• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izložba malih životinja

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...od 29. do 31. siječnja održava se izložba malih životinja (peradi, golubova, kunića...) u Virovitici. Po broju izloženih eksponata ovo je daleko najjača izložba u zemlji, a u okviru izložbe je i specijalna izložba hrvatskih pasmina i specijalka brama i kokinkina. U nedjelju je i veliki sajam (prodaja) životinja ispred izložbene hale..
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Da vas pitam jel se može gnojiti sa izmetom od golubova? Imam na raspolaganju neku količinu pa sam mislio to otopiti u vodi i injektirati u navodnjavanje.
 
K

kemicar

Guest
svašta možeš raditi, ali....
Izmet peradi je zagađen salmonelom i nije ti baš zgodno time nešto poljevati. Znači da ga trebaš "odnjegovati" u gnojivo (zreljenje u kojem dolazi do dizanja temperature kod koje se vešina patogena uništava).
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
kemicar kaže:
Kako je bilo na izložbi?
Slike?
...bilo je super, jedino je snijeg zezao cijelim putem...ljudi su na prodaju donijeli mnogo životinja, cijene su bile izuzetno niske spram prijašnjih godina, no jako malo se prodavalo (vidi se očita besparica) već su ljudi većinom međusobno razmjenjivali životinje...
...npr. četverogodišnji zreli paun - 300 kn, prije su uvijek bili više od 100 eura...
...fotki sam snimio dosta, no informatički sam laik, poslat ću ako namolim suprugu da mi to uredi za slanje... :mrgreen:
 
K

kemicar

Guest
Kontam kaže:
A koliko dugo ta salmonela može preživiti?
Nepoznato! To je živi org. koji se "dijeli" ak ima pogodne uvjete, a ak nema inaaktivira se i čeka.
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Evo, stigao i meni papagaj Nandaja od nepoznatog vlasnika, valjda je pobjegao iz nekog kaveza. Već ga ima par dana i nikako da ode, jako je bučan i plaši kokoške i zečeve, da bi ga nekako ulovio stavio bi ga u veći kavez:


29032012811.jpg



29032012810.jpg
 
H

Hrvach

Guest
Pjero, pa probaj ga pridobiti u taj zatvoreni prostor na 2 slici i onda zatvori vrata. Nekako ćeš ga već uloviti.. Jel se jako boji ili je pitom?
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,298
Evo ga, ulovljen. Prstenovan je. Ulovio sam ga u klopki za loviti mačke. Umjesto salame ili ribice, bio unutra pola klipa kukuruza....Bratić mi je dao veliku krletku na korištenje. Lijepo ga je bilo vidjeti na slobodi, ali vjerujem da nebi živio mnogo, neka životinja, jastreb, ili neko sa zračnicom bi ga ubio. Ima oko 30cm i zgodan(a) je. U zatvorenom je jako miran, samo ponekad se glasno dovikava kad neko mu ne paše...Hrvach, prvih par dana se držao dalje od nas na nekih 5 metara, pa sve bliže i bliže. Jučer sam mu došao na pola metra, a danas je sam upao u klopku...


30032012812.jpg



Prije mraka u slobodi se stalno nešto bunio i bio nervozan, letio u krugu od oko 200 metara, valjda nije znao kamo se smestiti za spavanje. U krletki je se odmah smjestio, valjda mu paše...:p
 
Na vrh