• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ishrana junice za naknadnu mužu

Nemir

Novi član
Tu od
17 Srp 2024
Poruka
1
Prije svega lijep pozdrav svima i veliko hvala onima koji požele pomoći sa savjetima,novi sam na forumu a relativno i u ovom poslu,starci su krave imali od kad znam za sebe,ali ne baš ni neke genetike niti načina ishrane više je to na onaj stari seoski način,davanje hrane od oka i šta se već nađe.Trenutno imaju kravu,po papirima navodnu crveno-bijeli holštajn koja je kupljena kao junica u 16-tom mjesecu starosti i 7-om steonosti što mi je odmah nenormalno,ali se ispostavilo tačnim,otelila se uredno u roku ali bez obzira na ishranu mlijeka je imala 5-6 litara dnevno što je više nalik kozi vjerovatno.Ja planiram pošto imam odlične uslove trenutno a i tržiste za mlijeko tu kod sebe da uradim manju farmu krava,te sam nedavno kupio junicu holštajn,10 mjeseci starosti,djeluje super gradje i ono što me interesuje prije nego nabavim naraedne a planiram ih u sledećih mjesec dva bar još 3,kako mogu spriječiti isto iskustvo sa svojim budućim kravama kakvo imaju starci sa ovom trenutno te da li i njoj mogu na neki način poboljšati mliječnost ishranom ili slično.Trenutno i moja junica i ova muzara hrane se detelinom koliko požele jer imam dosta na raspolaganju,stočno brašno te gotova smjesa za ishranu muzara za njihovu kravu i takva smjesa ali za tovnu junad za moju junicu se daje.Možete li pomoći informacijama šta da dajem junicama za razvoj vimena,mliječne žlijezde i sve što treba,kakva bi ishrana trebala ići svi koji imate iskustva s tim.Unaprijed hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh