• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

INO

  • Temu pokrenuo TOMO VINKOVIĆ
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
., heheheh., ni druge moraću ja platit pijaču!
., jutra ću kod kuće pogljedat na orginalnom prospektu!!!., ALI sve jedno zbalija!, plaćam JA cugu!... :prayer: ., aj Bog!...


slobodno provjeriš još jedno da točno znamo,
a ke se tiče pijače to opće nije nikad problem...

A koliko brzina ima tomo :scratch ?

tomo ima 6+3
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Neispravan link obrisan!

na ovoj slici se vidi rucka za ukljucivanje izlaznog vratila (kao na TV-u) prema tome cisto sumnjam da su radjene neke znacajnije preinake na mjenjacu po pitanju sinhronizacije
rado bih isprobao ovaj volan, dosta masivnije izgelda nego na TV jos je pojacan hidraulikom - nesto ovako trazimo po otpadima od kombija ili dzipa za svoj TV
Neispravan link obrisan!
na ovoj slici vidim jedino promijenjenu hidrauliku i felge
posto sam tominom hidraulikom zadovoljan (mada ne iskljucujem isprobavanje neke nove kerefeke) uzeo bih felge zbog mogucnosti jednostavnog podesavanja sirine
kuciste zadnjeg trapa mi izgleda takodje isto kao na TV-u

eh sad sto se tice brzine od 30 km/h......
1. traktor ove konstrukcije + 30km/h + u pogresnim rukama = kamikaza
2. nikako mi nije jasno kako su postigli tih 30 km/h
mooozda obrtajima motora, ili sto je vise vjerovatno....kombinacijom mjenjaca 830 i rukavaca 821 + vece gume na ovoj zadnjoj slici ne vidim dali su rukavci s reduktorima ili direktne poluosovine.....


moram ponoviti za volan :prayer: ....
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Na ovom modelu da jer to nije hidrauličan volan, nego mehanički volan potpomognut servo pojačivačem, dakle klasičan servo volan ko na auto, ako crkne pumpa tvrde je koda voziš FAP-a, ali radi ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
malo me zaintrigirala ova brzina od 30 km/h

napravio sam kombinaciju zupcanika u mjenjacu (sto je prakticno izvodivo bez dodatne obrade i prepravki) rukavci bez reduktora, gume 7.5-16
izadje brzina nesto malo vise od 30 km/h......jer sam uzeo precnik nove namontirane gume a ne dinamicki....

medjutim, druga krajnost, brzina u prvoj sporoj je priblizno jednaka brzini u drugoj sporoj normalnog TV-a

za frezanje bi prakticno bio neupotrebiv :-S
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Evo ima i na tv-a takav volan
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=c417QjFkG-I&feature=related[/YT]
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Zbalija to neki tvoj kolega s KRapine dela te volane, ili petrovsko ako se ne varam? 3000 kn za tv 732 traži...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Čuj Petrovsko nije ni tak blizu, ali opet nije daleko od mene ;)
sve ovisi po kojem poslu ideš tam. Tam ljudi baš na poznam,
tak da ne bi znal o kome bi bilo riječ i kak čovjek radi.
Koliko ja znam to je glava od Mercedesa sa složenom "invetzijum"
da se sa volanom normalno upravlja...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
G

GROF

Guest
., prijatelju Željac!

., evo sam tek danas uvatil 5 minuti vremena da pogljedam orginal prospekt voga traktorića!., da TOČNO SI TI NAPISAL!, traktorić je imal u tominoj getribi SINHRONE, motor tri celindra, 26 kw a oko 36 ks., težina bez utega 1150 kg, brzina oko 18 do 20 kh!, čak je imal i sinhronizirani kardan - izlazno vratilo., napravljeno u suradnji; INO Brežice Slo. i tvornica traktora Bjelovar Hr., nacrti i sva ta sranja postojidu dan danas!!!., a još jedna jako zgodna stvar!, bil sam na kafici sa jednim od inžinjera iz tvornice INO Brežice Slo.!
., Željac!, zaradil si cugu odmene.-

., narode moj!, Bog!, čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje:

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Grofe najmanji problem je cuga.

Kako i sad tako i uvijek pišem provjerene i istisnete
informacije do kojih sam došao vlastiti istraživanjem ili
saznanjem preko nekih ljudi...(za što nisam 100%
uvijek to stavim u napomenu).


Nažalost šteta što se taj i takov strojčić ne dela,
jer bi bil idealan, po težini, snazi i dimenzijama...

Možda bi trebali neka od tvornica (Prima, Hittner ili AGT)
Razmisliti da počnu ponovno sa proizvodnjom toga modela…
 
G

GROF

Guest
., e dobar si Željac!., pa TOČNO da cuga ni nikada problem!, barem sa moje strane, isto ko i sa tvoje strane!!!

., oćeš reć da JA pišem neistine! ili neprovjerene podatke., pa ča sam sve vidil od ovi naši tomic., ča su sve ljudi od nji delali sami a i u tvornici., to ni sam dragi Bog! nemore sve skontat ni povatat., a kamoli ponekada verovat???., ja sam bil uvjeren, iako sam imal čak i taj prospek ko i veliku većinu drugi da nima tomice sa sihroni., a eto sam sam sebe preračunal., pa čak ima tomičini getrib - mjenjača sa sihroni!!!..., odma sam rekal da ću provjerit i da ću to napisat, da ću te zbog moga krivoga navoda častiti sa cugom., e DA i TI ćeš da platiš cugu iz samoga razloga ča si navel da tome vaj ide 30 km na sat!., a neide., eto ti ga sad na!!!... :supz: ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje:

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
cekaj kako ce imati sinhrone ako je standradna getriba od tome sa kljucom u mjenjacu,ili je sve preslozeno a samo zubcanici tj. njihova velicina tj. broj zuba ostao isti a nacin uzubljivanja zubcanika promjenjen........
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
GROFE ja nisam rekao da ti iznosiš neistine i sl.,
samo sam rekao da sam pisao provjeren informacije do kojih sam došao.
Za cugu nema problem ja platim i dvije ako treba, nije frka.
Što se tiče brzine nisam napisao ja da ide 30 km/h, već firemanpetar koji je prevodio sa sloveskoga oglasa koji je bio tako objavljen.

Što se tiče toga traktora, moja je pretpostavka da je to mjenjač
koji je razvijen u "Tvornici traktora" tamo oko 1993.
Koncepcija 6+2, ali nažalost takva proizvodnja nije nikad zaživjela,
pa su ju prodali Slovecima i da su taj koncept doradili i ubacili sinkrone.
Moja je pretpostavka da taj tip mjenjača nema ključ za kočenje zupčanika
jer na taj sistem je nemoguće napraviti sinkroniziran spoj i sinkron spojnice.,već da se
radi o klasičnom pomjeraju zupčanika i kočenju istih pomoću sinkron ogrlice....
 
G

GROF

Guest
,...

Što se tiče toga traktora, moja je pretpostavka da je to mjenjač
koji je razvijen u "Tvornici traktora" tamo oko 1993.
Koncepcija 6+2, ali nažalost takva proizvodnja nije nikad zaživjela,
pa su ju prodali Slovecima i da su taj koncept doradili i ubacili sinkrone.
Moja je pretpostavka da taj tip mjenjača nema ključ za kočenje zupčanika
jer na taj sistem je nemoguće napraviti sinkroniziran spoj i sinkron spojnice.,već da se
radi o klasičnom pomjeraju zupčanika i kočenju istih pomoću sinkron ogrlice....

., zbalija!., pa tome ima brzine 6 + 2!!!, već dugi niz godin! :lol: ...

., a tomo vinković Bjelovar i INO Brežice delali su getribu sa sihroni još davne 1991. godine!., :supz: ..., proizvodnja je zaživila!!! u AGT-eu!!!..., e sad vo tvoje kiruško poznavanje getriba fakat nekužim!., hehehe, to ipak ostavljam doktorima - majstorima mehaničarske struke!, u te se baš nebi štel mešat NE!.-

., p.s., ALI samo tome iz PRIMA-e sa velikim kotačima ide oko 28 - 30 km na h!!!... :prayer: ...

., narode moj!, Bog!, čitamo se ...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Zar se na sinhronom mjenjaču pomiču zupanici?

Imaš prav malo sam zaznil, zupčanici su
na mjestu, pomiće se sinkron ogrlica...

., zbalija!., pa tome ima brzine 6 + 2!!!, već dugi niz godin! :lol: ...

., a tomo vinković Bjelovar i INO Brežice delali su getribu sa sihroni još davne 1991. godine!., :supz: ..., proizvodnja je zaživila!!! u AGT-eu!!!..., e sad vo tvoje kiruško poznavanje getriba fakat nekužim!., hehehe, to ipak ostavljam doktorima - majstorima mehaničarske struke!, u te se baš nebi štel mešat NE!.-

., p.s., ALI samo tome iz PRIMA-e sa velikim kotačima ide oko 28 - 30 km na h!!!... :prayer: ...

., narode moj!, Bog!, čitamo se ...

što se tiče tome sa 6+2 nisam ga nikad videl uživo.
Jedini toma sa 8+2 je šumski skinder koji se još dan danas dela kod Hittnera (ali to je mjenjač preuzet od maloga Torpeda, tak da).

Što se tiče AGT i njegovog modela 830/840 T/S sa sinkro mjenjačem nema
nikakve veze sa tomo jer je mjenjač kupljen i kako i kompletna mehanika od AC, taj model ima i dvostruki kupluga, nema reduktora na poluosovinama i još neke sitnice ...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
., zbalija!., pa tome ima brzine 6 + 2!!!, već dugi niz godin! :lol: ...

., a tomo vinković Bjelovar i INO Brežice delali su getribu sa sihroni još davne 1991. godine!., :supz: ..., proizvodnja je zaživila!!! u AGT-eu!!!......

6+3 valjda......

ja i dalje ne vjerujem da INO ima nesto znatno poboljsan mjenjac u odnosu na TV, dok ne vidim detaljniju sliku mjenjaca ili nacrt, ostajem pri svom
 
G

GROF

Guest
., hehehe., ej dečki!, sad da me je..te!., pa ja fakat više neznam koliko va naša gvoždjurija od tome ima brzin?., aj da ponovim naglas!;
., 3 brze, 3 spore, 1 rikverc., onda bi trebalo bit; 6 + 1???., ili :axe:

., sad imam lagani osjećaj :oops: srama., hm neznam :rolleyess: ...

., aj Bog!, čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje:

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
"...paunoviću ti mene yebes...."
"....ne yebem druze poručniče...."
"....yebes yebes paunoviću......." :rolfer:

....od vinaaa od vinaa nije od karminaaaa...

razumijemo grofe, malo si cešće nazdravio

tri brze + tri spore naprijed - ukupno 6
1. 2. 3. u rikvercu - ukupno 3 rikverca

6+3
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
G

GROF

Guest
., eh DA, TOČNO! dragi moj forumski prijatelju!

., fala TI za pojašnjenj - objašnjenj., ma bil sam prav za prav posramljen :madmana: ..., siti se budalo, siti se budalo!., i ni druge nego uzmi džokera!.- ;)
., uvik me je guzila, čitaj jeb..a matematika., 2 + 2 = 5 ...

., edo!, edo legendo! VI Bosanci!, meni ste zakon! :prayer: ...

., eh DA!, vino!!!, danas celi Božji! dan pijemo vaj Zagorski rizling!., NE!., a udara u glavu ko šampanjac!., a kadi i nebi nakon nekoliko demižonki?!...

., aj Bog!, narode moj!, čitamo se ...
 
Posljednje uređivanje:

rajnski

Član
Tu od
22 Svi 2010
Poruka
184
Dečki vidim da nastala prava tarapana oko mjenjača:mrgreen:
Proradiili razno razni rizlinzi:p
Blagdani su stoga nije za zamjerit:supz:Samo mogu reči živili:drinkers::partyman:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh