• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izbacite uljeza ;-)

P

paor

Guest
pa nije vrag da si moro' na koridor po ručicu volana, kao ja...izgleda da je to još uvijek dodatna oprema
 
R

Ratarko

Guest
Nije na koridor nego ima jedna trgovina u Sl.Brodu gdje se te stvarčice mogu nabaviti.
Nisam bio u Bosni od 1986 kada sam sa roditeljima išao kupiti trkači bicikli :lol:
 
B

Bobo

Guest
Ratarko, ponesi ju sutra u Gudovac, dam ti pare da kupis novu!

Ja ovo MORAM imati...
 
R

Ratarko

Guest
HEHEHE , nedam tiii , asasa tralala :wink:
Å ta ču ja staviti na novi MF , ta bi mu kugla baš odgovarala , ha :?:
 
B

Bobo

Guest
Da, i onda mi sviras da IMT ne valja...

Onda mi reci gdje se ta trgovina u Brodu nalazi i koliko je rucka kostala...


Ja imam neki "carbon look" i dao sam 40kn za nju, ali kad ima IMT, onda ovu bacam cim dalje...
 
R

Ratarko

Guest
Ja kupio sve tri zadnje kugle u toj trgovini , jedna je bila Magirus , jedna IMT a ona treča pojma nemam , pogledat ču što je na njoj .
Ovu ti ponesem sutra .
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
:scratch :scratch ima i boljih od mene za sjebati nešto :scratch :lol:
 
R

Ratarko

Guest
Vjerujte da mi se to dosta puta dogodilo sa RX-om i Fordom da mi se gornja poluga nasloni na automatsku kuku ali nikada se nije tako savila kao žvaka . Ostao sam malo iznenađen , kada sam rastavio gornju polugu onda mi je sve bilo jasnije ... nakon 10 cm navoja koji je ipak dovoljno čvrst slijedi samo obična cijev sa nekoliko milimetara mesa .
 
B

Bobo

Guest
A ja mislio da je od neke sile koja djeluje na polugu, tako da ju gura prema traktoru, a kad ono kuka kriva za pizdariju, ili si pak ti koji ne pazis na te stvari...

Ja sam mislio da je do prikljucka da ju tako smota, a ipak u drugom grmu lezi zec...

Nemam pojma, sve u svemu, trosak je koji se nije trebao dogoditi...
 
R

Ratarko

Guest
Da je gornja poluga bila barem onakva po kvaliteti kao na Torpedo RX-u onda bi prošlo bez savijanja . Jednostavno pri spuštanju podrivača gornja poluga bi se naslonila na automatsku kuku i stala bi ... Za 200 KS traktor gornja poluga je vjerojatno slična kao na 120 KS traktoru a možda i ista kao kod krx-a što bi me tek onda razljutilo ako je tako :evil:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Dobar izgovor zlata vrijedi :lol: :lol: kada se hvalimo ja sam polomio polugu na zdravo onaj vrat ispred navoja,samo je tanjurača pala :scratch
 
R

Ratarko

Guest
Žurio sam i nisam spustio kuku dole , dogodi se ali nije se gornja poluga morala tako smotati kao sajla , to je moja poanta . Kažem da sam već nekoliko puta napravio potpuno istu stvar sa Torpedom i Fordom . Sve u svemu polugu sam izravnao !!! Zamisli samo to ??? Kako nije pukla pri hladnom ravnanju na presi ??? Kažem vam da je materijal kao žvaka , ništa koristi .
 
B

Bobo

Guest
Svasta sam cuo, a neke stvari vidio i svojim ocima, i nekada se zacudim zasto moja poluga nije pukla, a preko uvratina sa tanjuracama skakati, i propinjati traktor pod teretom, nije malo opterecenje za polugu, pogotovo kad tanjurace skacu gore-dolje, da je to gadno za gledati...

Kolegi je takodjer na zdravo pukla top-link poluga kad je dizao mali plast suhog sijena, i kad ga je digao, ona samo pukla ko sibica... Dan danas mu nije jasno sto se dogodilo...

Cuj, vi lomite poluga, dok kod mene pucaju gornje podizne ruke (viljuske), konkretno desna... Kosilica za travu se oslanja na nju i polako ju mota, kad se dovoljno smota, onda slijedi grijanje brenerom i ravnanje, i opet se savine i na kraju pukne... U zadnjih 5 godina sam promijenio 3 gornje podizne poluge na 539...
 
R

Ratarko

Guest
Moja gornja poluga na 539 je original i nikada nije savijena a godinama nosi 600 litara prskalicu .
Vjerojatno je jednako jaka kao i ova na MF-u od 200 KS , prije to ne bih povjerovao ali sada kada sam vidio od koliko slabog materijala je napravljana ostao sam šokiran . Ne moram niti govoriti da ona više ne ide gore , kupujem drugu i jaču , vjerojatno hidrauličnu jer to mi je bila želja ...ovu što sam dobio sa MF-om ne bih stavio na traktor jači od 120 KS ... za Hurlija je original !
 
B

Bobo

Guest
A, eto, napokon ces si ostvariti i tu zelju...

Krx je pricao nesto da je on trebao dobiti hidraulicni top-link kao poklon uz traktor, no ne znam je li dobio ili ne, nije me zanimalo...

Koliko uopce kosta ta egzibicija?
 

Najnoviji postovi

Na vrh