• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

izrada pokretne pilane, gdje nabaviti tračne pile

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
kišno doba pa se ne radi ništa posebno pa kolega i ja polako donjeli plan da idemo raditi pokretnu tračnu pilanu za trupce,

- pošto ima neregistrirani MB 608 skinuli bi sa njega kištru, nešto ovakvo , produžili bi i proširili šasiju do dužine nekih 5-6m i širine preko 1 m da može stati trupac do te mjere, napravi jedan sklopivi dodatak-produžetak još od nekih 2,5 - 3 m, tako da ide gore trupac od 9 m, napravili bi pokrtna kolica na kojima bi bila vertikalna pila sa pogonom npr. Goldoni motora, večinu dijelova imamo (kotači i glavčine od auta) a i otpad je u blizini pa bi sve to lako svarili ali ostaje pitanje

gdje nabavljati,spajati i oštriti listove tračne pile i koje uzeti,

u grubo radili bi nešto ovakvo
http://www.youtube.com/watch?v=ub6_pACrWYw&feature=related
samo šta bi naše bilo pokretno, ako netko ima kakav pametan prijedlog i sugestiju, volio bi čuti,
- uskoro stižu i prve slikice izvođenja radova
 

Alfada Jadarko

Aktivni član
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
994
e odlično, hvala, to mi treba, neda mi se petljati još sa pilama, kupim par komada i morati će služiti jedno vrijeme
 

Aco 93

Član
Tu od
15 Lis 2010
Poruka
467
kišno doba pa se ne radi ništa posebno pa kolega i ja polako donjeli plan da idemo raditi pokretnu tračnu pilanu za trupce,

- pošto ima neregistrirani MB 608 skinuli bi sa njega kištru, nešto ovakvo , produžili bi i proširili šasiju do dužine nekih 5-6m i širine preko 1 m da može stati trupac do te mjere, napravi jedan sklopivi dodatak-produžetak još od nekih 2,5 - 3 m, tako da ide gore trupac od 9 m, napravili bi pokrtna kolica na kojima bi bila vertikalna pila sa pogonom npr. Goldoni motora, večinu dijelova imamo (kotači i glavčine od auta) a i otpad je u blizini pa bi sve to lako svarili ali ostaje pitanje

gdje nabavljati,spajati i oštriti listove tračne pile i koje uzeti,

u grubo radili bi nešto ovakvo
http://www.youtube.com/watch?v=ub6_pACrWYw&feature=related
samo šta bi naše bilo pokretno, ako netko ima kakav pametan prijedlog i sugestiju, volio bi čuti,
- uskoro stižu i prve slikice izvođenja radova



Pozdrav!

ja sam u nedoumici dal ju kupiti ili ju napraviti sam.dosta sam ih pregledao i svaka ima nešto bolje rješeno.

šta se tiče pila gore imaš adrese koje su ti dali a i u karlovcu imaš 4 firme koje to rade ja sebi radim za banzek kod jednoga pa ako ti bude trebao broj javi pa ti pošaljem.

te pilane ti inače imaju neki ludi korak zuba jedan ljevo, jedan desno,jedan ravno.i to jako ljepo reže sa tim pilama al ima jedan problem za taj korak niko brusilice nema nego ju treba kupiti a košta dosta.imaš i stilitnih pila sa vidijom.
 

stefanmkd

Član
Tu od
8 Ruj 2010
Poruka
417
Evo kako to kod nama rade cigani

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=NHz60k8g-EY&list=UUOQjIahoJ2VBTE6-A_-TE9A&index=1&feature=plcp[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh