• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

iznosenje blata na cestu

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Reda mora biti.
Ali ovdje to nije u prvom planu nego punjenje pokradenog proračuna efikasnim načinom (nije porez) kriv si - plati.
U uređenim državama postoje prilazne ceste i otresišta a po ovoj mojoj ravnoj slavoniji toga ima samo u tragovima. U toku je rekonstrukcija ceste i i izlaze na nju su asfaltirali u dužini od 5 m i još toliko kamena i to je to mada su zakonski dužni puno više (neznam koliko).Ali nije zakon za sve, jel tako. Ina može biti dužna milione PDV-a a ja ni tisuće , odma ovraha.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
mene zanima s čim da ja gume očistim tak kaj nebum blato nanesel gore,e baš je blesav taj zakon :axe:
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Kaj da ti velim, na zapadu nema šanse da nađeš zemlju na cesti...lik deset puta izvozi gnoj, ali 10 puta čisti....kaj bi rekel npr u Švici gdje samo određene datume možeš prazniti septičku....naravno da u tih par dana smrdi čitava država:mrgreen:, kod nas se vozi kad tko hoće, no bar smo se svi navikli pa nam više ne smrdi...
A ekipa lijepo miniwasch u ruke i deri po gumama
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
jeff-od kud mi miniwash na polju..??

prošle god. kad smo silirali na cestu smo metnuli onaj znak da su radovi na cesti da ljudi nebi doletili u to i poslje kad je bilo gotovo se počistila cesta...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Snađi se, druže...:D. Znal sam da bude netko to primjetil....kao prvo, vani nemaju tolko rascjepkane parcele i imaju dobro održavane poljske putove, tako da nema potrebe izlaziti na razvrstane ceste, a kao drugo, to sam vidio na svoje oči, kombi stoji na prilazu na izlazu na cestu i gore rezervoar i motorni miniwasch, naravno kad je riječ za najprljavije prijevoze, tipa jesenski odvoz gnoja i takve stvari
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
tocno, to je najveci problem. kako ocistiti stroj od blata prije izlaska na cestu.
lupaticom ili necim cackat blato dolje? koliko bi to trajalo i koliko bi se uspjelo ocistiti? jedino rjesenje bi bilo asfaltiranje ili bar nasipanje puteva tako da se moze provesti malo brze pa da blato otpadne dolje. ali tko ce to urediti i platiti? :roll:
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
jos pogotovo kad imas duple kotace..uff...5 kilometri se peljaš a ono curi ko da se dalje po polju vozis..mrak ti opadne na oči...:roll:
 
Z

zetor4718

Guest
ja uvjek očistim blato iza sebe jel ne želim da se netko razbije sa autom zbog mene pa da me ta ljenost košta nedaj bože nečijeg života.jedanput sam se malo jače navezao u raskrižju i prosipala mi se zemlja iz prikolice,stao sam malo dalje posudio od nekog čovjeka metlu i sve očistio za 2 min.,a ne da očekujem policiju na vratima sa uplatnicom.meni je žao vas poljoprivrednike koji bi trebali sto puta na dan čistiti blato ali jbg...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
lako je njima donjeti zakon ,a prilazni putevi su zemlja ,rijetko koji je nasut kamenom,ja osobno imam problem kada vozim stajnjak moram izači preko dvije asfaltirane do poljskog puta ali obavezno se čisti za vrijeme vožnje i na kraju, jer nedam bandi proleterskoj i neradničkoj ni lipu za njihove frik zakone
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Zakon je tu da se poštuje ili da se krši..


A sad kak če ko očistit blato je njegov problem.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
tocno, to je najveci problem. kako ocistiti stroj od blata prije izlaska na cestu.
lupaticom ili necim cackat blato dolje? koliko bi to trajalo i koliko bi se uspjelo ocistiti? jedino rjesenje bi bilo asfaltiranje ili bar nasipanje puteva tako da se moze provesti malo brze pa da blato otpadne dolje. ali tko ce to urediti i platiti? :roll:
izbori su blizu sada je sve moguce.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
a i treba proračun puniti,apetiti su sve veći a i počinju kupovanja i obećanja,..a kesa prazna...
ma koje kese su prazne ima para radi se na sve strane vidis da cobankovic nema vremena ni spavat od brojnih otvorenja.
 
Na vrh