• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izdržljivost ili vijek traktora

  • Temu pokrenuo TINKO
  • Datum prvog posta
T

TINKO

Guest
zanima me koji je neki prosiječni vijek traktora imt-539 i ursusa c-360 , naime radi se o jednoj okladi
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
zanima me koji je neki prosiječni vijek traktora imt-539 i ursusa c-360 , naime radi se o jednoj okladi
Sad bude špot po meni, ali moje iskustvo govori da 539 napravi 5 000 rs (to je prosjek) pa na dalje do 10 000 rs (ali ti su jako jako rijetki). Naravno sa orginal dijelovima.
A Ursus sa orginal dijelovima manje od 5 000 (jer obično prije toga pukne bar jedna piksa) Sa Zetorovima je bliži Imt-u.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
a i kako se stroj održava,da li se normalno radi s njime ili si sivonja pa ti se j..e pa udri dok ide,sve to utječe na vijek mašine
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
a i kako se stroj održava,da li se normalno radi s njime ili si sivonja pa ti se j..e pa udri dok ide,sve to utječe na vijek mašine
Čovjek je pital za prosijek, a ovo se podrazumijeva ;)
 
T

TINKO

Guest
Sad bude špot po meni, ali moje iskustvo govori da 539 napravi 5 000 rs (to je prosjek) pa na dalje do 10 000 rs (ali ti su jako jako rijetki). Naravno sa orginal dijelovima.
A Ursus sa orginal dijelovima manje od 5 000 (jer obično prije toga pukne bar jedna piksa) Sa Zetorovima je bliži Imt-u.


mene zanima kolko dugo traktor može ić a da se ne raspada
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
mene zanima kolko dugo traktor može ić a da se ne raspada
raspada je termin koji možeš upotrijebiti za izdržljivost kineskih tenesica .
Odgovorno tvrdim da je srednji vijek trajanja traktora cca 6-7 mjeseci
Auta čak i manje
 
T

TINKO

Guest
mislio sam kolko može ić dugo a da nemoraš pravit generalku
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
mislio sam kolko može ić dugo a da nemoraš pravit generalku
i tu si još daleko od pravog podatka .
Traktor tj. motor je za generalku kad ovalnost , istrošenost i deformacija cilindra pređe određene toleracije propisane od proizvođača .
Te stvari se ne određuju na koliko "zubi" pali ili koliko isprazniš akumulatora nego mejrnim alatom .
Isto to se odnosi i na radilicu kao i na sve sustave na motoru .
Evo malo opčenitog gradiva pa udri!
http://books.google.hr/books?id=xHN...ge&q=istrošenost deformacija cilindra&f=false
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
a naprimjer ovo
traktor nije radio puno al ije star 30-40-50 godina,strucni ljudi kazu,dzaba sto nije radio star je tu dolazi do zamora materijala,a kod nas ima traktora koji su stari i 50 godian i dan danas rade i funkcjonisu,ali dokle to je pitanje
 
B

BAGERISTA

Guest
a naprimjer ovo
traktor nije radio puno al ije star 30-40-50 godina,strucni ljudi kazu,dzaba sto nije radio star je tu dolazi do zamora materijala,a kod nas ima traktora koji su stari i 50 godian i dan danas rade i funkcjonisu,ali dokle to je pitanje

Ukratko,,,traktori ili bilo koja vozila koja stoje duže vrijeme propadaju,,znači ne vrti se motor i nema podmazivanja,,šta znači da se (karike zaljepe ili ostave trag na cilindru, kao primjer)i tako sve ostalo,,,i ono šta je bilo ispravno,,,(polako dolazi u pitanje dali če se moč nešto dobit da se to rastavi ili očisti,primjer neznam ,(razni ventili,,,ili elektropokretači itd),,nači tražit če nove dijelove,,i naravno to košta,,ali ne zbog istrošenosti,,ili sličnog

E sad nije to nikakav zamor materijala ili nešto tako da je potrošeno,,jer da bi došlo do toga,mora s njim radit......ovdje kod vašeg pitanja,,materijal nije istrošen ili da je došlo do zamora...:?

Ako mislite uzimat,,neki traktor,,ili bilo šta ,i da to odlučite renovirat,a stajalo je dosta,,morate bit spremni za sve varijante,,,,,kod mene se renoviralo oldtimera,,,ali je razlika,,,šta sam oba dva uzeo,,da su bili u voznom stanju i registrirani,,,pa je to onda neka druga priča,,,i opet se nemože sve napravit,,nego neke stvari treba mijenjat............
 

matrix123456

Aktivni član
Tu od
14 Sij 2009
Poruka
1,021
da da upravu si sto se tice toga i stajanja samog traktora

a evo npr imam primjer u mom selu covjek iam neki traktor neznam bas koji je tip,kupio ga je dvano,i on samd ima oko 35-6 godina ali nije puno radio,dakle covjek je povremeno radio sa njim,kao npr malo oko kosanice,malo nesto uzoro za vrta,malo drva za kucu uglavnom za svoje potrebe,dakle traktor nije forsiran ni nesto posebni ganjan i traktor i dan danas radi i funkcjonise ali je star da li se tad ocekuje da se traktor rastvai na pola jer je tamo neki saraf dotrajo,
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Po meni povremeni rad traktora bez prevelikog opterećenja čuva traktor. Pauze ne bi smjele biti duže od mjesec i pol do dva. Ako su dulje dobro je traktor svaka 2 mjeseca upaliti i lagano provozati ili barem neka radi u mjestu, ali ne na leru nego na frtalj gasa. Dovoljno je 10-tak minuta (da se postigne radna temperatura).
Kod dužeg mirovanja potrebno je izvršiti konzervaciju, a kad kupuješ traktor koji je stajao, 99,9% nije bil konzerviran. Tada se javlja lokalna korozija odnosno nagrizanje materijala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh