• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

izrada kanalokopača

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Dali netko zna nekog meštra koji je radio kanalokopače?Rabljenih nema ni za lijek a novih su cijene da boli glava.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Nekoliko pitanja prije:
- kakav profil kanala želiš (trapezni, okrugli) i koliko dubok kanal želiš?
- koliko snage traktor ima na kardanu (ili navedi tip traktora)
- Ima li traktor puzajuće brzine (ispod 1 km/h)?
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Trebam onaj sa jednim diskom,što kopa kanale od 10 cm širine,neki se mogu podešavati da kopaju od 10 do 15cm.Dubina dovoljna oko 60 cm.Traktor je Hurlimann 80 ks,ima spore brzine,u najsporijoj je kao puž.
 
S

sorin

Guest
Dali netko zna nekog meštra koji je radio kanalokopače?Rabljenih nema ni za lijek a novih su cijene da boli glava.

Jesi li razmisljao da prepravis utovarivac stajnjaka? Meni se to pokazalo kao dobro resenje, izbacio sam original korpu i ugradio kasiku i jos jedan klip!

Nije profesionalno resenje, ali meni je za kopanje kanala od cca 700 metara trebalo oko 3 dana, uz komentar da je u pitanju teska ritska zemlja.

Ako te interesuje, mogu postaviti nekoliko slika
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
ovakva nova orginal korpa kosta cca1800kn a možda ima i jeftinije..

ja ovo koristim za kopanje kanala (gdje su depresije)do malo većeg kanala i sl.
mislim da joj je zahvat 30cm,ide super bilo da je livada,ilovasta zemlja(suho-mokro-voda)...čak lomi i beton...

 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,861
raspravljalo se o tome da se prenamjeni ovakav utovarivač za takav posao,isprobano i može poslužiti i jeftinije riješenje ako nije potreban za velike radove
a sam kanalokopač(pr.dondi....) nema rabljenog u ponudi a novi je skup ......
 
S

sorin

Guest
Kanalkopac je odlicno resenje za polaganje kablova ili drenazu, ali tesko naci prikljucak (barem kod nas)
Posto je meni trebalo nesto za drenazu, ali trajnije resenje, da ne bih svake godine kopao ponovo, odlucio sam se na kanal i rovokopac, a tu se pojavio jos jedan praktican detalj:

VISE MI NIKO NE PROLAZI KROZ PARCELU :)
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
....

Treba mi onaj s jednim diskom koji kopa kanale oko 1o cm širine..trebam ga za između redova voćaka ....ili onaj lančasti kao u ovom oglasu prije....
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Ja imam kanalokopač 50cm kopa i oko 12cm širine,al čim padne jača kiša odma se zaruši.
na kombinatu su imali onaj ko lančasti isto se događa a sad piče sa jednobraznim plugom i gas.
Ja ostavljam jarke pa samo njih izvućem u kanal i to moram lopatom održavat
nisam baš zadovoljan
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
...

Pa ne mogu baš orati kanal između voćaka,teško je to poslje izravnati a za malčer i međurednu frezu mora biti ravno jer ako nije onda su to muke...
 
K

kiki&nina

Guest
Bok prijatelju! Jesi li sta rijesio za kopac. Ako nisi dat cu ti ideju kako to rijesit.
 

MF 698 t

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2012
Poruka
1,649
Evo posudjen stroj,moram tako nešto nabaviti.
 

Prilozi

  • IMG_20150215_142152.jpg
    IMG_20150215_142152.jpg
    65.5 KB · Pregleda: 1,009

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
To majevica,dobri su ti uski ali ne za premokro jer se odmah sve zaruši.Mi imamo lančasti uski,kopa do 90cm dubine i odličan je u suhom ali u mokrom odmah zemlja spuzi i žali posla.Za mokro su trapezni zakon,mi imamo maletija i taj ide odjednom kolika je stopa.
 
Na vrh