• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Problem su tanke osovine pa lako zavibrira.
Dali ravnaš tocila. Tocilo ili brus sajba vremenom dobije debalans i potrebno ga je ravnati. Za fino ostrenje vidija noževa treba izravnat tocilo.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Naravno, dijamantnim "ravnalom":
20211222_102355.jpg

Ali osovine na toj brusilici su cca 12mm, pa je teško postići rad bez vibracija, čak i izravnati šajbe.
 

ŽeljkoKa

Iskusan lik
Tu od
18 Stu 2020
Poruka
569
Koliko vidim nigdje @Pjero nije napisao da mu treba brusilica za neke ozbiljne poslove nego za "doma". E sad kod mene to podrazumjeva klasiku, jedna grublja šajba i jedna finija i deri.. Eventualno polirka ili gumeni brus gore za nekaj počistiti. Ne treba za to ni dijamante ni apciganje ni ostale njemačke nazive.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Treba, ne bi vjeroval.
Ak šajba trese, nemreš ni borer nabrusiti kak treba. A da o neugodnim vibracijama i ne govorimo. Ove su poravnate, pa svejedno malo tresu:
20211222_165942.jpg

A svaka šajba poslije nešto rada ode u umbalans. Ne znam zakaj...ali ode. A ako ima tanku osovinu, onda je to još više izraženo.
Ovo je natpisna pločica stroja iz vremena dok se išlo po to u Metro u Graz (znači, 20+ godina):
20211222_170006.jpg

Ne vjerujem da je na novoj nekaj drugačije
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Danas kupil ovaj brener ili ti ga let lampu i nekak mi nije baš sel, 180 kuna sa upaljačem, kad ga na sviram do ibera nema onog plavog plamena nego vatra, ko da mu zraka fali, a nema niš za štelat, e sad jel se bu popravilo ak se malo ostavi da dela na ler gasu? Jer kad ga okrenem naopak isto nema full gas nego šiba plamen, a ja na poslu imam takvoga kak got da se okreme dela bez prekida.






 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,884
Zamijeni ga sa onim na poslu! :unsure:
Inače ne volim takve sa tom kartušom - preskupi su i nestane plina "na pol posla"!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,646
Imam ga i koristim za podkuruti peć,za tu i tam nekaj manje pri grijati i tak...
Plavi plamen je sve dok se ne pusti puno plina, samo ponekad izleti "baklja".
Ukratko, kak bi rekel @Lee Champa, ni to Bog zna kaj...
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Ovo je moj brener sposla, znači u kojem got položaju je upaljen šiba plavi plamen bez da imalo zatrokira.
Neznam u čemu je štos ovoj moj kaj sam kupil neće.

 

Najnoviji postovi

Na vrh