• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplata poticaja (tema do 31.12.2023.)

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262
PDV je smanjen na 13 % ali zato repromaterijal neće pojeftiniti već će razliku trgovici ostaviti sebi a mi ćemo opet popušiti

E zato postoji termin "porez na ekstra dobit", ali ga mi u državi ne koristimo.
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
PDV je smanjen na 13 % ali zato repromaterijal neće pojeftiniti već će razliku trgovici ostaviti sebi a mi ćemo opet popušiti

Odi u temu cijene umjetnih gnojiva (ili u nekoliko poljoapoteka) pa ćeš vidjeti da je jeftinije, sve zavisi kak gdje ali 10-13% kako u kojoj trgovini.

Jednako tako kupio 3.1.2017. kukuruz BC572 duplotretirani po cijeni 272kn 25K (prepakirano sjeme na akciji), dok je prošle godine isto takvo sjeme na akciji je koštalo 305kn (točnije na dan 28.12.2016).

Naravno da će na nekim proizvodima trgovci podiči cijenu a osobito u sezoni kad će biti najveća potražnja ali ide mi na živce raspravljati s ljudima jer su cinični i postavljaju teze iz glave bez uporišta pa ih drugi čitaju i uzimaju za opće prihvaćenu istinu.
 

Ijop

Član
Tu od
20 Pro 2012
Poruka
124
Kažeš koja korist nižeg PDV-a mljekarima, nismo svi u sustavu PDV-a svi mali su ti većinom samo porezni obveznici tak da je nama PDV direktni trošak. Likvidnost!! A oni koji su ušli u sustav PDV-a a sada im se ne isplati neka se posavjetuju sa svojim računovođom da li mogu izaći.

Uglavnom ovo sve je off topic i to bi bilo to od mene o fiskalnom sustavu i poslovanju OPG-a u sklopu teme isplata poticaja.
 
Posljednje uređivanje:

tatar

Član
Tu od
16 Ruj 2009
Poruka
455
Kolega provociraš !
Kako da se netko posavjetuje s knjigovođom ako mu je promet 500 tkn ?
Što se tiče cijena one se utvrđuju na tržištu, kad se roba može prodati za 50 onda se i proda za 50 ako ide za 51 ode po 51. PDV koji je smanjen na repromaterijal je pomoć trgovcima a ne farmerima.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kolega provociraš !
Kako da se netko posavjetuje s knjigovođom ako mu je promet 500 tkn ?
Što se tiče cijena one se utvrđuju na tržištu, kad se roba može prodati za 50 onda se i proda za 50 ako ide za 51 ode po 51. PDV koji je smanjen na repromaterijal je pomoć trgovcima a ne farmerima.
Upravo tako, ti ćeš si pravdat 13%, a za probijanje razlike do 25% budeš moral svake godine izmišljat toplu vodu ili se jednostavno pozdravit sa tim novcima dok tu razliku trgovac neće osjetit kad on po 13% dobi i tak proda dalje.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Meni zapravo nije jasno cemu toliko filozofiranje oko ulaska i bivanja u sustavu pdv-a,,,
Svi koji su u sustavu stalno nesto jaucu i kukaju, pa jbmu osim sto su Vam veci doprinosi u svemu ostalom ste u prednosti u odnosu na one koji nisu u sustavu,,,
Cijena koju spominjete od 50,oo kn za neki proizvod Vi gospodo na njega zaracunate i pdv (nebitno sad koliki ce biti) dok ce netko tko nije u sustavu dobiti samo cijenu od 50,oo,,,
Vi ste u svakom slucaju u prednosti jer troskovi koje imate ulaze Vam u predporez i placate samo razliku na dodanu vrijednost,,,

Sa malo maste i dosjetljivosti mozete nabit troskova da svake godine budete u debelom minusu (mislim pri tom da imate viska predporeza),,,

Sto recimo nebi kupili umjetno ili sjemenje za cijelu ulicu ili za cijelo selo (koje nije u sustavu) a predporez ili samo dio njega (pa biti jeftiniji i od trgovine) zadrzali za sebe???

Je, ali lakse je jaukati, ccc,,,
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolega Bobić ja bi (žena) vrlo rado izašel iz sustava da mogu ali nije sve tak kak ti pričaš porezna ima jednu priču kad ulaziš a drugu kad hočeš izači i pdva.
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
De me prosvijetli jer nemogu pojmiti u cemu se price ne slazu,,,

Da razlucimo govorimo o svojevoljnom ulasku u sustav pdv-a ili ulasku po sili zakona?

Problem je amortizacija ili nesto drugo?
 

Mireek

Član
Tu od
6 Ruj 2011
Poruka
388
I ja sam mislio da su mu to zaostatci za 2015 kad he napisao da je dobio nesto....ako ih nema jel jos tko dobio kakvu kunu ovih dana........
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,088
Svi koji su u sustavu stalno nesto jaucu i kukaju, pa jbmu osim sto su Vam veci doprinosi u svemu ostalom ste u prednosti u odnosu na one koji nisu u sustavu,,,
,


Kak misliš veći ?
Jel nisu isti svima koji su osigurani preko poljoprivrede?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Sa malo maste i dosjetljivosti mozete nabit troskova da svake godine budete u debelom minusu (mislim pri tom da imate viska predporeza),,,

Bilo je takvih bisera kod mene pa su ih kontole brzo rijesile.
Jedno je smanjiti dobit na takav nacin, drugo je izvlaciti novac.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
,
Cijena koju spominjete od 50,oo kn za neki proizvod Vi gospodo na njega zaracunate i pdv (nebitno sad koliki ce biti) dok ce netko tko nije u sustavu dobiti samo cijenu od 50,oo,,,

hmmm...znači da za istu stvar ljudi koji su u PDV-u dobiju 62.5 za razliku od onih koji nisu u tom sustavu?...nije to baš tak kolega Bobić...onda bi ovi van sustava pušili na dvije strane...:icon_wink:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Kak misliš veći ?
Jel nisu isti svima koji su osigurani preko poljoprivrede?

Ne,,,

Bilo je takvih bisera kod mene pa su ih kontole brzo rijesile.
Jedno je smanjiti dobit na takav nacin, drugo je izvlaciti novac.

Ja nisam predlagao izvlacenje novca vec stvaranje troskova i predporeza,,,
Svi koji su podizali predporez dobili su kontrole i nagradno,,,:icon_wink:

hmmm...znači da za istu stvar ljudi koji su u PDV-u dobiju 62.5 za razliku od onih koji nisu u tom sustavu?...nije to baš tak kolega Bobić...onda bi ovi van sustava pušili na dvije strane...:icon_wink:

Korisnici koji su u sustavu pdv-a dobiju istu cijenu za određeni proizvod ali uvecanu za pdv.
Primjerice ja koji imam pausalni nacin oporezivanja ako prodajem lješnjak firmi Besana po cijeni od 50,oo kn na racun dobijem isplaceno samo 50,oo kn za kg a ako bi je prodao kolega @Krki koji je u sustavu pdv-a na racun bi dobio isplacenu cijenu od 50,oo kn uvecanu za iznos pdv-a konkretno 62,5o kn,,,
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Dvije uplate ona zajebancija po 15-20 kn, i treca oko 150kn/ha.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh