• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izgradnja/postavljanje PLASTENIKA

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pozdrav,

U potražnji / nabavki sam plastenika doma, cca 3 do 4 m širine i dužine barem 6m. Da li imate nešto gotovo za preporučiti pa da to složim? netko za prodati? ili da sklapam od ovih cevi kaj nudi kod nas u krapini Cipro itd?

Svaka preporuka je dobro došla i unaprijed zahvaljujem
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Pozdrav,

U potražnji / nabavki sam plastenika doma, cca 3 do 4 m širine i dužine barem 6m. Da li imate nešto gotovo za preporučiti pa da to složim? netko za prodati? ili da sklapam od ovih cevi kaj nudi kod nas u krapini Cipro itd?

Svaka preporuka je dobro došla i unaprijed zahvaljujem

Dođi kod mene, donesi 2000 kuna, i fleksaricu, poreži ga i otpeljaj. :)
Malo je veći od ovoga što tražiš, 6X10,
Mana mu je kaj nije montažni nego je vareni u komadu iz tri 6 metarnih colarica , pa se mora razrezati na djelove i opet povariti.
Dok smo ga radili, dala sam susjedu centralašu pred petnaestak godina 1000 kuna samo da mi spiga na toplo cijevi i zavari autogeno profile.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
Nije slučajno da se na temu odgovara najnegativniji član foruma.

Bez obzira u kojem pdf-u odgovaraš, uvijek si negativan prema svakomu i svemu , zašto sebi ne nađeš neki posao ili curu kako bi prebolijo taj svoj negativni način razmišljanja.

Mogu samo zamisliti da ste već imali pet komada te iste vrrste staklenika i da ste ji dobili kao poklon za vrijeme Jugoslavije, osobno od druga Tita.

Sve je bilo bolje prije.
ajde, prošla me negativa, da čujemo kak idu novotarije...;)
nemoguće da od polovice veljače samo radiš...
 

hrastovac

Član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
76
Ljudi pozdrav. Nisam dugo bio ovdje. Svasta nesta smo radili u medjuvremenu. Montirao sam plastenik 10x40metara,sa bocnim otvaranjem,i sad imam jedno pitanje. Jel ga je bolje ostaviti otvorenog s obje strane kad zapuse vjetar,tako da prodje kroz njega ili ga je bolje zatvoriti? Mislim da je problem kada je zatvoren taj udar vjetra u njega,a ovako samo prodje na drugu stranu. Celo se nalazi na sjevernoj strani kao i dio jedne strane.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
jesi li prebacio špage preko najlona?...sa špagama izdržava otvoren, inače ga svakako zatvarati kad prijeđe nekakvih 30 kmh...
 

hrastovac

Član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
76
Nisam stavljao spage. Budem ga onda zatvarao. Mislio sam da ce proci kroz njega i da mu ne moze nista posto nema otpora,vjetar udje i izadje.
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Meni je vjetar dizao i otvorene i zatvorene plastenike. Sve je ok ako nije bas neki od 50km/h E onda je drži nedaj….
 

hrastovac

Član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
76
A cemu bi sluzile te spage,posto mi sa svake strane bocno foliju drzi lajsna u koju je umetnuta? Sory ako gnjavim ali ne kuzim. Znaci duz cijelog plastenika imam dvostruku alu lajsnu za koju je pricvscena krovna folija kao i ova bocna za otvaranje.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
svejedno ti ga vjetar napuhne do granice čupanja najlona iz tih lajsni...nisi to još imal priliku vidjeti da se najlon može razvuć (potpuhnut) dva metra iznad konstrukcije?

Vidi špage...nikakav problem, a dodaju barem 30 posto na sigurnost od vjetra...
IMG_20220806_153852.jpg
 

hrastovac

Član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
76
Sve jasno,zatvaram ga 😁.
A kad spustim bocne strane,jel to sigurno? Vidio sam negdje na netu kad se spusti bok da se jos veze s zicom ta bocna cijev za one sarafe koji drze granicnike duz plastenika. Jer kod jakog vjetra bez obzira na granicnike,moze dignuti te bocne otvore. Vidio sam i da netko stiropor ubaci izmedju.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
a sve se može, međutim u 12 godina što imam velike plastenike s bočnim otvaranjem to se dogodilo jednom i to kad je uletjela pijavica (coprnjica) kroz vrata na čelu plastenika...
ako su gore postavljene špage, nema nekog utjecaja ta manja količina vjetra koja uđe u plastenik...ali MORAŠ postavit špage...
uzmeš mornarski štrik (naj kaj se malko rasteže), oko 10 kuna metar...pregrizi 100 eura i osiguraj se od vjetra!
 

hrastovac

Član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
76
Evo nasao sam sliku,ma ovo mislim. Kad se spusti bok jos ga veze s zicom na par mjesta. Iako mi to zvuci kao puno posla. Jedino ako je bas potrebno. Jel vi to radite? IMG_20220806_161901.jpg
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
ovo vidim prvi put da netko radi...taj posal mi ne miriši, kad bi ja tak prije nevremena poratljal sve plastenike?
 

hrastovac

Član
Tu od
13 Ožu 2015
Poruka
76
Puno posla a mozda nije potrebno. Bolje da je nekakav štift stavio,i samo da gurne kroz cijev da sprijeci dizanje uslijed vjetra.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
da bi diglo tu bočnu cijev, mora biti udar preko 100 km/h...
ja ih ne osiguravam nikak, velim i ako ju malo podigne, ne ostaje konstantno podignuta nego padne nazad...
 

goran1985

Aktivni član
Tu od
5 Ožu 2013
Poruka
619
Darijus, imaš duplu krovnu foliju, na napuhivanje? Ja na svog takvog nisam stavio špagu preko krovnog, na onom sa jednom folijom ih imam.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,547
sve imam s jednom folijom...imaš pravo, na napuhavanje vjerojatno nebi trebala ići špaga, jer bi bila kontraproduktivna...
kak nemam duple folije, nisam se ni sjetio te opcije...
sory hrastovac...:ppozdrav:
 

AdrijanaM

Novi član
Tu od
2 Pro 2022
Poruka
4
Molim preporuku . Kupujem plastenik 5 puta 17 metara sa 2 bočna otvaranja i 2 vrata . Sa dostavom i montažom u Čakovcu . Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh