• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Evo da se i ja uključim za sada obrađujem nekih 4ha,od toga 2ha vlastite zemlje (nasljeđe od dida) 0,72ha na ugovor od dvojice vlasnika jedan 05ha, drugi0, 22ha,ostalo je od susjeda u susjednoj državi(silom prilika) zapuštene zemlje ima i previše, što se nisu bavili porezom na ne obrađenu poljoprivrednu površinu, jer kod mene nedaju zemlju radit boje se da će im nrko to otet a oni koji bi i pristali traže previše da dočaram tu od jednog čovjeka iz sela smo tražili cca0, 32ha nudili mu 850kn godišnje i da uopće ne upisujemo u arkod, zemlja stoji zapuštena od rata do danas nekih 150m o moje kuće.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Naravno lakše je naplatiti onom ko hoće nešto raditi nego nego ko ne želi, a da se počnu baviti neobrđenim poljoprivrednim zemljištem bilo bi više koristi
1.brže bi se riješavali imovinsko pravni odnosi jer nitko nebi želio plaćati porez za nešto što nije njegovo.
2.lakše bi mi koji radimo i obrađujemo zemlju dogovorili s tim vlasnicima
3.smanjile bi se štete od požara jer neobrađeno zemljište je naj opasnije za one male površine unutra tih nebrađenih površina u trenu sve plane
I još bi se dalo nabrajati ali ovo su neke od osnovnih predpostavki.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Slažem se s tobom trebali su na neobrađeno porez pa bi bilo zemlje ovako ja pitam 5 ha da uzmem u zakup ugovor ni čuti nedaju.
Neće ljudi i neće i zemlja stoji ne radi se .
Ima čudnih ljudi a ovi iz Zagreba misle da je to sve med i mlijeko .
A kako parcele s više vlasnika a ljudi nema u Hrvatskoj nikako čista glupost.
 

mbaki

Novi član
Tu od
29 Svi 2019
Poruka
2
zar to nije očito da hoče smanjiti davanja za poticaj ,sad nam umanjuju a kad nebudemo mogli ishoditi ugovore onda če biti sve po zakonu
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,221
Ma to sve ide na ruku krupnom kapitalu, jer i mi koji obrađuje svoje površine znamo da je piticaj jednak za ugar i kad sijemo tj. mala razlika znači jednako se potiče rad i nerad
 

Mrki

Novi član
Tu od
4 Lip 2019
Poruka
2
Nisam niti ja dobio za dobrobit životinja samo jučer za dobrovoljno proizvodno vezanu potporu...dali je to možda za dobrobit životinja zna li tko?
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
Pored "Dobrovoljno proizvodna vezana potpora" mora pisati koji je broj Mjere, onda se zna za čega je...
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
U odluci za 2018 Proizvodno vezana plaćanja za proteinske usjeve piše ovako.. utvrđena kolićina 0,00 i odobreno 0,00 kn. Znate li što tp znače.
 

welger

Član
Tu od
20 Stu 2012
Poruka
384
To što i piše.
Imaš 0 hektara prihvatljivih za proteinske usjeve. Sukladno tome i isplata.
 

Avam

Član
Tu od
28 Svi 2017
Poruka
107
Danas smo saznali za zemlju za ovu godinu ce vrijediti, ovo sto je upisano bez ugovora, znaci za 5o dobijemo poticaj,.ali ako ne napravimo ugovor brise se iz arkoda.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh