• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
864
Nema nikakve, ako si mutav, ali ako pogledaš koliko godišnje dobiva poticaja, subvencija, potpora, bezpovratnih sredstava i td. onda možda nađeš kakvu vezu ili misliš vrijedan čovjek pa zaradio (poznato je da je kod nas rad na cijeni i nadasve dobro plaćen), pa onda još i šparan- pa ušparo i eto nakupi se.:D:

O tome tko je mutav se najlakše zakljući iz načina pisanja.Ja nikoga ne vrijeđam.
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
.


Treba pitat Pusićku na koji način je ona svoju imovinu za 4 godine povećala za 6,9 miliona kuna. Očito da žena zna svoj posao zato sića cvili.

slažem se potpuno, zbroj njezinih plaća kada se odbiju životni troškovi u te 4 godine ne dozvoljavaju uštedu veću od 500.000 kn- sjedila bi u krletki od 1m3 dok nebi objasnila na čemu je zaradila razliku i ne samo ona.:(sweat):
 

mihajlo

Član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
154
.


Treba pitat Pusićku na koji način je ona svoju imovinu za 4 godine povećala za 6,9 miliona kuna. Očito da žena zna svoj posao zato sića cvili.

Muz je naslijedio 900 000,dolara...procitaj do kraja clanak
 

mihajlo

Član
Tu od
28 Sij 2014
Poruka
154
slažem se potpuno, zbroj njezinih plaća kada se odbiju životni troškovi u te 4 godine ne dozvoljavaju uštedu veću od 500.000 kn- sjedila bi u krletki od 1m3 dok nebi objasnila na čemu je zaradila razliku i ne samo ona.:(sweat):

Novinarska posla,nisu rekli da je suprug nalijedio 900 000 ,dolara...tako i ti nisi provjerio vijest i sad ?
 

dingo

Član
Tu od
14 Lis 2010
Poruka
734
Novinarska posla,nisu rekli da je suprug nalijedio 900 000 ,dolara...tako i ti nisi provjerio vijest i sad ?

Vjeruj mi i todorićevi će naslijediti, i mesićevi će naslijediti i franjini su naslijedili i sve mi se čini da su neki cijelu državu naslijedili, a čini mi se da i neki primaju plaću da provjeravaju ta nasljeđa.
U konkretnom slučaju g. pusić je čovjek u poznim godinama, za predpostavit je da je onaj od koga je naslijedio još nešto stariji, dakle vrlo vjerovatno je tu imovinu stekao davno prije- opet je pitanje Kako???? nisam čuo ni za jednog izumitelja pusića.
 

adan

Član
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
410
Ja sam neki dan sklopio ugovor o proizvodnji. Moram ti reći da meni taj ugovor omogućava da bez brige sadim i siguran sam da će sve biti otkupljeno. I ono najvažnije za božić nema ništa što nije plaćeno. Jedini uvjet je da moram uzeti 20% repromaterijala.
Pozdrav Siki, prvo pohvala za mahune, stvarno su prave. Malo smo jeli, a više spremili za sjeme da više ne žicam. A što se tiče ugovora o proizvodnji drago mi je da postoje i pozitivni primjeri koliko god bili rijetki. Kad bi bilo više takvih vjerujem da bi i poljoprivreda krenula na bolje jer nemožemo svi proizvoditi, prerađiivati i boriti se za tržište u isto vrijeme. Kad bi svatko kvalitetno i pošteno odradio svoj dio posla bilo bi nam bolje. Ali isto tako svi znamo primjere da nas nasade ili niskom otkupnom cijenom, ili neotkupom, ili svašta nešto samo da ne plate.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Muz je naslijedio 900 000,dolara...procitaj do kraja clanak


Pročitao sam ja članak do kraja i nek je muž naslijedio 900 000 to je njegovo a ne njeno. Svi oni nešto naslijede. Tako je i naš gradonačelink dok je bio ministar dvije godine uštedio toliko da je napravio dvije kuće. Kuću od roditelja renovirao itd. da više ne nabrajam.

Vratimo se na poticaje. Moje skromno mišljenje je da mi uopće nismo zaslužili nikakve poticaje. Ovo ću objasnit da nebi bilo nekih neprimjerenih reakcija.
Svoju robu dajem na preradu gdje sam jako zadovoljan. Deset godina radim sa istom firmom i svake godine sve bude isplaćeno do Božića. Firma nije iz virovitice tako da neznam kako se u virovitici isplaćuje.
Jedan dio vozim u Zagreb i zbog toga kažem da poticaje treba ukinut. Na žalost najgore se radi sa rogom gdje je dva reda dobre krupne paprike a ostalo što više prema dnu kutije paprika sve gora.
Kad mi sami budemo pošteni tada ćemo moći tražit i od drugih njihovo poštenje, a do tada samo će djelit siću a pošteni proizvođači morat će trpit zbog onih nepoštenih.
 

independent

Član
Tu od
17 Pro 2012
Poruka
161
Pišite u jednini molim Vas!
Te slobodno darujte sve u dobrotvorne svrhe ili stavite kvačicu tamo da ne želite primati poticaj.:icon_axe:
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Nafta je davno došla i već se pola potrošilo. Za informaciju o količini nazovi 01/612-8877 i nakon govornih uputa ukucaš zadnjih 13 brojeva sa kartice goriva i dobiješ količinu koju imaš. Nije mi jasno da imate moderne mobitele i kompjutere a ne znate pronaći informaciju kako vidjeti stanje goriva. Ili su mobiteli samo za filmiće i slike?
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,741
Je li ti ovo 1999 godište? Ako je ti to sve hvataš bez šale samo treba utipkati.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Pročitao sam ja članak do kraja i nek je muž naslijedio 900 000 to je njegovo a ne njeno. Svi oni nešto naslijede. Tako je i naš gradonačelink dok je bio ministar dvije godine uštedio toliko da je napravio dvije kuće. Kuću od roditelja renovirao itd. da više ne nabrajam.

Vratimo se na poticaje. Moje skromno mišljenje je da mi uopće nismo zaslužili nikakve poticaje. Ovo ću objasnit da nebi bilo nekih neprimjerenih reakcija.
Svoju robu dajem na preradu gdje sam jako zadovoljan. Deset godina radim sa istom firmom i svake godine sve bude isplaćeno do Božića. Firma nije iz virovitice tako da neznam kako se u virovitici isplaćuje.
Jedan dio vozim u Zagreb i zbog toga kažem da poticaje treba ukinut. Na žalost najgore se radi sa rogom gdje je dva reda dobre krupne paprike a ostalo što više prema dnu kutije paprika sve gora.
Kad mi sami budemo pošteni tada ćemo moći tražit i od drugih njihovo poštenje, a do tada samo će djelit siću a pošteni proizvođači morat će trpit zbog onih nepoštenih.

Pa ti se odreci poticaja kad si pošten onda nemoj u tuđe ime govoriti.
Imaš pravo da uzmeš poticaj ali da ti ne isplate novce pa drugi put napravi to.
 

sugarray

Aktivni član
Tu od
27 Stu 2013
Poruka
419
Meni se čini da ljudi danas rade samo zbog poticaja...
Da se mene pita poticaj bi išao indirektno za proizvođače. Smanjiti pdv na sav repro materijal i pdv na poljoprivredne proizvode i još smanjiti cijenu goriva i to bi bilo to. Nikakvi novci direktno na račun. Onda bi korist od poticaja imali oni koji se stvarno poljoprivredom bave.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Ja razumijem sto Siki hoce reci, netreba covijeka razapinjat zbog toga

Na neke parcele imam poticaj, na neke nemam, i ako je taj poticaj presudan kod ljudi, onda se pitam, sto ljudi rade, ispada da rade samo za taj poticaj, dok oni koji rade kako treba, i usli su u taj krug, njima poticaj nije presudan, al dobro dode, uvijek se moze kupiti nesto goriva ili gnojiva, al da mi zivot ovisi o njemu to nije slucaj, nego stvar je drugacija, sto i mene smeta

Prije godinu ili dvije, u konzumu, nadem u pakiranju od pik vinkovci crveni krumpir, vjerujem da je bila sorta dessire, a na deklaraciji je pisalo marabel, koji je bijeli krumpir

Prije par dana gledam grah u konzumu, za 11kn, uhvatila ga plijesan, na dosta zrna, i to je opet uredu, neka se ljudi truju, a ljudima stoji grah koji nemogu prodati, ja cu svoj rjesiti do sjetve, i uspjet cu nekako, al hocu tu upozoriti na nesto drugo, da za neke ovdje u drzavi vrijede druga pravila, da je netko od nas napravio ova dva slucaja, bio bi veliki problem

I dok je tako kod nas, nema napretka, dok se odredenima, odabranima, iz velikih firmi sve odobrava, preko malog covijeka

Zato i daju poticaje, da zamazu oci i nista vise, kad bi mogli van izvoziti i kad bi se promjenio mentalitet ljudi, nebi trebao poticaj, zaradivali bi puno vise, a ovako cemo biti tu gdje jesmo i necemo se pomaknuti

O dodjeli zemlje da ni nepisem, opet se pogoduje odredenima, i to ponajvise lopovima
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Pa ti se odreci poticaja kad si pošten onda nemoj u tuđe ime govoriti.
Imaš pravo da uzmeš poticaj ali da ti ne isplate novce pa drugi put napravi to.


Neznam u čije ime sam govorio, a isto tako neznam zašto si se ti našao prozvanim. Netko je napisao da u Austiji ujutro dovezu robu i naveče ih obavjeste jeli i po kojoj cjeni prodano. Po meni taj proizvođać ima sva prava da traži poticaj za svoju robu koju je proizveo i dao na prodaju. Nešto slično se radi u Virovitici u Brani koliko sam čuo oni svu robu prepakiraju tako da se nemože provuć ono ispod.
Kod nas je sve nesređeno tako da i oni koji ne sade ništa ili imaju jako lošu robu a traže poticaje za navodnu proizvodnju.

@Ivanz prije nekoliko godina proizvođači iz virovitičkog kraja su bili u Francuskoj i gledali njihovu proizvodnju i način prodaje. Kako sam čuo tamo ima zadruga koja robu pakira i prodaje nema nikakve veze sa proizvodnjom, i za taj posao uzima 8% od računa što je po meni sasvim prihvatljivo. Do danas nitko nije ništa napravio da se tako nešto i kod nas napravi. Pitanje zašto svi mogu raditi pošteno samo mi nikako.
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
20 Sij 2016
Poruka
76
Ako vas tjesi ove godine mi od poticaja ni P necemo vidjet zbog toga sto su nam gospoda krivo popunila zahtjev odnosno nisu stavili neku kvacicu i ode potcaj

Poslano sa mog GT-I9300 koristeći Tapatalk
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Kad bi za mlijeko koje predajem dobio umjesto sadasnjih 2kn,dobio 3 gledajuci na godisnjoj razini,dobio bi vise na toj razlici nego sto sad dobijem poticaja...
Kad budem imo osiguran otkup za svoje proizvode i neku realnu cijenu,kad repromaterijal bude realnih 30% manji nego je sad poticaj mi nece trebat!!!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh