• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
699
Lee može pojašnjenje kako se koristi ovaj drugi alat ?

Jel to nešto poput dijamanta na alatnim brusilicama?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,937
Ta dva kotačića, da li su prilično labavi?
Ako jesu, onda se alat prisloni na nosač brusilice na koji obično nasloniš predmet koji brusiš i nježno pritisneš na brusnu ploču. Pazi, jako zaprašinja!
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,572
Flora the d"best odradila svoje, nije izdržala ni dvadesetak oštrenja, kad se malo zagrije (stane), pa malo počekati (pa opet) krene. Sad na zadnjem oštrenju počela trokirati na pola lanca oštrenja ( i to lanac) od Stihla MS 170. Lanac mali , da manji ne može biti.
Riknula taman nakon 5 - 6 mjeseci od isteka garancije. Koštala je nekih 170 kunića, i sad ide u proste faktore.
IMG_20210523_104145[1].jpg IMG_20210523_103710[1].jpg
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
20 x 15 = 300
300 > 170 (y):ppozdrav:
Ja to tak gledam kod tih jeftinjaka iz Lidla. Najbitnije je taj alat koristiti i da se u jamstvenom roku isplati. Da si je imal priliku češće koristiti i da je riknula prije 7-8 mjeseci bila bi gratis. :)

Meni je bušilica riknula mjesec dana nakon isteka jamstva bez da je prije dala neke znakove, a ukupno nije bušila 2 sata. :(
 

AntidootDooh

Novi član
Tu od
15 Svi 2020
Poruka
25
Pozz svima!
Da li postoji neki specijalan izvlakac za lezaj i Šajbu istovremeno na ovoj bohrspindel od AEG busilice ? Plasim se da ovaj kraj (sto sam vec napravio na jednoj)ne strgam jer je šuplje i krhko ?
 

Prilozi

  • 20210525_184743.jpg
    20210525_184743.jpg
    22 KB · Pregleda: 29
  • 20210525_184733.jpg
    20210525_184733.jpg
    42.6 KB · Pregleda: 29

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Unior gedore iz 80 tih i s početka 90 tih.
Vrijeme dok je unior radio vrhunski alat.

View attachment 36185
imam plavu, otac dobio na poklon čim je izasla u prodaju. Zamislite sta se desilo sa cegrtaljkom... Zaglavi se ona jednom i nije bilo sanse da krene, brat od strica je uzme i stavi u mengele i cegrtaljka proradi :D :D
 

AntidootDooh

Novi član
Tu od
15 Svi 2020
Poruka
25
Kakvim si izvlakacem vadio. Jel ti napukla ovaj suplji dio osovine.
Da bas taj dio . Imam dvije AEG busilice i na onoj koja ima taj jaci(deblji dio) nije puklo nista. Pa sam mislio ako malo izbrusim kraj tog napuknuca i umetnem takvo kakvo je jer je tesko nabaviti dijelove za nesto sto je staro oko 30god. Izvlakac je bio ovaj Lagerabzieher mit 2 Backen, Handwerkzeug, 1,7-3,8 cm: Amazon.de: Auto, a i imam jedan od BGS jaci . uz taj s amazona sam si mislio da bi on prvi mogao puknuti ali nije osim sto se izlizao na vrhu, Kasnije sam brusio i radio siljak koji bi odgovarao spindel ulazu
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Trebalo je otokariti umetak s kirnerom da se osloni na njega a ne na tanku stijenku osovinice.
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,359
To je nastalo od konusa, dzaba alat, kad nije podesen. Moze i rucno udaranjem, samo se stavi bakar pa u njega čekićem. Moze i stezanjem izmedju pakni u skripu. Na lezaj cijev, da moze osovina proc, a kad stegnes lezaj silazi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Kaj sam jučer bil lud... nakon dugoooo vremena sam si strgal šerafciger :mad:
Jedva sam dočekal jutro i idem po novog.

20210528_174715.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Nepravilna uporaba ili je bilo jako stegnuto? 🤔
Nije ni unior kaj je negda bil
Vadil sam semering i preteral. Da sam ga barem dublje ubol....

Nije novi Unior ni sluga starom, ali kaj morem kad ga volem. Naučil sam se na njega i nekak mi najbolje leži u ruci.
Šerafcigere obično poderem garnituru godisnje ali eto ovi plavi traju več malo duže.
Dobil sam ih na poklon za rođendan i neko vreme ih čuval. Zato mi i tak žal kaj sam ga strgal.
Sad su več malo više od godine u upotrebi
 

Najnoviji postovi

Na vrh