• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izgradnja/postavljanje PLASTENIKA

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Moj savjet ti je da ne radiš nište bez neke špediterske kuće! Što veće to bolje, izbjegavaj riječke, abnormalno su skupe i imaju stavki da se uplašiš. Ovih 350$ dao kinezu ili meni isto ti se piše, stoga sačuvaj te dolare! Recimo nazovi Trust i reci da imaš vrijednost robe 650$ 1m3 i 200 kg. Da ti preuzmu u robu u Kini i pitaj koliko će to u kompletu koštati! Original papire koji ti dođu avionom ni za živu glavu ne daj nikome dok ne dobiješ ponudu! Ako misliš da možeš sam cariniti moraš naći carinski broj od robe koju uvoziš, moraš imati obrazac, pripremi i broj faksa od luke koper, jer ćeš morati platiti...
Lokalni troškovi kako slijedi:

Bez zapreke 60,00EUR/BL
Lučka špedicija 40,00EUR /BL
Kamionska cijena ovisno o veličini i težini kontejnera i relaciji
Osiguranje robe 0,35% od vrijednosti robe, min.35,00EUR
Uvozno carinjenje Zagreb 35,00EUR usluga, carina i pdv u zakonskom roku

i bla bla... Sretno :)
Nemoj mi samo reći da je baš takav postupak, hmmm moram jako dobro razmisliti.
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
CFR – Cost and Freight (named port of destination)

Seller must pay the costs and freight to bring the goods to the port of destination. However, risk is transferred to the buyer once the goods are loaded on the vessel. Insurance for the goods is NOT included. This term is formerly known as CNF (C&F, or C+F). Maritime transport only.

CFR - cena sa vozarinom (ugovorena odredišna luka)

Po klauzuli CFR, prodavac je isporučio robu kada je roba prešla ogradu broda u otpremnoj luci. On je dužan da snosi troškove i vozarinu potrebne da dopremi robu do odredišne luke, s tim što se transfer rizika kao i obaveza snošenja dopunskih troškova sa prodavca na kupca, vrši ranije, kada roba pređe ogradu broda u otpremnoj luci. Prodavac carini robu za izvoz.

Koliko sam vidio na predračunu piše CNF,pozovi obližnjeg špeditera pa će ti sve objasniti,vidi šta ćeš sa kontejnerom ,dali je samo tvoj ili za više kupaca,transport kontejnera iz luke do odredišta..........
Nemoj zvati špeditera nego sjedni u auto pa se odvezi do njega sa tim predračunom pa neka ti sve natanane objasni to ,nekošta ništa a ti prenesi nama.
Kad smo već oftopic tebali bi se pokušati udružiti pa skupa napuniti čitav kontejner,prošli bi mnogo jeftinije. :icon_scratch:
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Evo sken gdje se točno vidi šta piše na računu.

Zvao sam špeditera i rekli su da je cijena minimalno 500 kn da oni odrade sve za carinjenje.

 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Toje njihova tarifa,a izvoz iz carinske zone ,carina, PDV,takse....provjeri

Nažalost odustao sam od narudžbe, a razlog su dodatni troškovi.
Ovo su mi poslali da nakon preuzimanja robe moram platiti sljedeće:

And when you pick up the goods you need to pay the free as followings,

THC KOPER: € 45w / m
UNSTUFFING: € 65w/3m (mini € 65)
RELEASE FEE: € 85 / bl
ISPS € 2/bl
Exchange rate surcharge: € 10 W / M
CISF: $ 60 W / M
E-CUSTOM € 10/BL

I još Carina i PDV jednostavno se na ovih 150 m2 ne isplati da je cijeli kontejner onda da.
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
E to je to,ja razmišljam o uvozu plastenika pa jos kalkulišem cca 1000+eur prevoz za kontejner+car+pdv.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Ovih zadnjih tjedan dana i nešto više u velikoj sam potrazi za materijalom za izgradnju staklenika/plastenika kontaktirao jako puno ponuđača telefonom e-mailom u Hrvatskoj i vani.

Mislio odraditi uvoz iz Kine nabavku materijala iz Italije a sve s razlogom da ne moram platiti ove naše derikože kako ih nazivam ali bez rezultata (neisplativost) na manju količinu.

Danas kontaktirao jednu firmu u Osijeku ( preporuka korisnika Kontam) za pocinčane cijevi i sve ok, ali je problem prijevoz do Rijeke takođe neisplativost i neki uljudni prodavač me pita pa zašto bi naručio u Osijeku kad imate tvornicu cijevi blizu vas tj, mene ja odgovorim koliko je meni poznato u Rijeci nema nikakve tvornice cijevi kao što i nema a tip kaže u Istri ima tvornica cijevi i zaista od mene 55 km dalje.

Danas sjedem u auto i za 40-ak minuta dođem u tvornicu i zaista cijevi kakvih god zaželiš.
Pocinčani imaju manji izbor zbog slabije potražnje malo proizvode ali sam našao što mi odgovara.

Naručio sam pocinčane cijevi od 1 1/2" 48,3 mm debljina stjenke 1.5 mm dužine 6 metara nisu imali debljine 2 mm uz pojačanja će biti dobra a cijevi od 2 cola su mi prevelike.

Idući tjedan dolazi roba u Rijeku i počinju polako pripreme.
Roba se može kupiti samo na firmu ne na fizička lica.
I cijenom sam zadovoljan s obzirom na druge.

Par slika:


 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
E to je to,ja razmišljam o uvozu plastenika pa jos kalkulišem cca 1000+eur prevoz za kontejner+car+pdv.
Za transport kontejnera od 20 je od 1250 do 1500$ znači kontejner od 6 metara dužine.
1000 m2 plastenika se može dobiti za cca 5-7000$ plus ostali troškovi.
Sretno..
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Za transport kontejnera od 20 je od 1250 do 1500$ znači kontejner od 6 metara dužine.
1000 m2 plastenika se može dobiti za cca 5-7000$ plus ostali troškovi.
Sretno..

To je to...
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Evo imaš kod ovih recimo...
l844.jpg

vl48.jpg

qkut.jpg

b7pz.jpg


Oni to vode kao 8 m ali je zapravo 9 m širine. Kasnije sam ih pitao za deblje cijevi i u mogućnosti su. Kao i bliži korak između lukova. Sve može kod Kineza :)

E da cijena je all inclusive. Bočna ovaranja, mreža za insekte, folija...

Evo kao npr...
k6b9.jpg
 
Posljednje uređivanje:

dane001

Aktivni član
Tu od
7 Svi 2009
Poruka
2,262

Nordycom

Član
Tu od
10 Pro 2010
Poruka
296
Ovih zadnjih tjedan dana i nešto više u velikoj sam potrazi za materijalom za izgradnju staklenika/plastenika kontaktirao jako puno ponuđača telefonom e-mailom u Hrvatskoj i vani.


Koje su cijene kod ovih iz Potpićna?
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Sken od predračuna, 6.20 kn + pdv.



Danas sam radio neki nacrt kako bi izgledao plastenik, molio bih stručnije od mene dali bi bio dobar ovaj nacrt konstrukcije lukovi su od 48.3 mm a sva druga pojačanja će biti od 3/4 ili druge mjere zavisno .

Ovih 40 cijevi su za 30 metara dužine plastenika sa dole navedenim mjerama.

Imaju i drugu klasu mislim da su od 42.2 mm a cijena je nekih malo više od 3 kune a razlika je mala u kvaliteti nisu 100% ravne i vjerovatno ću i njih naručiti u ponedjeljak za pojačanja isplati se nego crne cijevi.

Nacrt kako sam zamislio.

 

ludimilojko

Član
Tu od
6 Srp 2011
Poruka
245
Gdje ima najpovoljnije za kupit pocinčane cijevi dužine 6 metara, debljine 32 mm, 2 mm meso, prednost virovit. županija, može i na pp.
 

temptation

Aktivni član
Tu od
20 Ruj 2010
Poruka
1,250
Cijevi za plastenike moraju biti vruće cinčane,inače baš neće dugo potrajati u uvjetima velike vlage plastenika i pojava korozije je neizbježna...
 

Najnoviji postovi

Na vrh