• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Izrada utega za 539

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Stavi obicno zeljezo u felge jer gus ti je skuplji i tesko da ga mozes rezat kak ti pase po felgi tak da izrezi zeljeznu plocevinu i stavljaj gore utege samo kad su ti potrebni nemoj ga natrpat s utezima pa se vozikat okolo da ti razbija traktor i dere bezveze gume to ti je moj savijet!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,951
A jel ko razmišljal da olovne odlije za u felge?
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Aha, ja sam mislio olovo ili tako nešto.
Imam u felgama za suzit širinu za 10 cm, to je ono sam okreneš gumu i promjeniš şirinu. Razmişljam uzet plocevinu i izrezat u krug, te izbušit 4 rupe i samo zašarafit.
Sad s kojim željezom postignut bar 40 kg u svaku gumu, jer ne želim da mi izlazi previše iz felga van!
Muharica,
kako misliš to s odljevima???
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Onda da ne diras sirinu antifriz u gume i mir Bozji a na odljevke je mislio rastopis olovo i izlijes u kalup kak ti je felga ako sam ga dobro skuzio??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,951
Muharica,
kako misliš to s odljevima???
:icon_lol::icon_lol:
:icon_pray::icon_pray:

Onda da ne diras sirinu antifriz u gume i mir Bozji a na odljevke je mislio rastopis olovo i izlijes u kalup kak ti je felga ako sam ga dobro skuzio??

Baš tak Bučo
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Sta fali umjesto antifriza nasuti vodu u gume.Kad smrzne mozes citavu zimu REPATI.Mislim muzicki repati.
 
Posljednje uređivanje:

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Ako hoces da ti prednji kraj bude tezi antifriz natoci u gume a orginal utege koji ti idu naprijed po potrebi stavljaj i skidaj kad ti ne treba da ti ne hebu prednji most i bezveze dere gume po meni ti je to najjeftinija solucija treba ti 5lit antifriza a dobit ces dosta s tim!!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,997
Koncentrata uzmes 5lit u svaku gumu plus voda bit ce puno vise kila ovisno o dimenziji gume!!
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Razumio, hvala!
Budem još dobro razmislio o svemu tome, pa javim kaj sam odlučio! :icon_rolleyes:
 
Posljednje uređivanje:

OPG HORVAT

Član
Tu od
24 Ožu 2011
Poruka
696
Re: utezi

Vidio sam na jednom velikom maseju neku kao kutiju za uteg i u nju se vanjda po potrebi sipa pjesak ili???
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Vjerovatno da. Kod mene jedan lik prodaje prednji uteg koji je prazan, pa punis vodom pjeskom itd...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,951
Ako je kutija, onda je najdostupnije i najjeftinije odlijati olovne kocke koje se pop potrebi ubace
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
IOlovo je i otrovno!
Ja sam mislio za prednje kotače ubacit, ali svi su me odgovarali. Kažu da olovo i zemlja nejdu... Da ne fantaziram, riješio sam sa par dodatni utega problem!
 

sale_h

Član
Tu od
6 Lis 2011
Poruka
62
Pozdrav

I ja sam razmisljao da napravim te tegove od oliva.
Imam dva stara akumulatora od 100Ah jel bi se moglo istopiti iz njih olovo i izliti u neke kockice?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,951
Bez problema.
Na adekvatan način izliješ i pohraniš kiselinu iz njega, prepiliš ga pilom, skineš poklopac i izvadiš čelije van.
Odvojiš olovo od separatora (oni rebrasti papiriči) ispereš olovo i ostaviš da se posuši.
Napraviš si kalup željene veličine i odliješ u njega.

Kod rastavljanja akumulatora obavezno koristi gumene rukavice.
 
G

Guba

Guest
Bi mogao bi al moraš imat peč i posudu za taljenje i zagrijat olovo na 330stupnjeva da bi ga otopio i ulijat tekučeg u neke kalupe koje si napravio prethodno u obliku koji ti paše.

Al ne zaboravi da je olovo mekano i da ga tope prirodne vode bogate kisikom i mineralima,i iz ta dva akumulatora možeš dobit max.40kg utega.

Po meni bi ti bilo bolje otič na otpad i kupit komade debelog železa obrusit ih od hrđe i povarit zajedno ofarbat i objesit na traktor,sa mogučnošču brzog skidanja.
Ili napravit kalup od dasaka u obliku koji ti paše,zalijat betonom i uronit komad željeza(kuke) prihvat za kopčanje na traktor.
Ja sam betonom napravio na 577, i od starog željeza na 539 i super stvar za brda i šumu!:icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh