• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

izgradnja stale (slike)

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
ne bojiš se kondenzacije po jačoj zimi.pokrov je obični lim?
 
Č

Čugi

Guest
Ja sam na brzinu sračunao, mene je m2 izašao 21 euro, dok je u ovom slučaju 44. Ok za štalu, ali za garažu je neisplativo.
 
K

KRESO

Guest
poslikat ću vam moju garažu za koji dan isto je u izgradnji!
 
B

bduda

Guest
jd4755 kaže:
ne bojiš se kondenzacije po jačoj zimi.pokrov je obični lim?

Štala več funkcionira 4 godine i nema problrma sa kapanjem jer je velika zraćnost isto tako je ugodno za vrijeme ljetnih vrućina.
Inače kompletni objekt sa izmuzištem košta manje od 300000 kuna a kapaciteta je 40 krava, danas ljudi rade štale tog kapaciteta za preko milion kuna![attachment=1:c48f9]štala sa mix.JPG[/attachment:c48f9][attachment=0:c48f9]štala izvana.JPG1.JPG[/attachment:c48f9]
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
zanimljiv mi je raspon od 15 m bez podupora.Mislim da to nije previše novaca za takav objekt.Nisi spoomenuo visinu ali mi se odoka čini da je viša od 5 m na najvišem dijelu.Koje bi to podno skladište bilo.sa strana 1,5 betona i šišaj.U svakom slučaju zanimljiv objekt koji vrlo jednostavno može mijenjati namjene.Imam rodbine u Križevcima pa bi jednom mogao naići da vidim uživo.Hvala na informacijama.
 
B

branko

Guest
bduda kaže:
Hangar sam kupio u Holandiji, a štala se nalazi u KC-KŽ Županiji

pa i blumendorf se nalazi u kc-kz zupaniji :D :D :D , ak znas de je cvetkovec (zadnje selo u zupaniji od kooprivnice prema ludbregu)


tam ima jedna slicna stala , pokrivena je s onduline plocama i sad je otisla k vragu, jer se dogodilo s plocama isto kaj i na bratovom pristresku za krave.
 
T

Tonxy

Guest
samo zavrsi te sitnice i onda zagnaj stoku,imate i ti i buraz sta za raditi!! svaka cast i sve pohvale!! kod mene je jedna staja .budem je posliko pa cu staviti slike!!
 
B

branko

Guest
alen28 kaže:
Svaka čast!! U današnje vrijeme treba imati muda ulagati u takvo nešto. Ako nije tajna koliko te košta i za koliko misliš da bi se to otplatilo?
mene nist ne kosta , to je bratova stala, ja sam u susjednom selu pripizdek pardon zet ali kad treba bratu ispomoc priskocim mu pa sam evo i sad malo prije stigel odonud gdje pripremamo neke stvari u stali jer bi slijedeci petak trebale stici ove junice po koje smo isli u austriju. u ovom postu imas sve o cijeni Obrisan neispravan link.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
samo da uspijem dobiti odgovarajuči broj hektara i ja bi se usudio u ovu proizvodnju
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
branko, bratova štala je fantastićna, osim salonitki, mislim ništa njima ne fali osim da su crvene boje ( te sam ja stavljal
60 Kuna m" ) .
Obožavam drvenariju i želja mi je napraviti slićan drveni hangar za strojeve i prikljućke.
Da li je ta drvena građa od Hasa ili neko drugi i koliko samo ona košta ??
 
B

branko

Guest
robi kaže:
branko, bratova štala je fantastićna, osim salonitki, mislim ništa njima ne fali osim da su crvene boje ( te sam ja stavljal
60 Kuna m" ) .
Obožavam drvenariju i želja mi je napraviti slićan drveni hangar za strojeve i prikljućke.
Da li je ta drvena građa od Hasa ili neko drugi i koliko samo ona košta ??


sto se tice ploca vec sam napisal da to nisu one stare azbestne vec se radi o novom materijalu, mozda da su kak ti velis crvene izgledalo malo ljepse jer ovak izgleda dosta monotono. a drvenarija je nase proizvodnje (mislim hrvatske a ne da smo mi delali :D :D ). cijenu ti neznam mislim cul sam neki dan kolko je ali nisam registriral. proizvodjac ti je gaj vocin Obrisan neispravan link. , a buraz se raspitival i kod haasa ali i kod jos jednog naseg proizvodjaca (negdje iz like ali neznam kak se zove firma) ali ovi su bili povoljniji od haasa dok je ova druga nasa firma bila nesto povoljnija od vocina ali su djelovalo dosta nezainteresirano tj. odnosili su se ko da musterija zivi od njih a ne oni od musterija tak da se brat odlucil sa gaj. jedino kaj ti je barem meni tak izgleda nemoguce sam postavljati glavne nosace ali i betonirati postolja za njih jer je maksimalno dozvoljeno odstupanje 5 mm . provjericu dal se vide prve slike gdje postavljaju nosace jer vidim da mojalbum.com stalno nekaj zeza a ako se ne vide postacu druge sutra jer ih nemam na ovom pc-u na poslu.
 
K

KRESO

Guest
znači djed mraz je malo uranio sa poklonima ove godine :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh