• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Isplativost sjetve Kukuruza?

G

grga001

Guest
za table i sjeme se trebate obratiti lokalnim distributerima sjemenskih kuća, u svakoj poljoapoteci imate kataloge pa si izaberete sortu i tamo imate kontakte distributera, budući da vam je parcela na glavnoj cesti i sigurno ste željni i nešto zaraditi bez puno posla neznam točno kako se zove ova kultura s slike ali navodno dobra zarada pogotovo na glavnoj cesti prodat ćete sve.
evo slika:

To je sigurno najisplatljivija kultura, slika govori sve. Postoje neki zakonski problemčići oko proizvodnje, ali tko ne riskira ne profitira:vragek:
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Ne znam da li imaš kakvu igru za kukuruz, ako nemaš nema đabe ni u stare babe. Ja ga sijem samo za hranu na manje. Uglavnom situacija ti ide tako da na 1 ral budeš dobil oko 4t. Troškovi sadnje i branja ti uzmu pola. Trebaš osušiti, uvrečati i prodati 4t kukuruza. To je sve da bude dobra godina i da nemaš elementarnih nepogoda i da imaš sve svoje od traktora i priključka. Najvažnije je da imaš znanja i da to odradiš kak treba, a ne po savjetima susjeda na foru da se kukuruz nikad ne sije prije 1.5. Zaradu vrlo lako izračunaš, ako uspiješ prodati 4t uvrečane kukuruze po 1.8 kn. Ako misliš prodat na bilo koji drugi način zarada je o. Sad ako misliš čekat godinu dana da da bi zaradio oko 2500-3000 kn i molit boga da te tuča i vjetar zaobiđe, a bogami ima nešto i posla sa tom kukuruzom. Probaj pa budeš još i puno stvari sam otkrio koje ti nisu tu napisane.

POTPISUJEM

tko malo sije malo se i nada,nema nista od jedne rali kukuruza,da imas 10 rali u komadu i znas da je zemlja rodna i imas dobar posao a ovo bi ti bio hobi pa čekaš povoljnu cijenu mozes propast lako

Proljetos sam posijao 2 rali dao lijepe novce za sjeme,gnojivo... po propisu i sad nakon ove suse koja je uzela 50%,cigani i ostali nepozvani beraci 20% lako ti je izračunat "zaradu"
Rađe ti drzi novce u vreci(predpostavljam da imas lijep posao a ovo bi radio iz dosade) i ovo daj nekome u najam
 

Najnoviji postovi

Na vrh