• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ISARIA sijačice

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Pa za miješanje sijemena sa nekim dodatkom,recimo soju miješam sa biofikcinom,radim bakterizaciju,i za sve drugo,domače sijeme ako siješ i hočeš ga zaštitit protiv nametnika u zemlji.Meni je recimo za soju to odlična stvar.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
@MF698t:kako ste zadovoljni diskovima ??
Dali ima dosta mjesta za 23 diska,kod 3m sijačice ?
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Ima mijesta dovoljno,21 red ide unutar kotaća a po jedan s vanjske strane kotača,tak da stanu bez brige.Diskovi su odlični za raditi,nema štopanja na ulagače,bolje usije sijeme,ma ne usporedivo bolje,vrijede svake uložene kune.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Pomagajte drugovi "ocu da se objesim zbog nje"( malo sale), danas sam kupio i dovuko sijacicu isaria typ 6000, e sad sto imam malo popravke na njoj tipa pomotanih lula,ili one zice pozadi su malo savijene,i fali nekoliko gumenih zavrsetaka na lulama, i tako malo sice,od svega toga nisam dobio knjiku uz njum, a ja planiram za 2-3 dana da malo sijem sa njiom,.kako da je namjestim,u koje podioke da na mjenjacu prebacim rucice i onu rucicu sa strane sto zatvara prolaz sjemena.,
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
204
Jel ima tko 2,5 metara sijacicu i da mi kaze na koliko da otvorim kad sijem jecam ?Nemam vremena nastimavati a sijati cu jedno jutro!
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Izgleda da nema niko,bit ce sjedi kraj nje i placi, ili ce biti metod slucajne pogodbe, okretat i mjerit kolicinu sjemena i sve tako i kad sve to ustelis prosla sjetva vec je pao snijeg.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
To je sve skupa pol sata posla ako se ide sijačica baždarit..
Tko nemože to napravit,onda nek se voza po zemlji tak dugo dok ne potroši svo sjeme..
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ja sam tek uzeo sijacicu a prije nisam imao nikakvu pa bi mi pravo pomoglo kad bi znao sta se podesaje sa desnom rucicom u gornjim rupicama a sta u donjem polozaju..
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
204
Koja je sirina tvoje isariSkala od 0-80 je koliko ces sjemena sijati po ha a ona na drugoj strani je za velicinu sjemena.
 

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
204
Stavis psenicu unutra a najlon dole ,sijacicu dignes pa najlon podvuces ispod ulagaca za sjeme.Jednu stranu gdje je tabela 0-80 stavis na 55 a drugu gdje je tabela 0-8stavis na jedan i onda tocak pogonski okrenes 23,5 puta i to pomnozis sa 100 .To ti bude kolicina koju ces posijati na 1ha. Ja cu sijati tako kako sam sad rekao .Znaci 55 i 1 to izadje 340 kg po ha.Psenica Kraljica.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Evo slika sijacice

IMAG1015.jpg


evo getriba

IMAG1016.jpg


i kako se podesava ova rucica

IMAG1017.jpg
 
Posljednje uređivanje:

zloocko

Član
Tu od
18 Ruj 2015
Poruka
204
Moja je noviji tip Isaria 7000.Za tu ne znam kako se podesava .Htjeo pomoci a eto ne ide.
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Ne znam ni ja za ovu ali je očito da je zadnja ručica za ispuštanje sjemena i štelanje veličine ili krupnoče sjemena..
Za sjemensku pšenicu je stavi na 2 a za tavanac 3
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Utice li brzina okretanja pogonskog tocka na tacnost podesavanja kolicine sjemena pri rucnom podesavanju,i kolika je radna brzina (km/h) najoptimalnija kad se sije sa sijacicom

Danas sam probo nastimati kilazu sjetve i jeli moguce da kad stavim rucicu sa slovnom oznakom u N i drugom kada postavljam u brojeve imam izmedju svakog broja razliku od 200 grama.( podesavanje sam radio sa psenicom Apach).
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Moze li neko da mi malo pojasni tablicu,nije mi bas najjasnija..

img003.jpg
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Evo moje sijačice sa namontiranim diskovima
 

Prilozi

  • 20151113_085703.jpg
    20151113_085703.jpg
    59 KB · Pregleda: 188

Najnoviji postovi

Na vrh