• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Sprdancija je sve kod nas. Idu svinjokolje i Božić a odmrznuti odojci se u trgovačkim lancima prodaju po 19,90, svinjetina iste kvalitete jeftinija od parizera. Tu više ne pomažu niti poticaji.
Tesko je to objasniti nekim ljudima na ovom forumu . Ipak tu ima dosta manekena koji glume poljoprivrednike .
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,700
Meni ima smisla i isplata za hektar ili dva jer ljudi bar jednom godišnje očiste parcele. Problem su oni koji su odustali od svega i parcele im zarastaju u šikare i šumarke u kojima se što šta leže i uništava okolne obrađene površine. U mojoj okolici sada je u modi zlatošipka. Taj korov širi se nenormalno brzo i u godinu dvije obrasta cijelu zapuštenu parcelu.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Jel vi koji se sprdate znate koliko Njemačka dijeli poticaja svojim poljoprivrednicima ili Austrija gdje ljudi žive od deset krava u ruralnim mjestima. Vi bi sve ukrupnili ko i naša vlast i nek svi žive u gradovima.
 

Đeni

Član
Tu od
10 Lip 2019
Poruka
87
Gdje se vrte "pare" tu je raja. Di se dela, tu je magla. I onda nek kažu da je u hrvatskoj loše, ovoga nije bilo ni u socijalizmu.
105.000 gospodarstva prima poticaje, e taj je broj meni fascinantan. Da je to realno, ni Nizozemci nam nebi bili ravni u poljoprivredi.
Iskreno, bar da nisu uvrli poticaje i brojenje ko kolko ima krava svinja kokoši pjevaca kunića purana " štakora" hektara. Da su nas pustili na miru da radimo svoj posao seljaka , ne da budemo administratori knjigovođe računovođe, to nam odnosi puno vremeba, da su cjene naših proizvoda realne bilo bi nama puno bolje. Ovako kad zbrojiš uloženo oduzmeš dobiveno plus taj jadni poticaj il si na nuli il u negativi.Nekad je netko izjavio da je seljak ko vrba , što je više krešeš ona se bolje mladi, e pa to više nevredi, vrba se počela sušit. To je moje mišljenje netko će se složit a netko i neće al to je naša realnost nažalost.
 

Đeni

Član
Tu od
10 Lip 2019
Poruka
87
Fascinantno je da se ljudi registriraju samo da bi mogli komentirati u temi o poticajima, kad ce ,kolko ce, zaba zablokirala… Ako ti je bitno jel ce uplata biti vidljiva danas ili za dva dana mislim bi trebao razmišljati o nekom drugom poslu…
Koliko znam ovo je forum pod imenom ,isplata poticaja i čemu se čudit ako se rasprava vodi o isplati
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,528
Koliko znam ovo je forum pod imenom ,isplata poticaja i čemu se čudit ako se rasprava vodi o isplati
Ako je nekome jedina motivacija da se registrira na forum tema o isplati poticaja mislim da ima krivu motivaciju za rad u poljoprivredi i sudjelovanje na forumu. Svi su se uzje… , “meni zaba šteka”, “sjelo 500-600-700…”, “jel vidljiva uplata”… Ko djeca kad čekaju što će im djed mraz ili Sveti Nikola donesti… Kakve veze ima jel će uplata biti vidljiva danas ili za dva dana? Pa nije valjda da će netko biti kruha gladan ako mu sjedne u srijedu a ne ponedjeljak. Ljudi dajte zadržite neki nivo dostojanstva… Nije bitno jel imate 1 ha i 1 kravu ili 100ha niti mislim da bi svi trebali biti veliki ili mali. Svatko nek radi koliko hoće i može.
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,593
Ja dobivam poticaj vazda a kontrole nikad..ne usude mi se doc. Nego di smazete pare od te crkavice. Ja sam juce digo to malo sice cca 30 tkn. I doniro sad za subotu. Za organizaciju prjevoza i tak. Reko ja ni oro ni kopo pa et makar za nest pametno. Nemoramo bas svake napravt masakr u janjetni i prasetni.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh