• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Elpastiro

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
49
Ljudi ne mogu rješit svoju zemlju sa rodbinom a kamoli da ce doci do ugovora za neciju tudju
Samo me zanima dali ce ostat zemlja u arkodu iako nece moc uci u zahtjev za potporu,
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Mi već neko vrijeme razmišljamo da zatvorimo OPG.
Prema svim ovim pravilima do sada koja su na snazi teško nam je ispoštovati sve šta oni zahtjevaju.
Na kraju možemo dobit samo dobre sankcije i onda smo gotovi.
Izgleda da će se dio strojeva rasprodat i kupit neki pošteni malčer i zemlja će se samo čistit kroz godinu i to je to.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Žalosno je da de tolike godine radi zemlja na kraju da ideš sve prodavat
Radi lopova u foteljama
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Paralelno tome neka uvedu sankcije onima koji nedaju ugovore a ne obrađuju vlastitu zemlju i koji "neznaju" gdje su suvlasnici pa da vidiš kak će biti dobro...opleti po đepu i bude se to riješilo.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da ali kako rješiti ima njiva s po 15 vlasnika pa ko će to rješiti
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Poslati 15 dopisa na njihove adrese,da se izjasne u nekom roku da li žele zemlju obrađivati,iznajmiti ili prodati...tko se ne javi nek se briše(a nema opravdan razlog za ne javljanje) iz suvlasništva i amen...il nek se uplati na neki račun iznos prosječne zakupnine za to područje x površina i ukoliko se čovjek javi,nebude oštećen..ima načina,treba volje.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ima al više nemožeš bi saznati ko je vlasnik samo tako.
Puno ljudi ima vani a ti koji imaš posla da gubiš vrijeme na takve gluposti.
To država treba uredit a ne mi
 

Elpastiro

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
49
Nema nekog boljeg rješenja od ovoga trenutnoga,,inače če se izbrisat 60%arkod cestica
Nemoguce je na bilo koji drugi nacin doc do upisa privatne zemlje..po novom zakonu svoju zemlju necu moc upisat jer nemam riješeno sa obitelji 1/1
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Mislim na državu...može se to,zaposlit ljude da to rade..neki ionak neznaju zašto idu na posao.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Privatnu zemlja mora biti obrađena u smislu da nesmije zarastati u invazivne vrste korova.
Da komunalni redari rade svoh posao(čast izuzecima),prijavljivali bi zapuštene parcele.
Ukoliko se na prvu prijavu tj upozorenje nitko ne javi..onda se grad/općina pobrine da se izmalčira površina i pošalje se račun vlasniku/vlasnicima...
Ukoliko ga ne podmire,vrši se upis grada/općine kao vlasnika i gotovo..poslije to daju u najam ili prodaju i amen..
Problem je što i država ima hrpu takvih parcela,neodržavanih,zapuštenih,ali to je sad palo na jedinice lokalne samouprave...neke su raspisale natječaje a neke se nisu ni pomakle...
Sve se može sa dobrom voljom..ima onih kojo žele raditi i ima onih koji ne žele..treba i jedne i druge stimulirati na adekvatan način.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Komer, vrlo poštujem tvoje mišljenje, ali se ovaj put ne slažem s tobom.
Vlasništvo se ne smije ni na koji način ugrožavati. Ako vlasnik ne ostvaruje nikakve poticaje za svoju zemlju, nema ga nitko pravo pitati kak raspolaže njome. Sve ostalo je kršenje prava vlasništva i smetanje posjeda.

Ak ja želim da moja zemlja bude pusta, onda me nema tko kaj pitati, a kamoli prisiljavati da je nekom ustupim, prodam ili slično.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Nema zamjerke,samo mislim da ako se ne prima poticaj na zemlju,nesmiju invazivni korovi nekontrolirano rasti na parceli..možda sam u krivu ali kao da sam negdje pročitao..
Velim nema problema ako ćeš održavati parcelu čistom,ako zarasta platiš račun za čišćenje i to je to..bez zadiranja u vlasništvo...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
A kaj je s onim komadićima koje se mora ne-obrađivati, "radi zadržavanja bio raznolikosti"?
I tam raste drač i svašta drugo.
Zadiranje u vlasnišvo je kad netko pošlje nekoga da pokosi tvoje polje, bez tvoga znanja, a tebe se tereti da to moraš platiti. Čak bi rekel da je to i smetanje posjeda.
 

Elpastiro

Član
Tu od
13 Tra 2019
Poruka
49
Radi se o tome da ljudi ciju zelju koristim i na ciju primam potporu nemaju ništa protiv toga ali mi nisu u mogucnosti dati u posjed
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Svakako,ali ako se prvo upozori vlasnik/vlasnici tipa "morate ambroziju ukloniti ili mračnjak sa parcele te i te u tom i tom roku"
Mislim da bioraznolikost ne tolerira invazivne vrste korova...
I nitko ne reagira mjesecima,godinama...onda to odradi neka firma i ispostavi račun.
Onda ili će netko reagirati ili vlasnika/vlasnike nije briga za to..
Edit: zato kažem,idemo prvo na lijep način upozoriti...ne odmah nečiju zemlju oteti..
 

Zacc

Novi član
Tu od
1 Ožu 2019
Poruka
21
Pozdrav,
zanimaju me proizvodno vezane potpore za voćnjak(orah,lješnjak)koliko iznose po hektaru?lp.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,424
Gdje se moze saznati koliki je iznos odobrenog izravnog plaćanja za recimo 2019 g.... Za moj OPG. Dobio sam neki iznos pa me zanima koliko još trebam dobiti...
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh