onaj koji je u boljem stanju, u koje treba najmanje ulagat, i ovisno o cijeni. Ako se namjeriš na očuvanu 75icu bit će OK, ima dobar izbor brzina, mali je potrošać. Mislim da je 577 nešto teži, i u kubucima nešto jači. E sad, kako stoje sa kočnicama i koliko su skloni kvarovima ne znam, najbolje da vlasnici kažu.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
hajde forumaši savjeti su dobro došli ali bez pretjerivanja jer sve ovisi o financijama i dostupnosti dijelova, jer volio bi i ja jednog fenda ali mora pričekat još nekoliko godina jedino da uleti ona od Grdoviča:axe:
 

21yes

Član
Tu od
22 Ožu 2008
Poruka
436
Ja bi zbog potrošnje Torpeda a i mislim da je brži na cesti, ali naravno očuvan primjerak a ne polomljeni krš koji je nanovo ulickan a dok nađeš takvoga moglo bi potrajat.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Moj glas ide za IMT 577DV.

Ljepši mi izgled,kabina mi je bolja,bar šta se tiče ulaza i izlaza u istu,hidraulik puno precizniji,4izvoda hidraulike iza.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
neces pogresit ni sa jednim ni s drugim, obadva su ok, ali laganu prednost dajem deutz-u, ja cu na proljece uzet švabu 75-cu, 2 IMT-a su mi dosta u dvoristu
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
B

budanec

Guest
ja da sam na tvojem mjestu ja bi uzeo torpeda kvaril ti se nebu ništ više kak i imt a potrošnja je manja.A da i uzmeš imt nečeš pogrješiti dobri su to traktori.
 
B

brki

Guest
ajmo forumaši koja je opcija bolja pošto se radi o ograničenim sredstvima,oranje20 rali,ispomoč kod nošenja bala,tanjuranje,dali imt 577dv ili td 7506,opskrbljenost sa dijelovima mi je blizu za oba,znači potrošnja,okretnost i snaga:partyman:

traktori slični po snazi ali i po problemima.imt 577:dobar hidraulik,općenito izdržljiviji od konkurencije,bolja kabina,lošija prednja vuča,veća potrošnja,start zimi jako loš.torpedo 75:solidnan prednji pogon,izdržljiv dugotrajan motor koji traži minimalno održavanje,vrlo mala potrošnja,loše kvačilo,mjenjač uglavnom loš ali ima dobar raspored brzina,hidraulik se nije baš pokazao najbolji.ovo govorim iz iskustva jer sam kupio 75-icu u katastrofalnom stanju i uglavnom sam ga sam poravljao i doveo do stanja "kao iz trgovine".ali za to sam potrošio puno vremena,živaca i novca.savjetujem ti da kupiš onaj traktor koji je u boljem stanju.negledaj na koju tisuću kuna više u startu ako je stroj dobar.sve to kasnije ima svoje razloge.pozdrav i sretno
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
a zavisi za što će traktor služiti jer npr u šumi imt je puno bolji od torpeda jer ima bolju hidraliku a i teži je skoro tonu a topredo je bolji za poljske radove gdje i hidraulika i nije toliko bitna npr za baliranja svi sve vi ovdje dobro naveli i mane i prednosti ovih traktora ali torpedo ima jednu veliku manu a to su rezerni djelovi jer više ne postoji tvornica a za imt ima djelova u skoro svakom drugom dvorištu
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
e hebite ga dragi moji forumaši nakon mjesec dana razgledanja i potrošenih guma na cliu,vidio sam svega i svačeg bez zamjerki svako svoje cijeni,ali ja zagrizo na MFa ,bio mi najdalje a na kraju došao u dvor sad budemo vidjeli,imao sam jednog starog Ajhera sa perknis motorom koji je bio kupljen na neviđeno iz Njemačke pa je služio 7 godina bez večih kvarova pa nek i ovaj izdrži barem toliko,oznaka mu je MF690:axe:
 
Z

zetor4718

Guest
kad sam ja kupovao traktor gledao sam prvo zetore,torpeda i eventualno imt.torpedo je za mene u svemu +5(ima i on neke male mane ipak nitko nije savršen),a imt ima dva minusa a to su kočnice(najbitnija stvar) i potrošnja.
MF je dobar traktor i ako ovaj tvoj nije izrađen bit češ sretan sa njim!
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
a zavisi za što će traktor služiti jer npr u šumi imt je puno bolji od torpeda jer ima bolju hidraliku a i teži je skoro tonu a topredo je bolji za poljske radove gdje i hidraulika i nije toliko bitna npr za baliranja svi sve vi ovdje dobro naveli i mane i prednosti ovih traktora ali torpedo ima jednu veliku manu a to su rezerni djelovi jer više ne postoji tvornica a za imt ima djelova u skoro svakom drugom dvorištu

Radi li tom IMT-u koji je bolji, po tebi u šumi, prednja vuča, kad ide u rikverc?
 
Z

zetor4718

Guest
Prednja vuča radi u rikverc samo ako ima ručno uključivanje prednje v.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

Miško 007

Guest
Glas za 577 ipak dobro motori pale zimi, prima gas kao lud , kočnice su dobre ako su održavane mjenjač 5 brzina odličan, brz je , u šumi je lav i bez prve vuče ispitano, ako je ovija tipa kabina nije loša, prva vuča je dobra ako je ručno ukapčana i ako je održavana, hidrulika jaka i odlična motori ulja ništa ne troše i nije neki potrošač ako je motor dobar za sve drugo još se da naći toga...
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Tam gdje ima traktor do 60ks (netko radi sa melim medom, ili 533-539, veliki ursus...), pa dođe 577 bez prednje vuče, sigurno izgleda snažno, to je neupitno. No tamo gdje je prva vuča zaista potrebna, sigurno je sirotinja, kako u brdo tako i pod brdo. Da ne bi ispalo, a po tvome ispada, da prva vuča ne igra neku ulogu.

Znaš ono kad netko prodaje auto, pa kaže, full oprema, osim, osim osim, osim... Tako je nekako sa prednjom vučom, dobra, ako, ako...

Kočnice dobre, ako su održavane. Pa svaki traktor kao novi mora imat određenu kočionu silu, hoću reći, svaki novi mora dobro kočit. I sa time ide, svaki koji je, ili kako ti kažeš, ako je, održavan, koči dobro.

Za hidrauliku nema sumnje.

Troši li motor ulja ili ne, nije generalna stvar, i ne možeš reći čovjeku da kupit 577 zato šta ne troši ulje, kad ne znaš jel troši ili ne. Možda tvoj ne troši, no ima ih sigurno koji troše, ovisno o starosti, održavanju, i ostalim faktorima, tako da, ništa nije sigurno. Opet kažem, ne sumnjam da je motor dobar, ali ipak treba pripaziti.

Potrošać kakav god da je, najmanji nije.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
M

Miško 007

Guest
Ti motori ulja ne troše dok god im klip ne ispane imao sam i loš motor i radio sam i s duplom vučom i bez i znači i neznači ako si malo bolji šofer da se i bez nje.
Ako nisi treba ti motor je na njemu lako probat kad se zagrije vidiš pritisak ulja malo odušak i obično pali bez grijača..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh