• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izrada rotacione kosilice za Labin - savjeti

  • Temu pokrenuo Super Specijal
  • Datum prvog posta
S

Super Specijal

Guest
Hm, nemam kud s remenom na labina... ostatak mi se sviđa
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da znam,i ak tvoja ima 14ks mogla bi vrtit 2 noza,moja je preslaba za 2.
Ovaj noz na mojoj je zakrivljen i ne melje nego odreze i ostavi travu tak da moze kratku i dugacku travu do 30cm kosit bez muke.
Ja sam zadovoljan i dosta kosim s njom,vocnjake i vinograd na brijegu.
 
S

Super Specijal

Guest
Da znam,i ak tvoja ima 14ks mogla bi vrtit 2 noza,moja je preslaba za 2.
Ovaj noz na mojoj je zakrivljen i ne melje nego odreze i ostavi travu tak da moze kratku i dugacku travu do 30cm kosit bez muke.
Ja sam zadovoljan i dosta kosim s njom,vocnjake i vinograd na brijegu.


2 noža svakako, jak je ko životinja, pojeo bi on svašta...
 
S

Super Specijal

Guest
E ovo je fantazija, upravo takvo nešto i meni treba
 
S

Super Specijal

Guest
zašto ne preko 80???? ja sam mislio kupiti kosište od traktor kosilice mtd i složit njega..
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
zašto ne preko 80???? ja sam mislio kupiti kosište od traktor kosilice mtd i složit njega..

Mislim da sa jednim nozem nebi trebalo prelazit sirinu od 70cm,a da su dva onda svaki po 50cm.
Moj noz nije ravan nego nakosen tak da ne melje travu nego ju odreze i ostavi,tak je manje opterecenje i moze nisku i visoku travu kosit bez muke i istom brzinom.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
zašto ne preko 80???? ja sam mislio kupiti kosište od traktor kosilice mtd i složit njega..

ako ćeš kositi samo u parkovima sa travom do 15 cm onda je ok,ako je teren neravan a trava poviša onda je to muka i za tebe i za stroj.
 
S

Super Specijal

Guest
Kosit ću vrt i voćnjak od cca 1000čhv-a, teren je relativno ravan, mislim ima poneka udubina od susjedovih kokoši i tako to ali nije to ništa dramatično.... Sad kosim s onom malom najobičnijom kosilicom od 3,5 ks bez pogona, ok mi je to i razgibam se ali brate 1000čhv-a je postalo robija, pogotovo sad kad ima vlage pa trava raste preko noći.... S obzirom da labina imam doma planiram ga iskoristiti. Našao sam i tu kod mene majstora koji radi malčere, ima u ponudi mali roto malčer od 70-90 cm, on preporuča 80cm za tak traktor, kaže da je taman i nije pretežak. Traži me nekih 2700kn za izradu sve komplet njegovo
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Kosit ću vrt i voćnjak od cca 1000čhv-a, teren je relativno ravan, mislim ima poneka udubina od susjedovih kokoši i tako to ali nije to ništa dramatično.... Sad kosim s onom malom najobičnijom kosilicom od 3,5 ks bez pogona, ok mi je to i razgibam se ali brate 1000čhv-a je postalo robija, pogotovo sad kad ima vlage pa trava raste preko noći.... S obzirom da labina imam doma planiram ga iskoristiti. Našao sam i tu kod mene majstora koji radi malčere, ima u ponudi mali roto malčer od 70-90 cm, on preporuča 80cm za tak traktor, kaže da je taman i nije pretežak. Traži me nekih 2700kn za izradu sve komplet njegovo

daj ti njemu ponudi 2500 i miran si. nemoj ići preko 80 cm jer ti je i to za tu površinu dovoljno,sve preko 80 cm je glomazno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh