• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Indijska patka

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Kakva su vaša iskustva s ovom patkicom?
 

strsljen

Član
Tu od
27 Ruj 2014
Poruka
100
Dobio jesenas od rodjaka patka i patku. Kod njega nemaju vodu i on kaze kao i ne treba im, medjutim ja imam izvor i kad su ga skontali po cijeli dan su bili oko potocica. To je patka i doslo glave, prije par dana uhvatila ga lisica. Dok su bili oboje nisu se druzili sa kokama, patak ih je stalno jurio, sad kad je patka sama, kad nije u vodi, hoda sa kokama. Pronijela je u martu i od tad mozda samo 10 dana da nije snijela. Stavio sam pod kokos 5 njenih jaja, za par dana bi se trebali izleci.
 

Prilozi

  • uploadfromtaptalk1465933197621.jpg
    uploadfromtaptalk1465933197621.jpg
    16.1 KB · Pregleda: 126

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pričala mi znanica da pokupe sve puževe, kada nauče rute koje prolaze, čekaju da ih se otpelja, otvori im ako je ograđeno, one sve prođu, čaik ih i ispod kamena izvlače, i kada su gotove dođu do vratiju i gakču da ih dođe pustiti van.
Trebaju imati vode u posudi. da isperu kljunove.
Ona ima pet i jako je zadovoljna, čak ih u susjedima posuđuje.

U Austriji je razgranat biznis sa njima - iznajmljuju ih za pedeset eura na dan jedan par, i kada pokupe puževe, vraćaju ih vlasniku.
 

strsljen

Član
Tu od
27 Ruj 2014
Poruka
100
Cuo sam za to, ali kod mene nema puzeva. Kazu da tamane i zlatice, to bih mogao probati
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Imam ja 3 komada,pojedu sve kaj gmiže. Susjedi se stalno bore s puzevima,kod mene nema ni jednog :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Pričala mi znanica da pokupe sve puževe, kada nauče rute koje prolaze, čekaju da ih se otpelja, otvori im ako je ograđeno, one sve prođu, čaik ih i ispod kamena izvlače, i kada su gotove dođu do vratiju i gakču da ih dođe pustiti van.
Trebaju imati vode u posudi. da isperu kljunove.
Ona ima pet i jako je zadovoljna, čak ih u susjedima posuđuje.

U Austriji je razgranat biznis sa njima - iznajmljuju ih za pedeset eura na dan jedan par, i kada pokupe puževe, vraćaju ih vlasniku.
Taj dio mi je jako interesantan. Navodno ni štetu ne rade u vrtu?

Gde bi se dalo nabaviti?
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne pojedu, ako ne zgaze.....

Kod mene na sajmu u srijedu, čini i se, budem pitala susjedu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
Ideš Đurđo, poklonćić :icon_pidu:

Zahvaljujem se javno, a ostalo na pp.
Spreman sam sutra doleteti po njih.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Ne nego višak poklanjam .Jel trebaš???
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ne nego višak poklanjam .Jel trebaš???


A joj, i ja imam potrebu, ali me sram prositi, a i bojim se da sam već zakasnila - evo, vidim da već ima interesenata.
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Poštovana kolegice zakasnili ste ,ali dogovorite sa kolegama Muhom ili ZgZac uskoro če biti jaja pa da vam daju.Naravno misloo sam na jaja od patki.:(clap):
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
johabica.... muha ti je najbliže pa kad bu imal jaja .... lepo ga zaprosiš :(giggle):
 

Najnoviji postovi

Na vrh