• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Nisam ni mislio da ces napisati nesto dobro..

Nemam neke ogromne i profesionalne potrebe, ali nemam ni novaca za nesto profi i kvalitetno.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
Tvoji novci, tvoja odluka.
To ti je bušilica za do 10mm. Sve prek toga joj je previše.
Stariji Einhell te klase je bolje i solidnije napravljen.

Gledaj da je bar do 16mm i da ima sporiju prvu brzinu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Imam starog Einhela no ova mi se čini dobra za te novce a ZJ je vratil bušilicu jer bi sa njom moral nekaj delati :x:. :(party):
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Pa i nas ZJ je bil naivan(nit meni to ni strano)ak je mislil dobit kvalitetu za male pare.:icon_blackeye:
Zato veli Englez:nesem tak bogati da kupujem jeftine stvari.
Marko,mozda ti je dovoljan i stalak za obicnu busilicu ak nemas vece potrebe.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Ne očekujem da busim ne znam sto sa njom.. Jasno je meni da je to sve Made in PRC i ne bas kvalitetno, ali mislim sa za neke manje potrebe takva moze zadovoljiti. A kad bude potrebe i malo vise novca onda kupiti nesto ozbiljnije..
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kupi rađe za te peneze dobru rabljenu kojoj možeš regulirat brzine, napravi si nosać za istu z pravog železa i buši kak čovek. Morem ti ja poslikat moj nosać za stare iskre.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,717
Ja sam nedavno kupio Eihela 630 W max 16 mm, MK2, i malo je robusnija od ovoga, ali se savija mali stolić (ako se buši veći promjer onda samo ga podložim). Bušio sam čak 19 mm i ide OK.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ja sam z mojom ručnom made in prc od 99kn na akciji zbušil več xy rupa fi 22, ali obavezno radim predbušenje 5, pa neki 12-13 i onda gore idem s 22.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
Kawač, kad forboraš, onda nemoj dvaput. Boraj samo toliko koliko je široka sredina debelog borera. Znaci, bez ovoga 12...13 borera.

Marko, kupi bar ovakvu kakvu je Brgud kupil. To je već stroj Z kojim možeš nekaj napraviti.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Gle na poslu idem sa fi 70 direkt, ali doma izbjegavam direkt bušiti jer mi se neda mučiti niti bušilicu, niti svrdlo, a i drugačije brusim ta svrdla od fi 15 na gore za po doma.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
Manje dereš svrdla ak buše cijelom oštricom nego s vanjskih 2...3mm ruba.
A i bušilica bu manje trpila, jer nebu cukanja, a prije buš gotov i rupa nebu pobjegla iz centra.
Probaj, pa se se sam uvjeri.
Ja si borere brusim tak da imaju čim tanju sredinu, pa da, ako treba, mogu i bez forboranja.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Znam ja to, ali drugo je dok ja na poslu radim sa posmakom na radijalki ili bušim kaj na drepangu, tam gledam da su mi uvijek tu negdje oko 120° kad nemamo brusilicu nego pješice brusimo, a za po doma te veće uvijek brusim više na špic, cca 140° i tad ti ne dolazi do skakanja svrdla.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Dobar si,pogodio iz prve:drink:Konja nemam ali prvi put sam vidio ovakve čizme za konja.
 

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
To ti je kao kod bagera, biraš između metalnih i gumenih gusjenica u zavisnosti od podloge kojom se krećeš. :)
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
514
Mene hvata jeza kad vidim sina i njegovu djevojku kako pregledavaju "konjske" kataloge. Odmah znam da sam financijski najebo. Imamo kobilu i kastrata engleskog toplokrvnjaka, znači ako ide kakva nabava, u pravilu je sve x2.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Nisam našo neke prikladne kutije za variak pa če bit dobar i jašak za kanalizaciju.:icon_rofl:Dovoljno je jak jer to čudo ima dosta kila pa i otvor za ugradnju je pravih mera.Danas sam ga i isprobo,može od 1 volt do 278 volti.Veoma precizno se štela voltaža skoro samo po jedan volt da se podiže ili spušta.Sa prednje strane moram nacrtat još skalu a fino bi bilo da bi ugradio i voltmetar.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,425
Jel netko upecao koji slučajem Stupnu bušilicu u Lidlu? Ja preletio Osijek, Vinkovce i Vukovar od pola 9 do 10 obišao sve Lidlove u navedenim gradovima i nula bodova haha Kaze meni lik sto radi 6 komada u prvih 5 minuta planilo u Vukovaru...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,189
Nek ti ne bude žal.
Bilo ih je pri nama 10-tak. Imal sam ju u rukama i nije me se dojmila.
Donji stol nije lijevani, nego limeni!????
Igračka.
 

Najnoviji postovi

Na vrh