• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Za secernu 4000 po h ali EU daje 75% toga dijela,a govore da mozda EU poveca pa bude i 6000,ali treba biti odredeni prinos i odredeno koliko god. moras sijati, plodored, ma ima tu dosta toga, Virovitica se zatvorila pa 30% zarade otislo na prijevoz do vagona, a sta bude druge god. jks se nezna
E vidiš to mi se sviđa da se gleda prinos i plodored pa onda ide takav poticaj a ne ovi eko,hektari i hektari lješnjaka i oraha a ne prodaju kilu i dobe 5000 kn po hektaru za to.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
728
Nekada nismo znali ni kada ni koliko. Sada je sve puno jasnije i na vrijeme. Ma da bi bilo bolje da avans ide 1.10 da se jesesnska sjetva moze financirati.
 

Jojo

Član
Tu od
2 Lip 2020
Poruka
32
Ako ste bili u bilo kakvoj kontroli ove godine, stoke ili zemlje ne nadajte se ničem ovaj tjedan. A možda ni drugi. Gospoda u Zg ne stignu obraditi reviziju kontrole. Hahaha . Budu isplatili kamate 😂😂😂
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ja sam imao kotrolu zemlje u srpnju i to preko satelita kak oni kažu.
Dobio sam zapusnik na agronet pod KNT koji sam trebao potpisati i vratiti nazad u agenciju poštom i napisati žalbu ako se ne slažem.
Prema nijhivoj kontroli imam korekciju oko 300m2 ukupno na 3 parcele.
Zapisnik sam potpisao i poslao poštom prije cca 2 tjedna.
Dobio sam uplatu u ponedjeljak za osnovno, a dalje čekam
 

Melina

Član
Tu od
26 Tra 2017
Poruka
71
E vidiš to mi se sviđa da se gleda prinos i plodored pa onda ide takav poticaj a ne ovi eko,hektari i hektari lješnjaka i oraha a ne prodaju kilu i dobe 5000 kn po hektaru za to.
Ima 4 h oraha, vec 6 god a ubrao nesto sitno,ja mu malciram a korov visok kao orasi, kontrola, dolazi i prolazi sve OK, mene prije dve god zajebavali zbog 500kg po h razlike, no na, kraju se ispostavilo, zagubile se tri vagarinke u šećerani 💪💪💪
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
E vidiš to mi se sviđa da se gleda prinos i plodored pa onda ide takav poticaj a ne ovi eko,hektari i hektari lješnjaka i oraha a ne prodaju kilu i dobe 5000 kn po hektaru za to.
E vidiš dragi prijatelju....Prvi nasad oraha sam sadio 2003. godine, tada nije bilo ni poticaja niti potpora.Niti sam sadio za poticaj niti za potpore, već iz nužde. Ja sam radio za 3000 kn, žena nije radila i imali smo dvoje male djece.Ja sam 2000 završio fax, 2003 upisao za doktorat, ali Račanova vlada zabranila zapošljavanje na svim fakultetima i morao sam se zaposliiti u privatnoj tvrtki uz Mrsićeve mjere prva plaća godinu dana mi je bila 1600 kn nakon 5 godina 5000 kn. Zbog toga sam odlučio na dio zemlje zasaditi orahe, ne zbog poticaja. U međuvremenu 10 godina sam izrađujem sadnice, svake godine nadosađujem orahe i tek 2014 godine ulazim u sustav ekološke proizvodnje. 2018 i 2019 godine bio je takav mraz da od svojih 700-800 oraha nisam imao nabrati niti za jednu tortu. U proljeće sadnice jebe mraz, koja preživi osmi mjesec znaći da je preživjela sušu ako je u međuvremenu ne sjebe zec ili srna.I tako svake godine ukrug.Muka i patnja, gnoji , frezaj, reži, špricaj, nadosađuj.a nemaš p od prinosa... Znam , to je tako nije meni nitko kriv što sam ja sadio orahe..... Ali nemoraš se ti niti zapitati niti te biti briga s tim, ali stani za izgovorenu ili ovdje napisanu riječ i bolje promisli što pišeš prije nego to pošalješ javno.......jer nije to u redu prvo ljudski omalovažit, podcijenit i diskriminirati tu grupu ljudi koja se bavi ekološkim uzgojem i oraha i lješnjaka i jabuka i trešnji i kukuruza ili imaš samo pik na orahe i ljesku.........Znam da je ovo forum i mjesto za iznošenje svojih mišljenja i svi mi imamo to pravo........Eto tako ja tebi i svim ostalim proizvođačima u poljoprivredi , ribarstvu , šumarstvu, rasadničarstvu želim što više uspijeha i sreće, jer će nam je trebati u narednim godinama, borbi s vremenskim promjenama, pandemijama, i dr.i uz sve te poticaje......Ne želim bit gov*o od čovjeka bit najpametniji i srat ovo i ono, ali to što si napisao je dno dna gledano s ljudske strane........Lp
 

Melina

Član
Tu od
26 Tra 2017
Poruka
71
HRVA neznam na ciji kom. mislite a i ja govorim ono sto sam vidio, tako da,ja sam u pdv-u vise 20 god i jos sam zaposlen a vidio sam svasta, od oraha ljesnjaka kukuruza psenice itd itd, neobredeno, u korovu, razne "tavanuse" sijane, kukuruz posijan samo okolo, velike opg-ove koji nemaju ni 6,7 tona kukuruza po h, uljana koja, nije brana nego samo potanjurana za zelenu gnojidbu, samo se o tome nitko ne usudi pisati
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh