• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Eros

Član
Tu od
11 Velj 2015
Poruka
78
A nista vidjeti cemo u pon ili uto. koliko cemo dobiti, nisu oni vrijedni nasih zivaca!!!
 

Ä‘ovani

Član
Tu od
13 Ožu 2012
Poruka
251
jedan moj poznanik danas mi je rekao da kad sve zbroji da je dobio više nego prošle godine
također i jedna susjeda
zašto smo onda mi neki dobili toliko manje ????
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Kako stvari stoje trebamo bit sretni da je uopce ista isplaceno...
Karamarko ispada iz vlade a samim tim i ova vlada nema vise smisla... najvjerovatniji razvoj situacije su novi izbori... prema tome da se sve ovo desilo mjesec dana prije nista od nase love.
Treba situaciju gledat s pozitivnije strane,ipak je lova sjela,a sad sto malo fali jbg. , vjerovatno ce im trebat za nove izbore :icon_weed:
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ma boli me djon za nove izbore, i onako se skroz isti mjenjaju. Kakve smo srece jos ce se onaj jebivjetar Lazovina vratit.
Ja sam dobio oko 2400 kn/ha, skoro pa da sam zadovoljan :)

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Neki su dobili sve i zadovoljni su, nekima su zamazali oci pa se jos nadaju a bogami ima i nas koje su debelo zakinuli.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
9,5 ha, oko 1 ha su livade (upisali ih kao ugar, ne znam zasto), 0,5 ha povrce, ali nemam proizvodnu za to, mora bit preko 1 ha. Ostalo je ratarstvo... I mladi sam poljoprivrednik.

Poslano sa mog GT-I8190 koristeći Tapatalk
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Netko spominje neku skalu, pa evo malo matematike..
Ako netko ima puna prava, znači recimo 170e
To znači:
Osnovno 1250kn
Zeleno 875kn
Prvi hektari 500kn (za prvih 20ha)

Znači ja imam puna prava i dobit ću 2600kn po ha.


Drugi slučaj je netko ko je uspisivao prošle godine zemlju i sa time su mu manja prava.

Tipa:
Osnovno 1000kn
zeleno 700kn.
Prvi ha 500kn

A isti slučaj ima sve skupa 60ha, njemu je iznos daleko manji od 2600kn.

Eto ako se ko slaže sa time, može HVALA.
:icon_fU:


btw nisam uzeo u obzir ako je netko mladi poljoprivrednk, u tom slučaju iznos se penje za neki broj ha.
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Na prvi ha imaju svi prava do 20ha, za hektare preko toga nemaš pravo..
Plus kažem nisam naveo da mladi koji zadovoljavaju uvijete dobiju za prvih 25 ili čak više ha...

Naravno sve se zbraja, tako da sva naklapanja kako je nekog dobio više neko zakinut, nisu točna. Svakom je izračun drugačiji i to je to.

Isto tako nisam naveo bfo ili zpo, al ajd neću širit izračun i na to obzirom da većina nepripada tome, tj 300.000ha je u tome, a ostalih 700.000ha nije.


Dodao bih još ,netko će dobit za hektar 6.000kn neko 1.700kn, u tome je poanta :D
 

Tinmark

Član
Tu od
7 Velj 2016
Poruka
53
Samo je žalosno kaj moramo biti sretni kaj smo dobili mrvice za razliku od seljaka u Austiji ,Njemačkoj itd.
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
I onda tima istima seljacima treba konkurirati...
Ja imam pravo 151 euro
Dobio 1560 kn/ha
A kolega Ko ja prava i dobio ispod 1500 a ja imam vise hektara
25% sam manje dobio od izračuna
A kad smo zvali u agenciju rekli su mi da bi trebali dobiti nešto manje nego lani...
Dali ste dobili za krave i mlijeko potpore stočari...
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Netko spominje neku skalu, pa evo malo matematike..
Ako netko ima puna prava, znači recimo 170e
To znači:
Osnovno 1250kn
Zeleno 875kn
Prvi hektari 500kn (za prvih 20ha)

Znači ja imam puna prava i dobit ću 2600kn po ha.


Drugi slučaj je netko ko je uspisivao prošle godine zemlju i sa time su mu manja prava.

Tipa:
Osnovno 1000kn
zeleno 700kn.
Prvi ha 500kn

A isti slučaj ima sve skupa 60ha, njemu je iznos daleko manji od 2600kn.

Eto ako se ko slaže sa time, može HVALA.
:icon_fU:


btw nisam uzeo u obzir ako je netko mladi poljoprivrednk, u tom slučaju iznos se penje za neki broj ha.

Znaci gleda se vrijednost prava a ne iuv-PG? Jos jedna stvar ove godine sam dobio na nekakvih 6 ha prava u vrijednosti 221 euro (od stocarske zaduge) hocu li ja koji nemam stoku nagodinu dobiti poticaj u vrijednosti 221 euro ili ne?
 

Fendt515c

Član
Tu od
11 Tra 2016
Poruka
102
Netko spominje neku skalu, pa evo malo matematike..
Ako netko ima puna prava, znači recimo 170e
To znači:
Osnovno 1250kn
Zeleno 875kn
Prvi hektari 500kn (za prvih 20ha)

Znači ja imam puna prava i dobit ću 2600kn po ha.


Drugi slučaj je netko ko je uspisivao prošle godine zemlju i sa time su mu manja prava.

Tipa:
Osnovno 1000kn
zeleno 700kn.
Prvi ha 500kn

A isti slučaj ima sve skupa 60ha, njemu je iznos daleko manji od 2600kn.

Eto ako se ko slaže sa time, može HVALA.
:icon_fU:


btw nisam uzeo u obzir ako je netko mladi poljoprivrednk, u tom slučaju iznos se penje za neki broj ha.

Znaci gleda se vrijednoat prava a ne iuv-PG? Jos jedno pitanje, dobio sam na nekakvih 6 ha prava u vrijednosti od 221 euro (zadruga koja ima nesto stoke i vinograda ostalo ratarstvo) hocu li ja dobii buduci da nemam stoku poticaj od 221 euro ili ipak klasicni manji?

U njemackoj je citam za mlade poljoprivrednike do 50ha. Moguce da je i kod nas tako iako je bila rojec da ce se gledati prvoh 20 ili 25. Jer sam dobio do sada dosta love sto sam mladi, a receno je bilo kao maksimum 1000 eura po mladom da ce bii a ja sam dobio oko 15 000 kn do sada. Javit cu kad bude iduca uplata
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh