• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Procitaj koliko jos ide ide krajem mjeseca i koliko je sada islo. Ako ne ide nista u travnju za mlade oko 250 kn manje dobijamo.... ja jos nisam nista dobio valjda nisam u kontroli (dobio sam samo preraspodjeljena)
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
jel ima još nekome da za mlade nije sjelo? a pitanje sljedeće, ako sam u kontroli, onda mi nije trebalo ni za prve ha sjesti ili se varam?


u sljedećoj isplati ide samo 39% iznosa za mlade naspram ove uplate ako je vjerovati tablici, dakle ako je sada išlo kako neki pišu 340-370 kn onda ćete dobiti sljedeći puta oko 140 kn po ha. ugrubo 250 kn manje nego lane kako sam i napisao. (ako ne ide ništa u travnju za mlade).
 
Posljednje uređivanje:

zemljanin

Član
Tu od
23 Stu 2016
Poruka
50
Meni nije sjelo za mlade ni sad ni prosli put. Jel moguce da nije dobro odradeno kod prijave? :icon_e_sad:
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,973
kolega da li u zahtjevu za poticaj imaš kvačicu u polju "plaćanje za mlade poljoprivrednike",na prvoj stranici?
Ako imaš sve je dobro ordađeno u prijavi...inaće,jos 24.2 ide isplata za mlade...
Lani sam i ja bio među onima koji su dobili u prvoj rundi,a neki nisu..pa su dobili kasnije.
 

jakov02

Aktivni član
Tu od
22 Lip 2016
Poruka
118
A je li kad je bio predujam bila uplata za mlade?

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
 

jakov02

Aktivni član
Tu od
22 Lip 2016
Poruka
118
Hvala. Meni nije ni jucer, a lani sam dobio, pa sad ne znam hocu li uopce. Vi koji ste dobili imate li zavrsenu poljoprivrednu skolu ili tecaj?

Poslano sa mog NEM-L21 koristeći Tapatalk
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
imam i ja završeno, zvao sam zagreb. rekli su da im je čudno što sam dobio preraspodjeljeno a ne za mlade. rekli su da se strpim par dana jer sad nema nitko slobodan da udje u moj predmet da vidi o čemu se radi.... no dobro, poanta je da nas ima više, dakle ili smo u kontroli ili ćemo dobiti.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,128
Tomislave, super što si postavio linkove.
 
Posljednje uređivanje:

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Code, ja se isto nadam da je tako. Kako god, krenulo je prije neg lani. Aaa code procitao sam prije neg si izmjenio sve ;-)
 

Tomislav7

Član
Tu od
24 Velj 2012
Poruka
169
Objasnio si, samo što meni nije jasna tablica u sljedecem clanku, jel cemo dobiti i to ili samo to al bez iznosa u prvoj tablici u desnom stupcu, jer u toj prvoj tablici su max iznosi, a u drugoj su iznosi koliko ustvari ima osiguranih novaca u hr proracunu.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,128
Šta je navedeno u drugoj tablici to ide iz drž proračuna + dio iz gornje tablice iz EFJP fonda +iz ruralnog za mjere 10-11-13 , i to sve skupa onda izađe 3,3milrd kn.. i to ćemo dobit.

Teško je to detaljno analizirat jer nije to baš tako složeno za nas .

A što se tiče smanjenja 2015vs2016 na stavki iz našeg proračuna za osnovno plaćanje, to je vjerojatno kompenzirano sa postotkom većeg povrata iz efjp-vjerojatno.


Evo ako ti se da analizirat:
https://vlada.gov.hr/UserDocsImages//Sjednice/2017/01 siječanj/19 sjednica 14 VRH//19 - 4.pdf

Prijedlog financiranja mjera iz Programa izravnih plaćanja za proizvodnu 2016. godinu iz sredstava
državnog proračuna izrađen je sukladno usvojenom Državnom proračunu za 2017. godinu i
projekcijama za 2018. i 2019. godinu (Narodne novine broj 119/2016) u kojem je za 2017. godinu na
proračunskoj aktivnosti A819058 ZPP - Izravna plaćanja poljoprivrednim proizvođačima planiran
ukupni iznos od 2.608.616.320 kuna (unutar izvora 12 - sredstva učešća za pomoći iznos od
966.000.000 kuna i 1.642.616.320 kuna na izvoru 551 - EPJF) i na stavci A820058 ZPP - Mjere
ruralnog razvoja iznos od 175.356.625 kuna za mjeru Ml8 - Financiranje dodatnih nacionalnih
izravnih plaćanja za Hrvatsku (unutar izvora 12 - sredstva učešća za pomoći iznos od 35.071.325
kuna i na Izvoru 565 - EPFRR iznos od 140.285.300 kuna).
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
možda i bude malo više nezz.
Jer prvi dio je veći sad ćemo vidit drugi i treći kad stignu.
Do kraja 2 mjeseca a evo i toga.
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Dali je kome poznato dali je agencija za plaćanje uzimala sada ova sredstva od preraspodjeljeno plaćanje za dug prema agenciji, ili možda zbog kontrole nije išla nikakva uplata
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh