• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iseki traktori

eldanchi

Novi član
Tu od
19 Sij 2015
Poruka
6
Kosu sam riješio, tražim ralicu i frezu. Koliko bi susjed za frezu?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

BRMIC

Član
Tu od
2 Stu 2015
Poruka
35
Freza nije na prodaju. U ovim mojim krajevima ( zelinskim ) ima dva tri uvoznika - imaju solidne nove tal. freze za ok lovu. Stalno sam u prolazu, ako hočeš pogledam ti.

Kakvu češ ralicu - samo gurajuču, za zakretanjem,na žgace zakretanje ili ideš na hidrauliku. Ćovjek u D Zelini ima novog Goldoni boksera( rješio je podizanje prednje ralice jeftino i jednostavno -bez hidraulike ( diže zadnji hidraulik preko sajle ispod traktora ).
 

Kawa

Novi član
Tu od
13 Stu 2010
Poruka
13

Kawa

Novi član
Tu od
13 Stu 2010
Poruka
13
Da mogel bi biri 1510f. Jel to 15kw ili ks? I jel se isplati dati 2500e za to? Koristil bi ga za pofrezati vrt i pomalcirati trsje i vocnjak... Normalno trebam frezu i malcer a i gume... Se da to rabljeno nabaviti?
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Re: Iseki traktori-Kontakt brava

Molim pomoć oko brave paljenja za Iseki TU 1600 jer ako istu bude trebalo mijenjati.Brava ima pored 0 tri radna položaja:1)taster pomak ulijevo-grijač;2)prekidač pomak udesno-pale se signalne lampe i napon dobivaju ostali potrošači(prema shemi u prilogu);3)taster pomak još udesno-paljenje i možda grijač?

Pitanje 1:Čemu služi predgrijač i da li ima problema ako radi u oba položaja 1 i 3
Pitanje 2:Koja od priloženih brava bi zadovoljavala za Isekija?: -Ferguson ili ova od 100 kn?
 

Prilozi

  • Brava Ferguson.jpg
    Brava Ferguson.jpg
    28.6 KB · Pregleda: 114
  • Iseki el-shema 4.jpg
    Iseki el-shema 4.jpg
    15.5 KB · Pregleda: 51
  • Glavni prekidač 1.jpg
    Glavni prekidač 1.jpg
    12.6 KB · Pregleda: 46
  • Kontakt brava 1.jpg
    Kontakt brava 1.jpg
    11.1 KB · Pregleda: 108

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Jel moguće da i moderatori nemaju komentar-odgovor.?????
Može li se prebaciti u drugu temu jer pitanje je općenito!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,644
Ajde, budem probal.
Dobar dio start bravi ima položaj lijevo za grijač (s povratom), pa nula, desno kontakt i još malo desno start (s povratom u kontakt). Takvu bravu, s ukupno 4 položaja, imam na Sameu. Koristi se na direktno ubrizgavanim motorima, na kojima je grijač na naftu koji je samo zimi potreban.

Ove male japance ne poznam dovoljno da bi ti točno mogel reći kakava je brava i kakav je motor.
Ako je motor pretkomorni, s grijačima u glavi, kojega treba uvijek grijati prije paljenja, bolja je brava koja ima isto 4 položaja, ali s drugačijim rasporedom: 0 - kontakt - grijač (s povratom) - grijač+anlaser (s povratom u kontakt). Verzija takve brave može imati još i položaj grijača lijevo od 0 položaja.

Universal/Štore imaju bravicu s polugom (bez ključa) i 4 položaja:
0 - anlaser (prema desno, s povratom u 0)
0 - grijač - grijač+anlaser (lijevo, s povratom u 0)

Ove slike su premale rezolucije da bi se nekaj mogel vidjeti s njih.
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Za Zaja

Imam ja slike u većoj rezoluciji ali ih ne znam jednostavno staviti na forum,ovako mi je problem veličina od 97,7 kb. Smanjenjem veličine gubim rezoluciju!.Ima li kakav jednostavan način??
 

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Za Zaja ,

Proba preko Googla ?//https://photos.google.com/photo/AF1QipONZoCulNaBEq1IvrwqmjEVO0exa51g-DxtJLJ4
 

Passat003

Novi član
Tu od
29 Tra 2022
Poruka
19
Pozdrav, nedavno sam kupio Iseki 3020 1992 godiste, 3klipa 20ks, 4x4, hidrostatsko kvacilo sad zanima me posto je ulje na minimumu koje ulje ide u taj mijenjac, zamijenio bih odmah i ulje filter (zamjenski) sam nasao u najnormalnijoj trgovini rezervnih dijelova za traktore cirka 30tak kn (iako sam original japanske pronalazio za 50e sto mi zvuci malo puno nadam se da ce klapati sa zamjenskim) ali mi ondje nisu mogli pomoci u vezi ulja, ako sam dobro razumio on ima hidrauliku i prijenos jedno ulje zajedno trazio sam po forumu, po internetu ali nigdje ne mogu naci... Nasao sam nesto tipa hidraol 46, transhidrol 50, SAE 80, STOU 10W30....bio bih zahvalan ako bi mi netko mogao pomoci.... Hvala
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Original Japanski filteri su vjerojatno skupi zbog uvoza.

Što se tiče ulja, može ići svašta ako dijeli hidrauliku i mjenjač, od Hidraola 46 koji je primarno više namjenjen za hidraulične sustave, do Hipenola 90 koji je dobar za mjenjače, ali zimi smrt za hidrauliku jer je gust.

Za taj traktorić bih ja osobno preporučio ili Transhidrol JD50 ili Transhidrol 85. Mislim da tu nema greške.
 

Passat003

Novi član
Tu od
29 Tra 2022
Poruka
19
Koliko znam hidraulika i mjenjac su sve u jednom, znaci jedno ulje u kucistu koje mu je za sve i mjenjac i hidrauliku, u tom slučaju preporucujete transhidrol JD50?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Pozdrav, nedavno sam kupio Iseki 3020 1992 godiste, 3klipa 20ks, 4x4, hidrostatsko kvacilo sad zanima me posto je ulje na minimumu koje ulje ide u taj mijenjac, zamijenio bih odmah i ulje filter (zamjenski) sam nasao u najnormalnijoj trgovini rezervnih dijelova za traktore cirka 30tak kn (iako sam original japanske pronalazio za 50e sto mi zvuci malo puno nadam se da ce klapati sa zamjenskim) ali mi ondje nisu mogli pomoci u vezi ulja, ako sam dobro razumio on ima hidrauliku i prijenos jedno ulje zajedno trazio sam po forumu, po internetu ali nigdje ne mogu naci... Nasao sam nesto tipa hidraol 46, transhidrol 50, SAE 80, STOU 10W30....bio bih zahvalan ako bi mi netko mogao pomoci.... Hvala
Ja u svojemu Iseki TU 1600 imam INA Transhidrol JD 50 -Višenamjensko motorno ulje
 

Passat003

Novi član
Tu od
29 Tra 2022
Poruka
19
Imate isto hidrostatski mjenjac? I jedno je kuciste ulja za mjenjac i hidrauliku? Kako ste zadovoljni s traktorom?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Razinekop

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2013
Poruka
335
Imate isto hidrostatski mjenjac? I jedno je kuciste ulja za mjenjac i hidrauliku? Kako ste zadovoljni s traktorom?
Ne znam što je to hidrostatski mjenjać -ali je ulje zajedničko za mjenjač i hidrauliku! Sa traktorom sam imao problema sa uprevljaljem hidraulike ali je to riješeno sa vanjskim upravljanjem-sa motorom i ostalim nisam imao problema.Za moje male potrebe služi.
 

Passat003

Novi član
Tu od
29 Tra 2022
Poruka
19
Razlika između JD50 i 85 je u gradaciji viskoznosti, JD50 je rijeđi od 85.

U principu za koje god ulje da se odlučite, nećete pogriješiti.
Hvala, od prethodnog vlasnika sam saznao da je sipao hidraol 46, a od par kolega sam cuo da je to ulje kao sto ste vi i naveli vise za hidraulične sustave da nije kao preporuka za mjenjace, a posto su hidraulika i prijenos preko istog ulja kolega koji se bavi poljoprivredom kaze mi kao i vi transhidrol 50 da ce to zadovoljiti i mjenjac i hidrauliku. Dali mozda znate cirka koliko litara bi trebao kupiti, jer uputstva nemam na internetu je jako tesko bilo sta pronaći za ovaj model, ja vjerujem da ide cirka 25 litara...
 

Najnoviji postovi

Na vrh