• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

izgradnja stale (slike)

R

Ratarko

Guest
Dobre slike , nastavi sa izvještavanjem kako si rekao .
Kolika je to u stvari štala , za koliko grla i koje su joj dimenzije ?
Kažeš a je to ekipa , zar ne bi trebali biti uhodani ? Da li im je to prva štala ?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e to volim vidjeti...ove godine ako stignemo i mi ćemo gradit štalu za ovce,jer su trenutno smještene u 'privremenom' objektu koji nije pogodan za držanje većeg broja grla...ako ne,na proljeće. bit će slika,a i ti nastavi sa slikama,jer to obožavam.. ;)
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
a milinee..a tek kaad se završi... a jesu sjele prednje gume na fendtu,aiiii....
 
R

Ratarko

Guest
Super izvještaj :D
Sjeti nas se tako sa vremena na vrijeme pa pošalji opet koju sliku da vidimo kako napreduje posao po fazama .
 
R

Ratarko

Guest
Aaaa , ovi drveni elementi izgledaju jako dobro !
Od kakvog metala su te spojnice koje idu na drvo , izgleda kao aluminjij ali mislim da nije ?
 
Č

Čugi

Guest
Lepo, lepo......koliko će to sve na kraju biti u eurima? Mislim samo na objekat, bez daljeg opremanja štale.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
E Branko, Branko...
I ti pobegneš s takvog gospodarstva :scratch P kaj nisi brata posla nekam za zeta? :lol:
A natag ga pozoveš samo kad trebaš sudužnika ili nekoga koji bu platil koju ratu :lol: :lol: :lol:

A sad za ozbiljno: Svaka čast na entuzijazmu i trudu, no bu li to isplatilo (tj. bu li rentabilno?). Bilo bi mi žal da to ode pod hipoteku :(
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
branko kaže:
prvo kaj sam napravil doka sam dosel za zeta da sam prodal krave :D :D (nakon cca dva mjeseca) jer mi je bilo dosta zaj...cije s kravama doma.

Mi smo to isto napravili pred 7 let ...

branko kaže:
a sto se tice rentabilnosti, to nitko ni u jednoj poljoprivrednoj proizvodnji nemre biti siguran na duzi rok, jedino je njemu prednost kaj on ima dosta svojih strojeva za prvu silu, . a i cijena mlijeka trenutno raste na eu trzistu, cak je negdje presla prag od 40 centi za litru (to su cijene koje placaju otkupljivaci)

Držim palce da mu uspije
 
M

maksica6

Guest
branko kaže:
ÄŒugi kaže:
Lepo, lepo......koliko će to sve na kraju biti u eurima? Mislim samo na objekat, bez daljeg opremanja štale.

mogu ti reci otprilike cijene u kunama sam objekat ce stajati oko 1 300 00 kn, oprema oko 300 000 i jos dvadesetak junica (ostalo ima svoje) jos oko 300 000 kn. srednji tecaj HNB-a za euro je danas 7.32. ovo su za opremu i junice su ti okvirne cijene jer moze jos varirati ali ukupni iznos nece biti veci od 1 900 000 kn (cca 260 000 eura)




Pozdrav!

Ako sam dobro svatio objekat ce doci 1,300 000 kuna ?
Znaci objekat ce biti sa svim papirima i dozvolama za milion i tristo tisuca kuna,koliko ce trebati radti da isplati taj objekat?
Pozdrav,ako sam dobro svatio u prvoj cifri koju si naveo si zaboravio nulu ili nisi ?
 
B

branko

Guest
maksica6 kaže:
Pozdrav!

Ako sam dobro svatio objekat ce doci 1,300 000 kuna ?
Znaci objekat ce biti sa svim papirima i dozvolama za milion i tristo tisuca kuna,koliko ce trebati radti da isplati taj objekat?
Pozdrav,ako sam dobro svatio u prvoj cifri koju si naveo si zaboravio nulu ili nisi ?

sory nisam primjetio da mi je ispala jedna 0, dobro si shvatio 1 300 000 kn toliko ce stajati izgradnja objekta e sad dal je to s uporabnom dozvolom ili ne nisam siguran ja mislim da je, jer je obveza izvodjaca da preda gotov objekat. godisnja proizvodnja mlijeka kad se to sve uhoda ne bi smjela biti manja od 250 000 litara godisnje, a morala bi biti i dosta veca s obzirom da ce vjerojatno biti sveukupno vise krava jer namjeravaju koristiti i neke dosadasnje objekte za visokobredje i steone krave tako da bi ovdje bile smjestene samo krave u laktaciji (s lijeve strane hranidbenog hodnika) te podmladak i telad s desne strane. pa ako radis racunicu i s tom proizvodnjom mlijeka dolazis do prihoda od cca 750 000 kn godisnje (s drzavnom premijom) plus poticaji za krave, junice itd. ali kako sam vec prije napisao ti ni sa jednom poljoprivrednom proizvodnjom nemozes raditi kalkulaciju na duzi rok, to nemozes cak ni u zapadnim zemljama a kamoli kod nas.
 

Najnoviji postovi

Na vrh