• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Iskustva s alatom

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
A "rukavice bez prsti"? Znači kožna rukavica štiti dlan i prste do zglobova, a vrhovi prsti su goli, radi mali šarafa i takvih "prstohvata".
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ja nemrem ni gorivo na benzonskoj natoćiti u rukavicama..... a i da morem nebi ga natočil, ja se polevam dok točim, jer meni to diši
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,639
kad te jednom sila pritjera da ideš "ono" delati u radno odjelu ..i uspiješ prigotoviti ...rukavice ti više ne bi stvarale problem
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,937
Sedamdesetih godina prošloga stoljeća i godinama kasnije, nije bilo tak finih rukavica, ali su ljudi oko nas u pogonima koristili i kožne bez prsti, pa smo i ja i automehaničari koristili iste. Stari su kamioni i viljuškari bili tak zmazani kaj svi vragi, šarafiti ih je bilo ne znam da li grdo ili teško, ili oboje.
Rukavice sam najprije upropastil dok sam si prao dijelove u benzinu, namočim ih u "toj crnoj kupki" i trebaju mi druge.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Normalno da sam probal ali jednostavno mi nejde.
A 5mm maticu jedva več priheftam i bez rukavica....
Neki dan sam drva pilil i jedva sam to u rukavicama odradil.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,166
Samo je stvar navike,ja sam se navikno i masu stvari radim sa rukavicama,ali popravke još radim golim rukama,jer su rijetki,tj. nije mi to svakodnevni posao
Moj kolega popravlja aute i sve u onim crnim(kao lateks) od wutha radi i pitam kako možeš
I onda mi ispriča ne tako veselu priču
Otac mu je bio mehaničar i ko i svi prljave ruke mu nisu bile strane,ali onda se razbolio od leukemije i doktor je rekao da je baš to uzrok kod puno mehaničara takve bolesti jer koža sve to upija i ulazi u organizam i od tada je rekao nema više bez rukavica,a otac mu je pokojni,neka mu je laka zemlja jer je bio veliki dobričina i smiren čovjek
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Sutra, kad pogledate video onda bu vam vaš čića ispričal jednu priču vezanu za mehaniku i štetne sastojke sa kojima oni rade

Eto takoo.
A onda na 8.15 oplaa :hahah:

 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,468
Kliješta kojeg proizvođača koristite za izolirane tuljce preko 70 mm2 ako ima članova koji ih koriste u poslu a da su se dobro pokazale?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,468
Ručna trebamo nabaviti, jako ih rijetko trebamo ali u zadnje vrijeme je bilo par situacija gdje bi dobro došla. Do 25 mm2 kliješta ima ko u priči a ovih baš i ne toliko, kako se ponašaju ove na tuljcima, zar nisu samo za stopice ta kliješta? Inače koristim Weidmuuler i traconova kliješta.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,213
Ja na poslu koristim Klauke s izmjenjivim paknama od 16 do 120 kvadrata.. Doduše za stiskanje stopica. S tak velikim tuljkima se još nisam susrel..
 

Najnoviji postovi

Na vrh